2023-06-14

„The Real Housewives”: Polska edycja światowego hitu TV

Jakie były 34 edycje kultowego programu poprzedzające produkcję Telewizji Polsat? Zaplanowany na jesień 2023 roku nowy show dołącza do serii najbardziej emocjonujących formatów typu reality w historii. Od 2006 roku widzowie na świecie śledzili losy kobiet sukcesu z wielu krajów i w coraz większej liczbie sezonów. Co było przed „The Real Housewives. Żony Warszawy”?

Amerykańskie „The Real Housewives”
Pierwsza odsłona programu zadebiutowała w USA w 2006 roku. Był to „The Real Housewives of Orange County”. Wiosną i jesienią 2008 roku powstały edycje New York City i Atlanta, a następnie New Jersey i Beverly Hills. Te serie spotkały się z najlepszym odbiorem w Stanach, dzięki czemu w tych lokacjach powstało w sumie już niemal 60 sezonów opowieści o wybitnych kobietach. Nagrania realizowano także w Waszyngtonie, Miami, Potomac, Dallas i Salt Lake City. Jest też pięć serii show pokazującego podróże bohaterek po kraju - „The Real Housewives Ultimate Girls Trip”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez RHOBH @realhousewivesofbeverlyhills)

Kobiety sukcesu na świecie
Już pięć lat po premierze program doczekał się pierwszej międzynarodowej edycji, którą była „The Real Housewives of Athens”. Swoje wersje narodowe stworzyli Kanadyjczycy (Vancouver, Toronto), Australijczycy (Melbourne, Sydney), Brytyjczycy (Cheshire, Jersey), a także Nigeryjczycy (Lagos i Abuja). W rodzinie formatu są też edycje realizowane na Węgrzech, we Francji, Włoszech, Kenii, Niderlandach, Nowej Zelandii, Słowenii, czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Największym sukcesem poza USA „The Real Housewives” cieszyło się w Republice Południowej Afryki, gdzie powstało dziesięć sezonów w Johannesburgu, Durbanie, Cape Town, Pretorii, Gqeberha i Winelands.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Real Housewives Of Nairobi - Showmax @therealhousewivesofnbo)

„The Real Housewives. Żony Warszawy”
Jesienią 2023 premiera polskiej edycji. Uczestniczki to kobiety, które własną pracą odniosły ogromny życiowy sukces.Są wśród nich kobiety biznesu z różnych branż - między innymi kosmetycznej, hotelarskiej, medycznej, high-tech. Kamery Polsatu będą towarzyszyć im w życiu i pracy. Widzowie dowiedzą się, gdzie mieszkają, jak doszły do swoich fortun, jak wygląda ich luksusowa codzienność i relacje z bliskimi i przyjaciółmi.

The Real Housewives. Żony Warszawy od 6 września w środę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat