2023-05-20

„Sługa Narodu” - odcinek 23: Trudne rozmowy o przyszłości kraju

W Święto Niepodległości miliony Polaków oglądają debatę telewizyjną, w której najważniejsi politycy próbują przekonać ich do swojej wizji funkcjonowania państwa. Dla Ignacego to konieczność wejścia w otwarty spór z premierem. Konieczny radzi sobie doskonale, ale to nie rozmówca jest tego wieczoru jego największym wrogiem! Czy głowie państwa grozi niebezpieczeństwo?!

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

Tajny plan służb
- To wyjątkowa debata, bo z udziałem wyjątkowego gościa - zapowiada pojawienie się prezydenta w programie „Rozmowy o Polsce” Jarosław Gugała. Głowie państwa towarzyszy m.in. szef służb specjalnych. On ma jednak na ten wieczór inne zadanie niż wystąpienie przed kamerami. - Jesteś pewien? Jeszcze można się wycofać - dopytuje Koniecznego tuż przed startem transmisji. - Za późno na wątpliwości... - ucina Ignacy.

„Światła wyłącz! Niech nie będzie taki ładny”
Dyskusja o przyszłości Polski przeradza się w otwarty konflikt prezydenta z premierem. Początkowo stremowany Konieczny wychodzi ze starcia obronną ręką i przejmuje inicjatywę, punktując skorumpowanych urzędników z obozu Kujawy. Wytyka im błędy i nepotyzm. Wygłasza płomienną mowę o tym, że politycy powinni być sługami narodu, czym doprowadza do szału oglądających debatę w telewizji biznesmenów. - Trzeba go było od razu sprzątnąć - oceniają najbardziej wpływowi ludzie w kraju. - Spokojnie. Co się odwlecze... - stwierdza jeden z nich.

Telefon do przyjaciela
Z każdą kolejną częścią programu prezydent wypada coraz lepiej. Niestety, okazuje się, że zawiódł go jeden z najbliższych współpracowników. - Kazimierz Zawada to uczciwy i odpowiedzialny urzędnik. Jeśli nie dotarł do studia, to znaczy, że z pewnością wydarzyło się coś poważnego - Konieczny próbuje tłumaczyć nieobecność prezesa Najwyższej Izby Kontroli i dzwoni do przyjaciela. - Ignaś, kończ już tę debatę i wracaj do domu. Pieczeń stygnie - słyszy w słuchawce, a wraz z nim cała Polska.

„Sługa Narodu” - zobacz odcinek 23:

Dziękujemy za wspólne oglądanie serialu Sługa Narodu w Polsacie oraz finałowych odcinków w Czwórce.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat