2023-10-17

„Ninja Warrior Polska”: Walka z torem i legendarnym szczytem

Na całym świecie Górę Midoriyama zdobyło zaledwie dziesięć osób. Polaka wciąż brak, ale finał 8. edycji sportowego show to okazja do zmiany. W walce na wymagającym torze z przeszkodami dwudziestu czterech finalistów w tym dwie kobiety. Kto jest najlepiej przygotowany? „Ninja Warrior Polska” we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

O co walczą zawodnicy?
Sportowa rywalizacja w końcowej fazie. Najlepsi z najlepszych ósmego sezonu „Ninja Warrior Polska” w wielkim finale. A jest o co walczyć! Dla pierwszego w Polsce zdobywcy Góry Midoriyama przewidziane jest bezcenne trofeum Shurikena i nagroda główna w wysokości 200 tysięcy złotych. W przypadku niepowodzenia zawodnik lub zawodniczka, który dojdzie najdalej, lecz nie wejdzie na szczyt, zdobędzie tytuł Last Warrior Standing i 30 tysięcy złotych. Na zawodniczkę, która nie wywalczy tytułu Last Warrior Standing, ale będzie najlepsza z kobiet, czeka tytuł Last Women Standing i nagroda w wysokości 20 tysięcy złotych.

Wszystko się może zdarzyć
Ten sezon zaserwował wiele niespodzianek. W finale zabrakło najbardziej topowych mistrzów ninja, w tym m.in. Pawła Murawskiego, Janka Tatarowicza czy Igora Fojcika. Zaskoczeniem są za to nowe nazwiska sportowców, którzy swój debiut kończą w tym finałowym odcinku. Wszyscy w decydującej rozgrywce mają do przejścia trzy etapy nieludzko skomplikowanego toru przeszkód, by stanąć pod wymarzoną Górą. Ci, którzy udowodnią, że są niezniszczalni dostaną dwadzieścia pięć sekund na wspięcie się po 21-metrowej linie.

Trzy kroki do sukcesu
Pierwszy etap z limitem czasowym. W 3 minuty i 50 sekund do pokonania aż dziewięć przeszkód, na których trzeba wykazać się siłą, zręcznością, koordynacją i opanowaniem. Przed zawodnikami bieg parkourowca, kula armatnia, na krawędzi, bębniarz, leć bokiem, krzywa ściana, obrotowy most, skok pająka i przeprawa przez komin.

Bieg najtrudniejszy ze wszystkich
Kto pokona pierwszy tor, może zmierzyć się z drugim etapem, składającym się z pięciu przeszkód, które trzeba pokonać w siedemdziesiąt sekund. Przed dotarciem pod Górę Midoriyama czeka jeszcze jeden piekielnie trudny tor, ale już bez limitu czasowego.

  

 

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat