2023-09-17

„Młodzi i Moralni”: Prawdziwe lekcje od życia. Czas na naukę

Zabawne zderzenia z rzeczywistością w drugim odcinku trzeciego sezonu show. Nie tylko w szkole, ale także i domowych wnętrzach, czy królewskich komnatach. Widzów bawili Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju, Marta Podobas, Agata Wątróbska i Paweł Koślik. W roli gości specjalnych Kabaret K2 oraz Doda. „Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni” w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Nikt nie lubi, każdy ogląda
Ekipa pogotowia została wysłana po zgłoszeniu ataku. Sprawcą całego zamieszania był „Wyrostek”, który uniemożliwiał Stefanowi normalne oglądanie meczu Polska - Wyspy Owcze. Ratownikom także nie spieszyło się do szpitala.

„Ty wszystko gubisz”
Kabaret Moralnego Niepokoju o relacjach małżeńskich. Nic nie jest zgubione, dopóki żona nie potrafi tego znaleźć. Wysłany przez nią do pralni po odbiór sukienki mąż z niechęcią zaczął się zbierać, ale na przeszkodzie stawały kolejne rzeczy, bez których nie mógł wyjść z domu.

Istota odpowiedzialności
Kolejna odsłona, co dzieje się w kuluarach polskiej polityki. Tym razem pod lupę Kabaretu Młodych Panów została wzięta „Konfederacja” i pomysły spin doktorów na ich kampanię wyborczą. Jednym z poruszanych tematów była odpowiedzialność.

Kto tu jest błaznem?
„Stańczyk” to jeden z najbardziej znanych obrazów Jana Matejki. Nadworny błazen nie był w nastroju do żartów. Siedział smutny i martwił się losami ojczyzny. Co szczególnie budziło jego obawy? Czy Zygmunt Stary namówił go, do pójścia na imprezę?

Improwizowana przemowa
Prezydenta i jego małżonkę z gośćmi w gabinecie. Najpierw niespodziewana wizyta Dody, która „przyzwyczaja się” do obecności w tym miejscu. A potem zjawiła się „Policja”, ale żeby wysłuchać kilku słów od gospodarza. Ten jednak miał problemy, żeby znaleźć przygotowany wcześniej tekst.

Ciekawe przedmioty
W cyklu „Śmieciowe rozmowy” przegląd, czego to ludzie nie wyrzucą do osiedlowych kubłów. Lokalny bezdomny był bardzo zainteresowany dosłownie wszystkim. - Z moją florą bakteryjną to salmonella boi się mnie - tłumaczył. Co rusz ktoś przynosił coraz dziwniejszą rzecz.

Szpitalny catering
Połączone siły pod szyldem „Młodzi, Moralni i Zdolni” o sytuacji w szpitalach publicznych. Każdego, kto liczy tam na „Dobry posiłek”, czeka poważne rozczarowanie. Przy mizernym talerzu doszło do jeszcze bardziej zaskakującej rozmowy dwóch pacjentów, z których jeden był po operacji zmiany płci. A to nie był koniec niespodzianek.

Troska o środowisko
Pora na odrobinę klasyki. Kabaret Moralnego Niepokoju i walczący o zachowanie dziewiczej natury „Ekolodzy”. Czy ważniejszy jest gatunek ludzki - zdaniem niektórych na wyginięciu, czy zwierzęta?

Telefony, telefony...
Czas na Kabaret K2. Goście specjalni drugiego odcinka trzeciego sezonu w skeczu o nauce zdalnej. „Szybka e-lekcja” biologii o układzie rozrodczym kobiety i mężczyzny była interaktywna i obfitowała w telefony nie tylko od uczniów.

Z żołnierskim pozdrowieniem
Na tle munduru podobno wszystko lepiej wygląda. Dlatego na zakończenie wspomnienie z Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Andrzej Kozłowski w piosence „Myśmy są wojsko”.

Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat