2023-05-15

Charakteryzacja „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” z bliska

Zobacz detale kunsztu artystów pracujących nad metamorfozami uczestników programu. Aby biorący udział w show aktorzy i wokaliści mogli pokazać swój talent i efekty pracy nad wcieleniem się w wylosowaną postać, twórcy efektów specjalnych spędzają godziny w charakteryzatorni. Jak wyglądają z bliska twarze, które brzmią widzom znajomo?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatboxgo.pl.

Co tydzień nowy wygląd
Uczestnicy muzycznego show Polsatu, aby odnieść sukces i z powodzeniem przeistoczyć się w wylosowaną gwiazdę muzyki, muszą naśladować jej śpiew, ruchy i wygląd. W tym ostatnim zadaniu wspierają ich charakteryzatorzy, mistrzowie swojej dziedziny, którzy dają im nową twarz w każdym odcinku.

Puzzle z twarzy
Specjaliści osiągają metamorfozę nie tylko makijażem, ale i efektami specjalnymi, doklejając nosy, policzki, brody, aby nadać twarzom odpowiedni kształt jeszcze przed użyciem kosmetyków.

O włos od magii
Tworzenie postaci wymaga wielu zdjęć referencyjnych, które w czasie pracy charakteryzatorzy badają i naśladują. Maski nie kończą się na samej twarzy - zakrywają naturalne włosy uczestnika, sięgają nierzadko aż po dekolt. Malowane są też dłonie i reszta widocznego spod kostiumu ciała.

Kolory świata
Makijaż najpierw naśladuje naturalny wygląd postaci, ze znacznie szerszą paletą barw skóry, niż to się widzi nawet w najlepszych sklepach kosmetycznych, a później u niektórych dodawane są znaki szczególne czy dodatkowe elementy takie jak zarost, a nawet brwi.

Sceniczny wygląd
W przypadku charakteryzacji teatralnej czy estradowej makijaż zwykle jest przerysowany, wzmocniony, aby był dobrze widoczny z daleka. W programie telewizyjnym musi mieć podwójną rolę - świetnie wyglądać zarówno w dalekim planie, jak i na zbliżeniach. Każdy szczegół się liczy, jak na przykład piegi Duncana Laurence'a dorysowane na twarzy Oskara Cymsa.

Ona to on
Jeszcze większą sztuką jest zmiana płci w czasie metamorfozy. Nadanie kobiecych rysów męskiej twarzy i na odwrót. Czasem nie tylko widzowie, ale i jurorzy oraz sam uczestnik są zadziwieni możliwościami charakteryzacji.

Dodatki specjalne
Makijaż to jednak nie wszystko. Wokaliści zmagają się często z dodatkowymi akcesoriami charakteryzacji, takimi jak okulary, szkła kontaktowe, a nawet sztuczne szczęki. I w dodatku z nimi śpiewają!

Co za efekt!
Warto poświęcić wiele godzin przygotowań, pracy i prób, aby osiągnąć całkowitą metamorfozę twarzy, która jest doskonale znana widzom Polsatu w zupełnie inną.

Zarówno charakteryzatorom, jak i uczestnikom zobaczenie efektów na ekranie daje olbrzymią satysfakcję.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat