2023-05-15

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Top 10 występów 18. edycji

Metamorfozy, które nie wygrały odcinka, ale zasługują na podziw i wyróżnienie. Osiemnasty sezon muzycznego show Polsatu przyniósł wiele zaskakujących przemian, które spodobały się jurorom i widzom. Jak uczestnicy prezentowali się w najlepszych wcieleniach? Które postaci pasowały im najbardziej? Zobacz Top 10 występów, które zostaną w pamięci fanów programu. Jakie byłby Wasze typy?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Natalia Janoszek jako Nicole Scherzinger (The Pussycat Dolls) - „Buttons”
Debiut aktorki w programie to rola znanej seksbomby i liderki jednego z najpopularniejszych girlsbandów ze Stanów Zjednoczonych. Nicole Scherzinger to wulkan energii z niespotykaną charyzmą i nieprawdopodobnym wokalem. Natalia Janoszek dorównała oryginalnej wokalistce w każdym aspekcie tak bardzo, że Małgorzata Walewska nagrodziła występ z singlem „Buttons” owacjami na stojąco. - Uwiodłaś mnie. Nie mogłam oderwać od ciebie oczu - chwaliła jurorka. - Jestem zachwycony - skomentował show Paweł Domagała.

Oskar Cyms jako Kasia Kowalska - „Czekając na...”
Pierwsze wcielenie zwycięzcy osiemnastej edycji show w kobietę. Oskar Cyms przypomniał o przeboju Kasi Kowalskiej „Czekając na...” z 1996 roku. Doskonale wpasował się w klimat utworu, a jego starania zostały docenione przez jurorów. - Oscar za pracę - śmiał się Robert Janowski, nawiązując do popularnych nagród filmowych. - Jestem pod wielkim wrażeniem - dodał. - Jestem zaskoczony, bo wyglądasz jak Kasia. Bardzo mi się podobasz - mówił Paweł Domagała.

Krzysztof Ibisz jako Franek Kimono - „King Bruce Lee Karate Mistrz”
Zmierzenie się z legendą mogło zakończyć się fiaskiem, ale Krzysztof Ibisz obronił doskonale występ jako Franek Kimono. Alter-ego Piotra Fronczewskiego zrobiło w latach 80. furorę z hitem „King Bruce Lee Karate Mistrz”. Uczestnik programu wiernie oddał głos i styl melorecytacji aktora. - Zamykasz oczy i słyszysz oryginał - mówiła jeszcze w trakcie show Małgorzata Walewska. - Z wielką przyjemnością patrzę na ciebie w każdym odcinku. Wychodzisz z ram, jesteś zwierzęciem scenicznym - komplementował Robert Janowski.

Katarzyna Kołeczek jako Jessie Ware - „Wildest Moments”
Sama aktorka przyznała w wywiadzie dla POLSAT.PL, że Jessie Ware to jej ulubiona metamorfoza. - Byłam na wielu jej koncertach i jak ją wylosowałam to spełniło się moje marzenie - przyznała. Jak jurorzy ocenili metamorfozę w brytyjską gwiazdę i wykonanie piosenki „Wildest Moments”? - To się może wydawać proste, że Kasia siedzi i śpiewa, ale uwierzcie, ja wiem, jak jest piekielnie trudne. Wokal w dychę - chwaliła Anna Dereszowska, gość specjalny czwartego odcinka show. - Weszłaś w nią i jesteś tożsama z utworem w nastroju, który potrafiłaś zbudować - ocenił Robert Janowski.

Daria Marx jako Christina Aguilera - „Fighter”
Christina Aguilera znana jest z silnego głosu. Amerykańska diwa dała czadu w utworze „Fighter”, a Daria Marx dzielnie zmierzyła się z tą interpretacją. Polska gwiazda zasłużyła na duże brawa, wiernie odtwarzając jedną z referencji na żywo. - Wokalnie mocne momenty były bardzo dobre - oceniła Małgorzata Walewska. - Patrzyłem z przyjemnością na całe te show. Miałaś zadanie bardzo trudne. Podobało mi się - kontynuował Robert Janowski.

