2023-04-03

Filmowa Wielkanoc na antenie Polsatu. Co i kiedy oglądać?

Pełna przebojów oferta stacji od Wielkiego Piątku do Wielkanocnego Poniedziałku. Od znakomitego kina familijnego, animacji i produkcji dla całej rodziny, przez rozrywkę dla dorosłych po filmy, które mogą duchowo nastroić do właściwego przeżywania tego wyjątkowego czasu. A szczególny finał stanowi niezwykły urodzinowy koncert na 100-lecie Disneya. W bogatej świątecznej ofercie Polsatu każdy znajdzie coś dla siebie!

WIELKI PIĄTEK, 7 KWIETNIA 2023 roku

Pasja - godz. 20:00
Ten oparty na czterech Ewangeliach - Mateusza, Marka, Łukasza i Jana - film to niemal dokumentalna rejestracja 12 ostatnich godzin z życia Jezusa z Nazaretu. Chronologicznie prowadzoną narrację przeplatają sceny retrospektywne z dzieciństwa i młodości Chrystusa.

Film otwiera modlitwa Jezusa (Jim Caviezel) w Ogrodzie Oliwnym po Ostatniej Wieczerzy - w nocy, gdy jego uczniowie: Piotr (Francesco De Vito), Jakub (Chokri Ben Zagden) i Jan (Christo Jivkov) śpią, on opiera się podszeptom Szatana (Rosalinda Celentano). Zdradzony przez Judasza Iskariotę (Luca Lionello), zabrany zostaje do Jerozolimy, gdzie pod zarzutem bluźnierstwa staje przed żydowską Wysoką Radą. Jej decyzją zostaje postawiony przed Poncjuszem Piłatem (Hristo Shopov), rzymskim namiestnikiem Judei. Rzymianin wysłuchuje oskarżeń i, zdając sobie sprawę, że to polityczny konflikt, uchyla się od wydania wyroku i odsyła więźnia do króla Heroda (Luca De Dominicis). Ale obwiniony wraca przed oblicze Piłata, na polecenie którego rzymscy żołnierze wymierzają mu karę chłosty, maltretując bezlitośnie jego ciało. Rzymski namiestnik wydanie wyroku w sprawie pozostawia fanatycznemu tłumowi, który domaga się ukrzyżowania i wybiera ułaskawienie mordercy Barabasza (Pietro Sarubbi). Jezus zostaje skazuje na śmierć, a Poncjusz Piłat rytualnie umywa ręce od winy za przelaną krew.

Maria, matka Jezusa (Maia Morgenstern), i Maria Magdalena (Monica Bellucci) oraz jego nieliczni uczniowie mogą tylko współczuć męce Chrystusa i bezsilnie patrzeć, jak zostaje on obarczony drzewem krzyża, a następnie wśród napastliwego motłochu dźwiga go ulicami Jerozolimy na szczyt Golgoty. Tam zostaje do niego przybity i umiera z przedśmiertnymi słowami: Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha Mego. W końcowych scenach widzimy zapowiedziane Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i jego wyjście z zamkniętego grobu.

„Pasja” jest wierny przekazom historycznym, biblijnym oraz teologicznym. Aby podkreślić autentyczność historii, aktorzy posługują się dwoma wymarłymi językami: aramejskim i łaciną. Film twórcy „Braveheart - Waleczne Serce” wywołuje wiele silnych emocji i skłania do zadumy. „Pasja” Mela Gibsona to dzieło sztuki, które prowokuje osoby o różnych przekonaniach religijnych do refleksji nad śmiercią Jezusa Chrystusa. Jest to film o wierze, nadziei, miłości i przebaczeniu, a więc o tym, czego bardzo potrzeba w dzisiejszych burzliwych czasach.

Więzień labiryntu: Próby ognia - godz. 22:50
Ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej trylogii fantastycznej Jamesa Dashnera. Okazuje się, że Labirynt był tylko początkiem, a na bohaterów czeka jeszcze więcej niespodzianek, pułapek i mylnych tropów. Thomas (Dylan O’Brien) był pewien, że ucieczka z Labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Okazuje się jednak, że tajemnicza organizacja „Dreszcz” nie zakończyła swych koszmarnych eksperymentów. Wszystko, co się wydarzyło dotąd, stanowiło tylko wstęp do jeszcze bardziej przerażającej Fazy Drugiej - prób ognia. Streferzy mają tylko dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko - najbardziej spaloną część świata, czyli pustynię, na której z każdej strony czyha na nich niebezpieczeństwo. Co więcej, pojawiła się jeszcze nowa grupa eksperymentowanych, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. Nowi są zdeterminowani, aby przetrwać. Nie można więc przestać uciekać - chyba, że chce się być więźniem do końca życia.

WIELKA SOBOTA, 8 KWIETNIA 2023 roku

Sam w domu - po raz trzeci - godz. 7:55
Doskonała komedia dla całej rodziny. Bezpieczeństwo całego świata jest zagrożone po tym jak grupa międzynarodowych szpiegów kradnie mikroprocesor zawierający dane rządu USA warty miliony dolarów. Mikroprocesor zostaje ukryty w zdalnie sterowanym samolocie, który przez przypadek trafia w ręce ośmioletniego Alexa. Przestępcy nie przypuszczali jednak, że odzyskanie procesora będzie, aż tak trudne. Niezwykle pomysłowy chłopiec, odeprze ich ataki, wykazując się niezwykłym sprytem i fantazją.

Ostatnie dni Jezusa - godz. 10:40
Najnowsza produkcja dokumentalna kanału Polsat Rodzina Telewizji Polsat. Na tę niezwykłą podróż połączoną z niemal detektywistycznym śledztwem zaprasza widzów znany podróżnik i społecznik Jan Mela, a przewodnikiem jest wybitny historyk i dominikanin, o. Łukasz Popko.

- Nikt jeszcze nie opowiedział o ostatnich dniach i godzinach życia Jezusa z Nazaretu w taki sposób! Zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni - od triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy po złożenie Jego ciała do grobu - mówi Marek Zając, autor scenariusza tego dokumentu i Dyrektor kanału Polsat Rodzina.

Czy sięgając do najnowszych osiągnięć nauki, można odkryć tajemnice jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości? Czy można wskazać zachowane do dziś miejsca, w których Jezus niemal na pewno był? A nawet kamienie, których musiał dotknąć? Co w opowieści o Nauczycielu z Nazaretu jest mitem, a co faktem potwierdzonym przez historyków i archeologów? Dlaczego w Niedzielę Palmową Jezus wjechał do Jerozolimy nie na koniu, ale na osiołku? I którędy prowadziła ta droga? Kiedy zapadła decyzja, że musi zostać zgładzony? Gdzie znajdują się schody, po których wchodził do Świątyni Jerozolimskiej? Dlaczego błędne są nasze wyobrażenia o Ostatniej Wieczerzy jako posiłku spożywanym przy stole? Po co Judasz był potrzebny do pojmania Jezusa w Ogrodzie Oliwnym? Którędy przebiegała Droga Krzyżowa? Jak wyglądała Golgota i gdzie się znajdowała? Co było bezpośrednią przyczyną śmierci na krzyżu? Czy zachowały się starożytne groby pozwalające sobie wyobrazić miejsce pochówku Jezusa? To tylko niektóre z fascynujących pytań, na które odpowiedzi znajdują bohaterowie filmu dokumentalnego Ostatnie dni Jezusa.

Diabeł ubiera się u Prady - godz. 22:10
Andrea „Andy” Sachs (Anne Hathaway), zwykła dziewczyna z małego miasteczka, niedawno ukończyła college i poszukuje pracy w Nowym Jorku. Zamiast wymarzonej posady dziennikarki w „New Yorkerze” nieoczekiwanie otrzymuje ofertę pracy w charakterze asystentki u Mirandy Priestly (Meryl Streep), wpływowej redaktor naczelnej miesięcznika „Runway” - jednego z najbardziej prestiżowych pism zajmujących się modą. Andy szybko przekonuje się, że Miranda to klasyczny szef „z piekła rodem”. Swoich pracowników traktuje jak służących, wymaga całkowitej dyspozycyjności i nie uznaje sprzeciwu. Miranda przyjmuje do pracy Andreę - dziewczynę bez elementarnego wyczucia elegancji - bo zniechęciły ją przykre doświadczenia z poprzednimi asystentkami, dobrze ubranymi, jednak mało rozgarniętymi. Początki są koszmarne, ale Andy potrafi udowodnić swoją determinację. Przy wsparciu kolegi z pracy, „prawej ręki” Mirandy - Nigela (Stanley Tucci), wyraźnie zmienia swój styl. Punktem kulminacyjnym jej kariery jest wyjazd na prestiżową imprezę modową do Paryża - w zastępstwie „pierwszej asystentki”, Emily (Emily Blunt), dla której było to wieloletnie marzenie. Wkrótce Andy staje się dla Mirandy niezastąpiona. Ale wtedy główna bohaterka uświadamia sobie, że angażując się zbyt mocno w tę pracę może stracić coś o wiele ważniejszego i zagubić własne ambicje zawodowe. Czy zdoła odrzucić pokusę sukcesu w świecie mody?

NIEDZIELA WIELKANOCNA, 9 KWIETNIA 2023 roku

Stuart Malutki - godz. 7:50
Doskonałe kino familijne o przygodach sympatycznej i odważnej myszki, która podbiła serca widzów na całym świecie. Państwo Eleonor i Fredrick Malutcy, którzy mieszkają w Nowym Jorku, pragną zaadoptować dziecko. Jadą do sierocińca i zwracają uwagę na mieszkającą tam mysz o imieniu Stuart. Zabierają go do domu, jednak ich syn George nie jest zadowolony z obecności Stuarta. Mysz nie daje jednak za wygraną, wkrótce zaskarbia sobie sympatię chłopca i zostaje w domu Malutkich...

Stuart Malutki w reżyserii Roba Minkoffa to adaptacja klasycznej powieści z 1945 roku, napisanej przez E. B. White’a. Film powstał w wytwórni Columbia Pictures i miał premierę w 1999 roku. Podczas weekendu otwarcia w USA obejrzało go rekordowo wielu widzów, najwięcej w historii do czasu premiery „Toy Story 2”.

Trolle 2 - godz. 9:40
Kontynuacji światowej sensacji muzyczno-komediowej z 2016 roku, czyli druga odsłona popularnej produkcji wytwórni DreamWorks Animation. Gwiazdy pierwszego przeboju - Poppy i Mruk - odkrywają, że ich królestwo jest tylko jedną z sześciu muzycznych krain - Funk, Country, Techno, Klasyka, Pop i Rock - kiedyś zjednoczonych w doskonałej harmonii. Ale żądna władzy Królowa Rockowych Trolli, wspomagana przez swojego ojca - Króla Thrash, chce zniszczyć wszystkie inne rodzaje muzyki w imię wyższości rocka. Kiedy rozchodzi się wieść o tym, że grozi ona wyciszeniem pozostałej muzyki, aby jej plemię mogło rządzić wszystkimi, Poppy i Mruk wraz z przyjaciółmi - do których zaliczają się: Biggie, Chenille, Satin, Cooper i Guy Diamont - wyruszają w podróż, by odwiedzić inne krainy i ponownie zjednoczyć wszystkich Trolli, zanim pieśni w ich sercach zamilkną na zawsze!

Piotruś Królik 2: Na gigancie - godz. 11:40
Bea, Thomas i króliki stworzyli prowizoryczną rodzinę. Ale mimo swoich najlepszych starań, Piotruś Królik nie może pozbyć się złej reputacji. Nadal postrzegany jest jako złośliwiec, więc podejmuje szaloną decyzję. Wybiera życie na gigancie. Kiedy Piotruś Królik ucieka z ogrodu, odkrywa, że jego złośliwość pomaga mu przetrwać w obcym świecie. Ale kiedy zobaczy, że jego rodzina ryzykuje wszystkim, żeby go odnaleźć, będzie musiał podjąć drugą, o wiele ważniejszą decyzję: Jakim króliczkiem chce być?

Shrek Trzeci - godz. 15:45
Shrek wiedzie spokojne i szczęśliwe życie u boku Fiony. Tymczasem król Zasiedmiogórogrodu, Harold, przeczuwając zbliżającą się śmierć, zamierza przekazać mu królewskie obowiązki. Ogr, któremu nie przypada do gustu rola władcy, postanawia znaleźć kogoś na swoje miejsce. Najlepszym kandydatem wydaje się zbuntowany kuzyn Fiony, tchórzliwy książę Arcio. Shrek w towarzystwie Osła i Kota w Butach wyrusza w podróż, by sprowadzić go z odległego Worcestershire. Nieobecność ogra zamierza wykorzystać Książę z Bajki, który planuje zamach stanu.

Evan Wszechmogący - godz. 22:10
Swoista kontynuacja przeboju Bruce Wszechmogący. Znakomity amerykański komik, Steve Carell, gra młodego kongresmana Evana Bakstera, który nadzwyczajną karierę polityczną zawdzięcza swoim sukcesom jako błyskotliwy prezenter telewizyjny. Kiedy ów nowo wybrany do Kongresu polityk pewnego dnia nieopatrznie wypowiada życzenie, aby zmienić świat, przypadkiem słyszy go... sam Pan Bóg (Morgan Freeman). Bóg objawia mu się i tajemniczo nakazuje wypełnienie świętej misji - zbudowanie arki. Evan jest przekonany, że zwariował. Wkrótce zaczyna dostawać przedziwne przesyłki w postaci drewna i narzędzi, a zwierzęta wszelkich kształtów i rozmiarów zaczynają schodzić się parami pod jego dom. Dotychczas uporządkowane życie głównego bohatera wywraca się do góry nogami. Jego zdezorientowana rodzina po prostu nie może się zdecydować, czy Evan przeżywa trudny kryzys wieku średniego, czy też osiąga biblijny wymiar…

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 10 KWIETNIA 2023 roku

Zaplątani - godz. 6:50
Zarazem animacja i musical, szalona eskapada z przygodami i… włosami, mnóstwem magicznych włosów. Ta pełna ciepła i humoru nowa wersja baśniowej opowieści prezentuje jedną z najpopularniejszych Księżniczek Disneya. Roszpunka jest odważna i niezależna i stanowi wzór do naśladowania. Ale jej historia nie byłaby kompletna bez zaradnego, sprytnego i przystojnego łotrzyka, Flynna oraz… jego konia, którzy stają się dla rezolutnej Roszpunki przepustką do wolności.

I żyli długo i zaplątani - godz. 9:00
nimowana, sześciominutowa kontynuacja hitu Walt Disney Animation Studios Zaplątani. Krótko mówiąc, królestwo przygotowuje się do królewskiego ślubu Roszpunki i Flynna. Ale kameleon Pascal i koń Maximus tracą obrączki i ruszają na zwariowane poszukiwania, aby je odzyskać.

Ratatuj - godz. 9:15
Animacja, uhonorowana Oscarem® jako Najlepszy film roku. Hit studia Pixar, który w dowcipny sposób dowodzi, że gotować każdy może, lecz tylko nieliczni nieustraszeni będą mistrzami. W Paryżu, sławnej stolicy Francji, świetnym szefem kuchni pragnie zostać… szczur o imieniu Remy.

Vaiana: Skarb oceanu - godz. 11:45
Animowana opowieść o przygodach walecznej polinezyjskiej księżniczki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im spotkań z ogromnymi potworami i innych niebezpiecznych wyzwań. Nigdy nie należy poddawać się, nawet w największych opałach!

Zwierzogród - godz. 14:00
Komediowo-przygodowa animacja, pochodząca z Walt Disney Animation Studios, a osadzona w nowoczesnej metropolii ssaków o nazwie Zwierzogród. Zdeterminowana, aby się wykazać, funkcjonariuszka Judy Hopps, pierwszy króliczek w policji tego miasta, w swojej pierwszej sprawie podejmuje się rozwiązać zagadkę kryminalną - nawet jeśli oznacza to współpracę z oszustem-lisem Nickiem Bajerem. Każdy może być, kim zechce!

Księga dżungli - godz. 16:25
Film przygodowy, nagrodzony Oscarem®. W reżyserii Jona Favreau (Iron Man), na podstawie ponadczasowych opowieści Rudyarda Kiplinga i inspirowana klasycznym filmem animowanym Disneya, Księga dżungli z 2016 roku to zupełnie nowe epickie widowisko o Mowglim, chłopcu wychowanym przez rodzinę wilków. Zagrożenie ze strony tygrysa Shere Khana zmusza go do ucieczki z dżungli i chłopiec wyrusza w podróż, podczas której pomagają mu przetrwać pantera Bagheera i niedźwiedź Baloo.

Koncert 100 lat Disneya - godz. 20:00
Zwieńczeniem tego dnia będzie wyjątkowy koncert 100 lat Disneya. Na scenie wystąpią m.in. Michał Szpak, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Kayah, Cleo, Igor Herbut. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje z takich filmów Disneya, jak: Kraina lodu, Aladyn, Król Lew czy Piękna i Bestia. Wykonawcom będzie towarzyszyła Grott Orkiestra. Koncert poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Kacper Kuszewski.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat