2023-10-02

„Przyjaciółki”: Potrzeba wsparcia czy może początki stalkingu?

Malwina nachodzi Ankę i wymusza na niej spotkania pod pretestem różnych trudności. Raz dzwoni przerażona, że ją okradziono, innym razem proponuje spotkanie na kawę i zakupy. Anka taktownie odmawia, ale dziewczyna tego nie rozumie. Czy ta zagorzała fanka Strzeleckiej może stać się niebezpieczna?„Przyjaciółki” w czwartek o godz. 21:10 w Polsacie.

Profesjonalne granice
Anka wraz z Miłoszem prężnie rozwijają działalność w mediach polegającą na pomocy kobietom szukającym wsparcia prawnego w różnych sprawach. Jedną z uczestniczek show jest Malwina, która za wszelką cenę chce odzyskać prawo do opieki nad synem. Jej problemy życiowe piętrzą się, a we wszystkie swoje kłopoty angażuje Ankę. Strzeleckiej trudno wyznaczyć granice, ale jest do tego zmuszona okolicznościami.

Czym jest przyjaźń?
Wychodząc z biura, Anka napotyka Malwinę, która przyjechała podziękować. Strzelecka wyjaśnia, że nie ma czasu na rozmowę, bo się spieszy na kolejne spotkanie. Młoda kobieta niezrażona odmową proponuje, że ją podwiezie. Wykorzystując czas w aucie, próbuje pogłębić znajomość.
- To może wieczorem zakupy i kawa? po programie - proponuje.
- Pani Malwino... - próbuje dość do głosu Anka, utrzymując dystans.
- Ja mam teraz bardzo ciężki czas, tęsknie za synkiem, boję się i potrzebuje z kimś o tym porozmawiać.
- Rozumiem, ale są różne grupy wsparcia.
- To co innego, Pani jest moją przyjaciółką.
- Nie jesteśmy przyjaciółkami!
- Oczywiście, że jesteśmy. Pani mi pomogła - nalega Malwina, co Anka musi już zdecydowanie uciąć.
- Tak się zdarzyło, będę panią reprezentować w sądzie. To wszystko. Pani ma swoje życie, a ja swoje. Dziękuję za podwiezienie - kończy rozmowę. Jak Malwina reaguje na tak dosadną odmowę?

  

„Przyjaciółki” - sezon 22, zobacz odcinek 259:

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat