2023-05-21

„Przyjaciółki”: Aktorki serialu o losach ich postaci w 21. sezonie

Rozwój miłości Ingi i Łukasza w trudnej codzienności, próba zaufania w związku z bulimią Patrycji, zmagania Anki z niesprawiedliwościami społecznymi i rozwój postaci Marty to kluczowe wątki kolejnego sezonu jednej z czołowych produkcji Polsatu. Co o swoich bohaterkach i tym, jak zmieniły je wydarzenia w serialu, mają do powiedzenia aktorki głównych ról hitu „Przyjaciółki”?

Oglądaj Przyjaciółki online na polsatboxgo.pl.

Najciekawsze wątki
Zaczęło się od dramatycznych wydarzeń, a kończy się podejrzeniem... ciąży. Tylko która z dziewczyn będzie miała dziecko? Każdy sezon perypetii bliskich sobie koleżanek jest przeżyciem dla śledzących go widzów i fanów formatu, ale wzbudza też emocje w grających aktorkach. Które wątki 21. sezonu uważają za najciekawsze? Jak pod wpływem różnych wydarzeń zmieniły się ich postacie?

Problemy i sekrety
Pytana o najbardziej poruszający wątek sezonu Małgorzata Socha nie wybrała losów swojej bohaterki, tylko Patrycji. - Myślę, że wątek bulimii był bardzo ciekawy - stwierdza. Trudne doświadczenia z przeszłości wpłynęły na bohaterkę graną przez Joannę Liszowską i znalazły swoje ujście w postaci zaburzeń odżywiania. Mimo wsparcia, które okazuje Wiktor i pozostałe dziewczyny, jest to swoista próba zaufania i walki z własnymi słabościami.

Zbawcze działanie terapii
Największy rozwój i zmiany osobiste zachodzą w Marcie, granej przez Laurę Breszkę. Ta obecna od dwóch ostatnich sezonów bohaterka ma trudne doświadczenia z przeszłości związane z pobytem w więzieniu za zabójstwo mężczyzny, który ją zgwałcił. Walcząc z przeciwnościami w budowaniu relacji, zgłasza się do specjalisty. - Moja postać jest w trakcie terapii, która po prostu działa - mówi odtwórczyni tej roli. - Marta otworzyła się na ludzi, poznała lepiej siebie, swoje mocne i słabe strony. Otworzyły jej się oczy na postrzeganie matki - komentuje aktorka, dodając, że jej postać w 21. sezonie przechodzi swoiste katharsis.

Aktywna i skuteczna prawniczka
Magdalena Stużyńska wcielająca się w postać serialowej Anki nie dostrzega znacznych zmian w swojej bohaterce. - Moja postać w tym sezonie nie przeszła żadnej transformacji, ale polubiłam wątek podejmujący temat molestowania w pracy - mówi. - Poza edukacyjną wartością tego aspektu, bardzo cenne było dla mnie spotkanie z aktorkami i aktorami, którzy grali w tym wątku, przede wszystkim z Natalią Lesz, Bartoszem Opanią i Andrzejem Deskurem - dodaje. 

Nierozważna, ale romantyczna
Inga znana widzom jako bohaterka skłonna do nierozważnego lokowania swoich uczuć, ale jednak poszukująca stabilizacji, zmaga się z trudnościami dnia codziennego w nowym związku. - Inga popadała w różne tarapaty uczuciowe, ale teraz, związek z Łukaszem ma chyba największą szansę na realizację, pomimo różnych komplikacji życiowych - mówi Małgorzata Socha. - Tych dwoje cały czas się dociera, ale co jest najważniejsze, próbują i się nie poddają. To jest budujące - ocenia postawę swojej bohaterki.

Które wątki i zwroty akcji tego sezonu serialu podobały wam się najbardziej?

Dziękujemy za wspólne oglądanie 21. sezonu serialu Przyjaciółki w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial