2023-05-01

„Matka”: Olga Bołądź o wpływie kreacji aktorskich na jej życie

Aktorka opowiada między innymi o wychodzeniu z wymagających emocjonalnych ról. Jak postać dziennikarki Agnieszki Nolińskiej, matki dziecka, które w wyniku molestowania seksualnego popełnia samobójstwo, zmieniła jej podejście do wychowania syna? Jak Olga Bołądź z perspektywy czasu ocenia scenariusz serialu „Matka” stworzony przez Igora Brejdyganta?

Oglądaj Matka online na polsatboxgo.pl.

Emocje na planie i w domu
Olga Bołądź przyznaje, że bardzo trudna emocjonalnie rola Agnieszki Nolińskiej w serialu „Matka” sprawiła, że przeżycia te odbiły się echem w jej życiu prywatnym. Jest matką chłopca w podobnym wieku co serialowe dziecko i przechodziło jej przez myśl, że nie chciałaby - tak jak jej bohaterka - popełnić błędów, które mogą być tragiczne w skutkach. - My przynosimy emocje z planu do domu. Myślałam o tym, co można zrobić, żeby swoje własne dziecko znać, móc odpowiadać na te potrzeby, żeby nie przeoczyć tego trudnego momentu - przyznaje aktorka w rozmowie z Alicją Resich w programie „W bliskim planie” w Polsat Café.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Mocny scenariusz
O ile opowieść opisana w serialu jest bardzo realna, to Olga Bołądź ma nadzieję, że Igor Brejdygant napisał historię, która rzadko się zdarza w życiu. - Niewiele osób dotyka tak wielowarstwowa tragedia. Ale sam scenariusz był bardzo ciekawy do grania. Cieszę się jednak, że takie rzeczy mogę przeżywać w kinie i telewizji, a nie w życiu osobistym - dodaje.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Ryzyko zawodowe
Zdaniem gwiazdy serialu „Matka” do odtwarzania tak trudnych ról, konieczne jest przygotowanie emocjonalne. Tak, aby umieć wychodzić z roli. - Warto sobie poukładać pewne rzeczy w głowie samodzielnie, żeby móc uprawiać bezpiecznie ten zawód – przestrzega, dodając, że praca na emocjach wpływa na życie prywatne. - Trudno był szczęśliwym i oddzielającym zawód od życia. Fajnie mieć przyjaciół, znajomych, partnera spoza (kręgu aktorskiego - przyp. red.), bo on to równoważy. My rozkręcamy w sobie tę nasza wrażliwość, ale też powinniśmy się uczyć schodzenia. Ogólnie trzeba mieć trochę skórę słonia - podsumowuje.

Więcej o roli w serialu, a także o rodzinie i ciąży Olga Bołądź opowiedziała w programie „W bliskim planie”.

Dziękujemy za wspólne oglądanie serialu Matka w Telewizji POLSAT!

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat