2023-05-14

Kabaret Paranienormalni: Co mówią sami o sobie? Wideo!

Robert Motyka, Michał Paszczyk, Rafał Kadłucki oraz Jarosław Pająk tworzą jedną z najpopularniejszych w Polsce grup kabaretowych, która w 2023 roku obchodzi osiemnaste urodziny. Zobacz specjalny materiał, w którym Paranienormalni opowiadają, jak trafili na scenę, co najbardziej doceniają w swojej pracy artystycznej oraz które skecze mają dla nich szczególne znaczenie. Oglądaj!

Kim są Paranienormalni? Historia kabaretu pisana żartami
Grupa pojawiła się na polskiej scenie w 2004 roku, szybko zdobywając sympatię publiczności oraz nagrody na ogólnopolskich przeglądach kabaretowych i konkursach. Od lat Paranienormalni zapraszani są na najważniejsze festiwale, m.in. Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie, a widzowie stacji doskonale znają artystów także z występów z niedzielnym cyklu „Kabaret na żywo”.

Robert Motyka. Spełniony współzałożyciel
- Jestem artystą i aktorem w Kabarecie Paranienormalni. Już jako mały chłopiec wymyśliłem sobie taki moment, w którym wychodzę na scenę, jest publiczność, widzę jej uśmiechy. Pomyślałem, że też tak bym chciał - Robert Motyka zdradza, skąd pomysł na karierę zawodową. - Bycie w kabarecie jest spełnieniem moich marzeń - dodaje współzałożyciel grupy i twórca autorskiego programu Paranienormalni Tonight, który w 2016 roku został nagrodzony Telekamerą w kategorii najlepszy program rozrywkowy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kabaret Paranienormalni (@kabaretparanienormalni)

Michał Paszczyk jako dziadek Stanisław. Zawsze w roli!
Widzowie doceniają Paranienormalnych za poczucie humoru, znakomite skecze, ale także za konkretne postacie, których odgrywanie stało się stałym elementem programów grupy. Jednym z takich bohaterów jest dziadek Stanisław. - Koledzy twierdzą, że to nie ja gram jego, tylko on gra mnie, bo mam starca w środku - śmieje się Michał Paszczyk. - Coś w tym jest. Też jestem złośliwy - żartuje.

Jarosław Pająk. Jak przyjął go Kabaret Paranienormalni?
Komik i aktor zasilił skład grupy w 2021 roku. Jak trafił na scenę? - Żeby przygotować się do szkoły filmowej w Łodzi, wybrałem się do Domu Kultury. Okazało się, że tworzy się kabaret. Spróbowałem swoich sił i okazało się, że to jest to! - wyjaśnia Jarosław Pająk. - Mówienie ze sceny śmiesznych rzeczy i odbiór ze strony publiczności, oklaski, to jest to, co mi w duszy gra - podkreśla.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kabaret Paranienormalni (@kabaretparanienormalni)

Rafał Kadłucki zawsze na posterunku
Tylko najwierniejsi fani pamiętają, że Rafał Kadłucki jest w Kabarecie Paranienormalni od początku. Zakładał go wspólnie z Robertem Motyką i Igorem Kwiatkowskim, początkowo dbając głównie o oprawę dźwiękową występów. Jest jednak także współautorem skeczów i reżyserem kolejnych programów grupy.

Kabaret Paranienormalni: Najlepsze skecze?
Oczywiście te z udziałem publiczności! - Atmosfery, która panuje podczas występu na żywo, nie da się porównać z tym, co widzi widz, siedząc na kanapie przed telewizorem - zauważa Michał Paszczyk. - Zdarzają nam się takie skecze, w których bierzemy na scenę osoby z publiczności. To jest rozwijające i otwiera nowe ścieżki - dodaje. - Naszym największym dorobkiem jest właśnie publiczność. Poświęca swój czas, uczestniczy czynnie w tym, co się dzieje. Częstujemy ich takim żartem, żeby ich nie dzielić, ale łączyć - podkreśla Robert Motyka i przypomina, że Kabaret Paranienormalni daje ponad 200 występów rocznie, prezentując kecze w wielu krajach, m.in. Anglii, Szkocji, Francji, Holandii i Belgii.

Co jeszcze mówią o sobie Paranienormalni? Zobacz wideo!

  

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat