2023-09-15

Ruchy jak Mick Jagger! Nick Sinckler z wygraną. Wideo!

Postać lidera The Rolling Stones najlepsza w 3. odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Nick Sinckler w utworze „Paint It, Black” pokonał konkurencję. Jego metamorfoza spodobała się nie tylko jurorom, ale i pozostałym uczestnikom. Oprócz rockowego muzyka widzowie mogli podziwiać wcielenia w takie gwiazdy jak: Damiano David (Måneskin), Cyrko, Michael Jackson, Alizée, Bruce Springsteen, Adam Levine (Maroon 5) i Sean Paul.

Niespodzianka na start
Trzeci odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” otworzył występ Stefana Terrazzino. Zwycięzca trzeciej edycji programu zaśpiewał utwór „Italodisco” z repertuaru The Kolors. Następnie Maciej Dowbor i Maciej Rock przedstawili jurorów i przeszli do rankingu uczestników.

Tabela z punktacją
Na szczycie listy znajdował się Kuba Szmajkowski, który zdobył do tej pory 65 punktów. Na drugim miejscu, zdobywając 51 punktów, uplasowała się Jagoda Szydłowska. Potencjalną finałową czwórkę zamykali Nick Sinckler (42 punkty) i Ewelina Flinta (39 punktów). Gwiazdy nie poddały się jednak w walce o jak najlepsze noty. Sprawdźmy, jakie były wyniki kolejnej serii metamorfoz!

Włochy na ostro
Kontynuacja klimatów z Italii, choć Måneskin to kapela, której daleko od muzyki tanecznej. W roli lidera Damiano Davida - zwycięzca poprzedniego odcinka Kuba Szmajkowski. - Nie mam takiej naturalnej chrypy, którą on ma, więc muszę użyć bardzo dużo energii, żeby ta chrypa się pojawiła. Do tego dochodzi ten ruch sceniczny, on się porusza na platformach. Masakra - mówił uczestnik przed wejściem do windy. Czy rzeczywiście było się czego obawiać? Jak jurorzy ocenili występ z utworem „I Wanna Be Your Slave”? - Jesteś tak wszechstronny, że sprawdzasz się we wszystkim. Bardzo mi się podobało - jako pierwszy zabrał głos Paweł Domagała. - Miałam wrażenie, że miałeś nawet trochę ciemniejszą barwę niż on - skomentowała Małgorzata Walewska.

Być kobietą, być kobietą...
Jakub Gąsowski pierwszy raz w roli żeńskiej, za sprawą Cyrko. To wokalistka, która zrobiła furorę, wywodząc się z social mediów. - Śpiewa bardzo współcześnie. Co ciekawe, ma też różne ludowe zaśpiewy. To jest duże wyzwanie - mówił uczestnik w rozmowie z Maciejem Dowborem. Najpopularniejszy utwór gwiazdy to „Prywatny bal” z 2023 roku. Co powiedzieli jurorzy o tej metamorfozie? - Wygląda znakomicie - rzuciła Małgorzata Walewska, gdy zobaczyła artystę na scenie. - Jaki wdzięk i urok osobisty! Urocza jesteś dziewczynko! Super, jestem pod wrażeniem - dodała po wszystkim. - To było bardzo urocze, uśmiałem się. Bardzo ci dziękuję - skomentował Robert Janowski.

Król popu wieczne żywy
Podróż sentymentalna dla wszystkich fanów popu. Magdalena Kumorek wcieliła się w absolutną legendę tego gatunku, czyli Michaela Jacksona. Uczestniczka wybrała singiel „The Way You Make Me Feel” z 1987 roku, z kultowej płyty „Bad”. - Ta muzyka nadal siedzi, bioderko się rusza do tego momentalnie - mówiła gwiazda. - Ćwicząc tę piosenkę i ruchowo, i wokalnie jestem mocno zmęczona - przyznała. Ciężka praca jednak się opłaciła. - Jestem w szoku, że ci się to bardzo, bardzo fajnie udało zrobić. Świetnie, majstersztyk, robota wykonana na sto procent - chwalił Robert Janowski. - Były takie momenty, że byłaś Michaelem Jacksonem. To jest niebywałe. Wow! - wtórowała mu Małgorzata Walewska.

Francuska diwa
Kto następny? Pola Gonciarz i Alizée. Gwiazda zrobiła karierę międzynarodową między innymi dzięki piosence „Ella, elle l'a”. Referencją dla uczestniczki był jeden z występów live. - W jej ciele widać to, że ona się świetnie bawi, bo ona od dziecka tańczy - tłumaczyła aktorka. - Jest mi bliższa przez sposób życia. Jest zawsze uśmiechnięta - mówiła. Czy jurorzy również się uśmiechnęli po obejrzeniu tego show? - To brzmiało jak po francusku. Dałam się nabrać. Masz wdzięk i urok osobisty. Również pasuje do urody artystki - zauważyła Małgorzata Walewska. - Bardzo mi się podobało. Byłaś do zjedzenia - ocenił Paweł Domagała. - Bardzo dobry występ. Im dłużej trwała piosenka, tym lepiej mi się to oglądało - zakończył Robert Janowski.