Piotr Stramowski jako Richard Fairbrass (Right Said Fred) - „I'm Too Sexy”
Dystans to podstawa w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wiedział o tym doskonale Piotr Stramowski, który wcielił się w ekscentrycznego lidera grupy Right Said Fred. Jako Richard Fairbrass musiał wystąpić w czerwonym lateksie, ale nawet obcisły kostium nie przeszkodził mu w zabawie hitem „I'm Too Sexy” z 1991 roku. - Dobra robota. Przygotowana, świadoma. Można było łatwo przegiąć. Bardzo mi się podobało - zauważył Robert Janowski. - Przez cały ten program pokazujesz, jak jesteś dobry aktorem. Wszystko robisz na sto procent. Dobrze się bawiłem, nie było kabaretu - podsumował Paweł Domagała.

Piotr Stramowski jako Chris Isaak - „Wicked Games”
Aktor dał się poznać nie tylko na wesoło. Piotr Stramowski wczuł się w balladę „Wicked Games”, która w oryginale należy do Chrisa Isaaka. Było to wcielenie nie tylko świetnie zagrane, ale i zaśpiewane, czego dowodem jest komentarz Małgorzaty Walewskiej. - Znakomity jest. Hekiertowa, coś ty z nim zrobiła - zastanawiała się śpiewaczka operowa, nawiązując do nauczycielki wokalu, Agnieszki Hekiert. - Myślałem, że położysz tę piosenkę. Rozczarowałeś mnie. Jestem zachwycony - żartował Robert Janowski.

Daniel Jaroszek jako Leona Lewis - „Bleeding Love”
Ta metamorfoza była mu po prostu przeznaczona. Daniel Jaroszek wyznał, że z Leoną Lewis łączy go bardzo wiele. Podobnie jak uczestnik, została zgłoszona do konkursu talentów przez swojego partnera. W występ z balladą „Bleeding Love” włożył całe swoje serce, co przełożyło się na pozytywne oceny jurorów. - Kochany, jak pięknie i wrażliwie. Ująłeś mnie. W ogóle głupio mi zwracać się do ciebie w męskim rodzaju. Cała Twoja delikatność, którą miałeś w poprzednich postaciach była tutaj jak znalazł - zachwyca się metamorfozą Małgorzata Walewska. - Moim zdaniem to jest jeden z twoich lepszych występów - powiedział Paweł Domagała.

Julia Kamińska jako Nena - „99 Luftballons”
- Byłaś perfekcyjna, nie wiem, czy nie lepsza niż oryginał - tak o wcieleniu Julii Kamińskiej w niemiecką gwiazdę Nenę mówiła Małgorzata Walewska. Utwór „99 Luftballons” z 1983 roku był wielkim przebojem nie tylko w kraju za zachodnią granicą Polski. To wyzwanie bardzo przypasowało uczestniczce, która skończyła germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim. - Tak leciutko zaśpiewane po niemiecku. Na takim luzie, czyściutko. Super, jestem pod ogromnym wrażeniem - notował Paweł Domagała.

Natalia Janoszek jako Penélope Cruz - „A Call from the Vatican”
Wyśmienity występ, który zagwarantował Natalii Janoszek miejsce w finałowej czwórce. Wysokie noty za musicalową Penélope Cruz i utwór „A Call from the Vatican” były zgodne z komentarzami po show. - Nie mam skłonności do kobiet, ale tutaj bym się wahała - żartowała zachwycona śpiewaczka operowa. - Jesteś przepiękna. Miło było cię obserwować - zakończył Robert Janowski. Sama aktorka przyznała, że zadanie było ogromnym wyzwaniem. - Wymagała trochę schowania wstydu do kieszeni i wyjścia w bieliźnie na scenie. Zmierzenia się z linami i pokazania się w zupełnie odmiennej charakterystyce - wyznała.

A jakie są Wasze ulubione metamorfozy z 18. sezonu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat