2023-10-26

„Przyjaciółki”: Mikołaj tęskni, ale stawia rodzicom warunki

Kochan zdobywa się na szczerą rozmowę z synem. Czy potrafi skłonić go do powrotu do domu? Patrycja i Wiktor tęsknią za zespołem, który tworzyli we troje. Z kolei pobyt u babci i tęsknota pozwoliły Mikołajowi spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Czy to oznacza szansę na pojednanie? „Przyjaciółki” w czwartek o godz. 21:10 w Polsacie.

Urażony nastolatek
Wyznaczający własne granice Mikołaj nie godził się na wywołaną przez kłopoty dorosłych złą atmosferę w domu i zdecydował uciec. Przeprowadził się do babci, aby nie być świadkiem napięcia i kłótni rodziców. Mimo prób kontaktu ze strony mamy chłopiec nie był chętny do spotkań z nią. Czas i izolacja wzmocniły jednak tęsknotę, która nie uszła uwadze czujnej babci. Ela daje o tym znać Patrycji.

Ważna rozmowa
Zatroskana mama tylko czekała na taki sygnał i inicjuje rozmowę z synem.
- Przepraszam cię. Wiem, że ostatnio bywało ciężko... Tata i ja... Mogłeś mieć poczucie, że cię zawiedliśmy. Właściwie to ja cię zawiodłam, bo to jest moja wina. Mam bulimię, to jest taka choroba, zaburzenie odżywiania - wyznaje Patrycja.
- Jest z tobą źle? - dopytuje Mikołaj.
- Zapisałam się na terapię, jestem pod opieką specjalisty. Nie chciałam ci mówić, abyś się nie przestraszył, ale z drugiej strony to jest jeszcze gorsze, gdy nie wiesz co się dzieje - tłumaczy mama.
- Jak ja mam być z wami szczery, to wy też bądźcie ze mną szczerzy, OK? - podsumowuje syn.

Czy ta otwarta rozmowa skłania go do powrotu do domu?

  

„Przyjaciółki” - sezon 22, zobacz odcinek 262:

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.