Klasyk muzyki rockowej
- Amerykanie pokochali go głównie dlatego, że on pisał i nadal pisze piosenki bardzo prawdziwe, bardzo często o ciężkim życiu - tymi słowami Ewelina Flinta opisywała swojego bohatera. Chodziło o rockowego wokalistę i producenta Bruce'a Springsteena. - Przede wszystkim po raz pierwszy będę mężczyzną. Będzie to wymagało ode mnie wielkiego skupienia, ponieważ będę miała jeszcze instrument ze sobą - objaśniała gwiazda. Co usłyszała od jurorów po wykonaniu hitu „Dancing in the Dark”? - Jak ci się udało utrzymać ten „chark” i nie zakasłać? - zastanawiała się zdumiona Małgorzata Walewska. - Troszeczkę z tonacją były różne przygody - dodała. - Świetnie, że na niego trafiłaś - powiedział Robert Janowski.

Szaleństwu nie ma końca
- To jest zwierzę sceniczne, tak, jak ja! Wszystko się zgadza! - Nick Sinckler był podekscytowany faktem, że przeobrazi się w Micka Jaggera. - Lubię jego muzykę, ale piosenki „Paint It, Black” nie było na mojej playliście - przyznał uczestnik, który pracował nad singlem z 1966 roku. - Moja energia i jego energia czasami się zderzały - żartował wokalista. - Trzeba było wyłączyć u niego soul - zwróciła uwagę Agnieszka Hekiert na próbach. Czy udało się wyćwiczyć i uchwycić wszystkie niuanse oryginalnego bohatera? - Pozamiatałeś. Na setkę wchodzisz we wszystko, co robisz. Szacunek - komplementował Paweł Domagała. - Stary, słuchaj, gdyby nie Mick Jagger, ta piosenka byłaby napisana specjalnie dla ciebie. Genialnie to zrobiłeś. Byłeś nim, wszedłeś jak on, zachowywałeś się jak on. Jesteś wariatem, którego się kocha - podobnego zdania był Robert Janowski.

Przebój sprzed dekady
Marcin Januszkiewicz jako lider znanej i lubianej formacji Maroon 5. Grupa ma na swoim koncie wiele przebojów, ale uczestnik zaprezentował ten zatytułowany „One More Night”. - Lubię śpiewać wysoko, jestem tenorem. Adam Levine ma jednak charakterystyczny tembr głosu, taką chrypę, takiego kermita, kaczkę. To jest coś, nad czym pracowaliśmy z Agnieszką Hekiert - zaznaczył uczestnik. Efekty tych prób i treningów? Oto co powiedzieli jurorzy! - Wokalnie było widać, że ci to leży idealnie. Czysto, elegancko, w punkt. Wszystko było! - chwaliła Małgorzata Walewska. - Bardzo było przyjemnie na ciebie patrzeć jak bardzo jesteś Adamem Levine w tym utworze - ocenił Robert Janowski. - Nie wiedziałem, czy jeszcze jesteś Marcinem, czy już Adamem - zakończył Paweł Domagała.

Temperatura w górę
Na sam koniec gorące rytmy, czyli Jagoda Szydłowska jako Sean Paul. - Musiałam zrobić tutaj bardzo ciekawy zabieg, czyli całą piosenkę przejechać fonetycznie - mówiła wschodząca gwiazda o przygotowaniach do występu z utworem „Temperature/Breakout”. - Sam w sobie jest bardzo wymagający fizycznie, bo jest dużo tekstu. Zasapię się... To znaczy oby nie! - śmiała się uczestniczka. No, to jak poszło ostatecznie? Czy jurorzy pokochali dancehall? - Poczułem rytm. W ogóle ogromne wrażenie zrobili na mnie tancerze. Niesamowita robota - jako pierwszy odezwał się Paweł Domagała. - Przede wszystkim wielki szacunek za niebywałą pracę, jaką wykonałaś. Miałaś feeling, było fajnie - powiedziała Małgorzata Walewska.

Głosowanie i wyniki
Jurorzy przyznali swoje punkty i według nich najlepszy był Marcin Januszkiewicz. Uczestnicy mieli jednak odmienne zdanie i ostatecznie trzeci odcinek wygrał Nick Sinckler. Czek o wartości 10 tysięcy złotych przekazał na Stowarzyszenie Amstaffy Niczyje.

W czwartym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Jagoda Szydłowska - Gwen Stefani
Ewelina Flinta - Sting
Pola Gonciarz - Zayn
Kuba Szmajkowski - C.C. Catch
Jakub Gąsowski - Grzegorz Skawiński (Kombii)
Magdalena Kumorek - Pink
Marcin Januszkiewicz - Michael Stipe (R.E.M.)
Nick Sinckler - Grażyna Łobaszewska

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 19, zobacz odcinek 3:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo