2023-08-22

Jerzy Mielewski: Sędziowie „Ninja Warrior” są bezlitośni

Dziennikarz sportowy zapowiada to, co wydarzy się w ósmej edycji programu. W specjalnej rozmowie z POLSAT.PL mówi o nagraniach kolejnych zmagań zawodników na torze przeszkód. Jakie osoby będą walczyły o nagrodę główną? Kto według prowadzącego zdobędzie Górę Midoriyama? Jak rolę sędziów w zawodach widzi Jerzy Mielewski? Nowe odcinki „Ninja Warrior Polska” jesienią w Polsacie.

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na polsatboxgo.pl.

Ninja od najmłodszych lat
Jerzy Mielewski nie ukrywa, że nie może doczekać się zmagań kolejnych sportowców. Prowadzący show zdradza, że na torze pojawią się weterani, ale nie tylko. - Są na przykład osoby, które odebrały dowód osobisty i przyszły do naszego programu. Ten ósmy sezon był pierwszym, w którym mogli wystartować. To jest niesamowite, że to są młodzi chłopcy, którzy trenowali, oglądając „Ninja Warrior” i czekali tylko na to, żeby skończyć osiemnaście lat. Takich zawodników mamy naprawdę wielu - zapowiada. W wywiadzie podkreśla również, że można spodziewać się dobrego widowiska również ze strony kobiet.

Zawodnicy jedyni w swoim rodzaju
- Jeśli zdobędziesz Górę Midoriyama to jesteś w bardzo wąskim, ekskluzywnym wręcz gronie. To jest coś nieprawdopodobnego. Koronę Ziemi zdobywało wielu himalaistów w Polsce, ale Góry Midoryiama nie zdobył jeszcze nikt - mówi Jerzy Mielewski. Dodaje, że z każdą kolejną edycją rośnie forma zawodników, trudność zadań i popularność programu. - Operator tego toru dobiera go oczywiście do poziomu naszych zawodników, a ten jest świetny - komentuje.

Bieg musi być bezbłędny
Dziennikarz sportowy pochyla się również nad rolą sędziów w programie. - My z „Jurasem” jesteśmy dobre dusze, czasami byśmy przymknęli na coś oko, natomiast sędziowie są bezlitośni. Zawodnicy są zaznajamiani z regulaminem przed startem, wiedzą co mogą, a czego nie - tłumaczy. W przypadku wpadnięcia do basenu sprawa jest prosta - oznacza odpadnięcie z rywalizacji. Zdarzają się jednak sytuacje z dotknięciem konstrukcji, której dotykać nie można. O perfekcyjnym biegu decydują detale. - Sędziowie w programie na co dzień pracują przy biegach przeszkodowych, które odbywają się regularnie w Polsce. To jest sport. Komentując te zawody, czuję się jakbym komentował najważniejsze rozgrywki, takie jak mistrzostwa Europy czy świata - przyznaje Jerzy Mielewski.

Kto jest faworytem według Jerzego Mielewskiego do zdobycia Góry Midoryama? 

  

Ninja Warrior Polska od 5 września we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat