2023-05-18

„Nasz nowy dom” - odcinek 288: Dęblin

Samotnie wychowująca dwie córki pani Ola marzy o bezpiecznej przystani dla dzieci. Sama nigdy jej nie miała, bo dzieciństwo spędziła w domu dziecka. Niestety trzyosobowa rodzina śpi w jednym pokoju, w łazience nie ma wody, a stary piec nie utrzymuje ciepła. Generalny remont przeprowadza niezastąpiona ekipa programu „Nasz nowy dom” z Katarzyną Dowbor na czele.

Oglądaj Nasz nowy dom online na polsatboxgo.pl.

Odważna dziewczynka
Podczas programu nagrywanego w Dęblinie na plan przyszła odważna dziewczynka - Oliwia i osobiście poprosiła ekipę o wyremontowanie jej rodzinnego domu. Przyniosła zgłoszenie i tak oto ekipa realizująca „Nasz nowy dom” ponownie zawitała do tego miasta niosąc pomoc.

Traumatyczna młodość
Pani Ola z dzieciństwa pamięta śmierć taty, załamanie mamy i jej alkoholizm, a także dom dziecka, w którym spędziła szesnaście lat ze względu na niewydolność wychowawczą rodzicielki. Dokarmiana z rodzeństwem przez sąsiadów, sprzątała klatki, aby zarobić na jedzenie. Siostra umarła w wieku 26 lat, a brat zszedł na złą drogę i przebywa w więzieniu.

Ważne, że własny kąt
Potrzeba zapewnienia córkom azylu, skłoniła panią Olę do zakupu domu z oszczędności odkładanych na książeczkę, w domu dziecka, z renty po ojcu. Niestety lokal jest w tragicznym stanie. Kobieta, która nie posiadała nic na własność, jest wdzięczna nawet za to...

Trudne warunki
Największym problem jest brak bieżącej wody w łazience. Aby wykąpać dziewczynki, pani Ola musi nagrzać ją w garnkach i zanieść do wanny. Ogrzewanie jednoizbowego domu opiera się na cieple z pieca zwanego kozą, który w nocy szybko gaśnie, jeśli się go nie pilnuje. Dlatego kobieta niejedną noc spędziła na warcie.

Dzielna rodzina
Pracująca, ale ledwo łącząca koniec z końcem mama, robi wszystko, aby zapewnić elementarne potrzeby swoim córkom. Niestety na remont domu brakuje funduszy. Uzdolnione dziewczynki marzą o własnych pokojach i wakacjach. Tymczasem woda niedoprowadzona do łazienki utrudnia codzienne funkcjonowanie, brak godnych warunków do spania czy odrabiania lekcji wzrusza Katarzynę Dowbor - Wyremontujemy wasz dom - mówi.

Wymarzone wakacje
Pierwszą niespodzianką od ekipy programu jest upragniony wypoczynek. Ekipa w tym czasie zapoznaje się z malutkim domkiem i ustala priorytety. Główny to rozprowadzenie wody i znalezienie przestrzeni dla domowników.

Konieczne zmiany
Przeniesienie wejścia do budynku, wyburzenie przybudówki, zrobienie funkcjonalnych przestrzeni to założenia projektantów, które teraz dzielnie realizują. W tym czasie bohaterki programu korzystają z udogodnień hotelu: basenu, spa i czasu wolnego we własnym towarzystwie. - Rewelacyjne chwile - komentuje wzruszona kobieta.

Moc podarunków
Na wyjeździe rodzinę czeka niezwykła niespodzianka. To malowanie obrazu z Martą Kołdej. - Ten obraz będzie nam przypominał fajne chwile - mówi pani Ola, a dziewczyny oceniają efekt końcowy wspólnego dzieła na „Wow!”. Pani Ola dostaje również w prezencie dobrze dobrane okulary, na które dotychczas nie mogła sobie pozwolić.


Jak wyglądała reakcja mamy i córek na zmiany, których dokonała ekipa w ich domu? Czy tego się spodziewały?

„Nasz nowy dom” - sezon 20, zobacz odcinek 288:

Dziękujemy za wspólne oglądanie 20. sezonu programu Nasz nowy dom w Telewizji POLSAT!

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat