2023-06-03

Moc atrakcji podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka w Otwocku

Fundacja Polsat otwiera wyremontowany Blok Porodowy w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku i zaprasza na wyjątkowe wydarzenie dla najmłodszych. Koncerty artystów, mnóstwo niespodzianek, konkursów, zabaw i pokazów specjalnych. W sobotę 3 czerwca od godz. 12:00 w Parku Miejskim wspólne świętowanie Dnia Dziecka. Właśnie tego dnia nowy etap rozpoczyna gruntownie odmieniona placówka, na którą przeznaczono 4,5 miliona złotych.

Dobra rozrywka
Janusz Korczak powiedział: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Kierując się tym hasłem, wspólnie z najmłodszymi skorzystajmy z mocy bezpłatnych atrakcji, które zostały przygotowane specjalnie na ten dzień w Parku Miejskim w Otwocku. Oprócz głównych wydarzeń na terenie pikniku - koncertów zespołu Enej oraz Magdy Beredy, będzie można wziąć udział m.in. w malowaniu eko muralu, majsterkowaniu z Castoramą, tworzeniu kul do kąpieli, warsztatach piłkarskich, fotobudce. Nie zabraknie również rozdawania balonów, dmuchańców, chodzących maskotek, malowania twarzy, nitro lodów, miasteczka harcerskiego czy pokazu psów i sprzętu policyjnego.

Wielka zmiana
Właśnie w tym dniu w Powiatowym Centrum Zdrowia, Fundacja Polsat otwiera nowo wyremontowany po 58 latach Blok Porodowy, na który przeznaczyła 4,5 miliona złotych. To jedno z największych takich przedsięwzięć w historii Fundacji. Podczas wydarzenia wspólnie będziemy mogli wspomóc zbiórkę na niezbędne wyposażenie.

Nowe życie
Dotychczas kobiety rodziły na jednej sali porodowej. Brakowało intymności przy tak ważnym wydarzeniu, jakim jest przyjście dziecka na świat. W pomieszczeniu nie było toalety, prysznica i klimatyzacji. Była tylko jedna sala przygotowana do porodów rodzinnych, co sprawiało, że nie zawsze bliscy mogli być obecni przy rodzącej. Fundacja Polsat postanowiła to zmienić. - Blok Porodowy w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku nie był remontowany przez 58 lat, więc łatwo sobie wyobrazić jak bardzo był niezbędny. Tylko w 2022 roku na Oddziale Położniczym na świat przyszło 640 dzieci. Dzięki remontowi kolejne porody mogą odbywać się w godnych warunkach dla przyszłych mam, jak i personelu. Zapewnienie jak największego komfortu i bezpieczeństwa mamom i dzieciom jest niezwykle ważne, i mam nadzieję, że udało nam się to zrealizować - mówi Prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc.

Najwyższa jakość
Obecnie są to trzy indywidualne sale porodowe z łazienką wyposażoną w prysznic oraz klimatyzacją. Dodatkowo powstały dwie sale przedporodowe i sala operacyjna wyposażona w nowoczesny sprzęt. Przy sali stworzono pokój do resuscytacji noworodka. Powstały też toalety z prysznicem dla personelu. Fundacja Polsat zakupiła także przenośny sprzęt do badania KTG, który umożliwia swobodne poruszanie się pacjentki przy jednoczesnym monitorowaniu tętna dziecka.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat