2023-05-25

Tina Turner: Metamorfozy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Zobacz występy uczestników muzycznego show w roli królowej rock and rolla. W artystkę wcielali się między innymi Mateusz Ziółko, Sławomir, Stefano Terrazzino, Katarzyna Skrzynecka czy Olga Szomańska. W czyim wykonaniu zmarła 24 maja 2023 roku w wieku 83 lat gwiazda była najbardziej zbliżona do wspaniałego oryginału? Która Tina Turner prezentowała się najlepiej w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatboxgo.pl.

Katarzyna Skrzynecka w piosence „Private Dancer”
Aktorka i wokalistka wcieliła się w Tinę Turner w pierwszym odcinku pierwszego sezonu programu. Trzeba przyznać, że wysoko zawiesiła poprzeczkę dla pozostałych uczestników show, który wygrała. Później wielokrotnie już jako jurorka oceniała występy innych w tej trudnej wokalnie i choreograficznie roli.

Stefano Terrazzino - wyzwanie muzyczno-taneczne
W trzeciej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” z wokalem, ale też choreografią królowej rock and rolla w piosence „Proud Mary”, walczył znany tancerz. Efekt? Zdobył przepustkę do finału, a potem Złotą Twoją Twarz!

Olga Szomańska w stylu Bonda
Jesienią 2016 roku ruszyła szósta edycja programu. Metamorfoza w „babcię Tinę” w piosence „GoldenEye” dała Oldze Szomańskiej mocne zwycięstwo w pierwszym odcinku.

Zmagania Sławomira
Piosenkę Tiny Turner „The Best” śpiewał w programie Sławomir Zapała. Mimo ciekawego naśladowania głosu wokalista nie poczuł się jednak dobrze w tej roli i zajął w jednym z odcinków siódmej edycji ostatnie miejsce.

Romantyczny Mateusz Ziółko
Zwycięzca dziesiątej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zaczął swoje występy w programie wielkim hitem Tiny Turner „What’s Love Got to Do with It”. Jedyne, z czym musiał się zmierzyć, to chodzenie na obcasach, bo reszta poszła mu lepiej.

Zwycięski Łukasz Zagrobelny
Śpiewanie piosenki artystki przyniosło szczęście również Łukaszowi Zagrobelnemu. W czwartym odcinku dwunastej edycji show wylosował utwór „We Don’t Need Another Hero (Thunderdome)”, a następnie go wygrał.

Paweł Góral nie przegrał
Aktor zmierzył się z ikoną muzyki w czternastej edycji. Zaśpiewał piosenkę „I Don’t Wanna Lose You” i zyskał aprobatę jurorów.

Wielka gwiazda
Największą pod względem wzrostu i postury Tiną Turner był chyba Johan Waem, znany jako Danzel. Wcielił się w nią w drugim odcinku szesnastej edycji. Jego wykonanie piosenki „Private Dancer” nie przypadło do gustu wszystkim jurorom, ale doceniła je Katarzyna Skrzynecka, porównując ze swoim premierowym występem w show.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat