2023-09-28

„Przyjaciółki”: Poważne kłopoty? Inga zatrzymana przez policję!

Gruszewska zajęta rozmową z córką nieodpowiednio przechodzi przez przejście dla pieszych. Rutynowa interwencja kończy się dla niej gorzej, niż mogła przypuszczać. Początkowo nie chce dać się wylegitymować, ale dopiero kiedy ulega, wpada w prawdziwe tarapaty. Co staje się przyczyną zatrzymania? „Przyjaciółki” w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Pomocna sąsiadka
Inga wpada pod blokiem na pędzącego na elektrycznej hulajnodze młodego sąsiada, Szymona. Pędząc, chłopak nie zauważa nawet, że z kieszeni wypada mu portfel, który Gruszewska podnosi i wkłada do torebki z zamiarem oddania przy kolejnej okazji. Nie spodziewa się, jak ta drobna przysługa skomplikuje jej życie.

Podstawa do zatrzymania
Kilka godzin później zamyślona i skupiona na rozmowie z będącą na koloniach córką Inga przechodzi przez przejście dla pieszych z telefonem przy uchu. Niestety, trafia na patrol policji, który jej zachowanie uznaje za wykroczenie oraz podstawę do wylegitymowania i mandatu. Inga początkowo ucieka się do wymówek, ale ostatecznie szuka dowodu w przeładowanej torebce. Oddaje policjantowi kolejne wciągane z niej rzeczy, w tym... portfel sąsiada.
- Co to jest? - pyta funkcjonariusz, wskazując na pakunek z ziołowym suszem, który wysunął się z kieszonki. Inga jest oniemiała.
- Jest pani zatrzymana w celu ujawnienia środków, które są zabronione - kontynuuje, wykręcając jej rękę.
- To nie moje - krzyczy kobieta zamykana w radiowozie.
Jakie konsekwencje jej grożą i czy uda się jej wyjaśnić sytuację?

  

„Przyjaciółki” - sezon 22, zobacz odcinek 258:

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

 

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial