2023-03-28

„Ninja Warrior Polska”: Galop przez przeszkody. Kto w finale?

Tory zweryfikowały ambicję i umiejętności uczestników piątego odcinka siódmej edycji. Zawodniczki i zawodnicy powiązani z końmi, szczytami i kapeluszami od kowbojskiego początku do ostatniego występu na torze półfinałowym zapewnili emocje, napięcie i niespodzianki niczym w najlepszym westernie. Kim okazała się czwórka, która wywalczyła awans do finału? „Ninja Warrior Polska” we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na polsatboxgo.pl.

Kowbojskie powitanie
- Stać. Ręce do góry! Piloty od telewizorów na stół. I nie ruszać się - przywitali widzów „Ninja Warrior Polska” Jerzy „Czarny Kojot” Mielewski i Łukasz „Juras Błyskawica” Jurkowski, do których - także w kowbojskiej stylizacji - dołączyła Karolina „Dolly Parton” Gilon. Arena Gliwice w tym odcinku stała się epicentrum Dzikiego Zachodu. Skąd taki pomysł? Uczestnikami zawodniczki i zawodnicy powiązani z końmi, szczytami i kapeluszami. No to zaczynamy!

Tor eliminacyjny

Etap składał się z następujących przeszkód: Bieg parkourowca 2, Zjazd na stożku, Szalony bieg, Obrotowe kosze, Obrót pierścienia, Krzywa ściana.

Wygrany zakład
54-letni Jarosław Czyżewski miał przed startem jasny cel. Po ukończeniu toru eliminacyjnego zapowiedział zgolenie brody. - Dam z siebie wszystko. Będę szedł do przodu jak lew - zapowiedział. Na torze prezentował się tak dobrze, że Karolina Gilon nie miała wątpliwości. - „Juras”, szykuj maszynkę! - wołała prowadząca. I choć w sprzęcie wyczerpała się bateria, to uczestnik słowa dotrzymał i do półfinału przystąpił bez zarostu na twarzy.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 05:44.40

Nauczyciel z powołaniem
Debiutujący w programie Jakub Gitlin to 28-letni nauczyciel wychowania fizycznego, który w pracy stara się łamać stereotypy. - Liczy się dla mnie dobra zabawa i przez zabawę nauka - powiedział o swoim podejściu do lekcji. Na co dzień rozwija także sportową pasję. - To mistrz polski w boksie - zdradził Jerzy Mielewski. - A nie w sprincie? - pytał „Juras”, odnosząc się do stylu, w jakim pokonywał kolejne przeszkody. Drugiego podejścia potrzebował jedynie, aby wejść na Krzywą ścianę.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:23.90

Wojownicze nastawienie
Kto następny? Trener sportów siłowych i początkujący zawodnik MMA Rajmund Flejmer. Zaczął w sprinterskim i akrobatycznym stylu, a swoim występem dostarczył będącej w ciąży żonie niemałych wrażeń. - Czy zostało w tych mięśniach jeszcze trochę siły? - zastanawiał się Łukasz „Juras” Jurkowski, gdy uczestnik był na piątej przeszkodzie. Choć walczył do końca, nie udało się awansować dalej.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Obrót pierścienia

Krótkometrażowiec na torze
- Chyba bardziej parkourowiec niż filmowiec - komentował Łukasz „Juras” Jurkowski początek biegu kolejnego zawodnika. - Chyba lubi filmy krótkometrażowe - dodał Jerzy Mielewski. Debiutujący w programie Grzegorz Matyszewski pokonał trasę, popisując się znakomitą taktyką i techniką. - Biegłem po to, żeby walczyć na Power Tower - wyznał.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:15.60

W dobrym rytmie
Obrót pierścienia był przeszkodą, która sprawiała problemy wielu zawodnikom. Zaliczał się do nich także Michał Wrzesiński, finalista drugiej edycji show. Na swoje szczęście tempo jego biegu było na tyle szybkie, żeby uplasować się w czołowej dziesiątce na torze eliminacyjnym.
Czas toru eliminacyjnego (nieukończony, Obrót pierścienia): 02:06.30

Udany powrót
Sposobów na pokonanie przeszkód jest wiele. - Najważniejsza technika to ta, która jest skuteczna - mówił Jerzy Mielewski, kiedy tor pokonywał Szymon Michalski. Był to dla niego trzeci występ w programie, a do półfinału udało mu się awansować po raz drugi.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:29.30

Na luzie przez przeszkody
Jakub Zdrójkowski tak bardzo polubił zmagania na torze, że postanowił wrócić do show. Utalentowany aktor, znany widzom Polsatu między innymi z serialu „Kowalscy kontra Kowalscy”, przed startem mówił, że jest przygotowany na wszystko. - Mam ze sobą ręcznik - nawiązał do możliwej kąpieli. On jednak pozostał suchy, bo w świetnym stylu pokonał eliminacyjną trasę. - Z jakim luzem on pokonuje te przeszkody - zachwycali się czekający na górze Krzywej ściany komentatorzy.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:17.20

Pewne zaskoczenie
Pierwszym ze startujących w piątym odcinku trójki wspinaczy ekstremalnych był Leo Urban. 29-letni finalista francuskiej i hiszpańskiej edycji „Ninja Warrior”, zakończył bieg na piątej przeszkodzie, ale dobry czas dał mu awans do półfinału. A wszyscy spodziewali się, że przejdzie tor bez większych problemów...
Czas toru eliminacyjnego (nieukończony, Obrót pierścienia): 02:05.30

Z wielką determinacją
Zdziwiony niepowodzeniem kolegi na tor wyszedł Alexis Landot. Finalista francuskiego „Ninja Warrior” był ciekawy, jak poradzi sobie w innym kraju. - Przyjechałem tu, żeby dać z siebie wszystko - podkreślał. Jak powiedział, tak zrobił. Poza kłopotami na Szalonym biegu, każdą przeszkodę pokonał bardzo sprawnie. Dobry czas był przepustką do walki na Power Tower.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:59.10

Ekstremalna sensacja
Do awansu do półfinału typowany był także Marcin Banot. 34-latek ze Śląska od lat wspina się bez zabezpieczenia na budynki. - Odczuwam coś takiego jak strach. Raz bardziej mnie niszczy, raz mniej. Trening daje mi pewność siebie. Jestem w życiowej formie - opowiadał. Pewnie pokonywał trasę, aż mały błąd zadecydował o wszystkim. Nie zdołał chwycić ostatniego z koszy i sensacyjnie wpadł do basenu. Wszystkim trudno było uwierzyć w to, co zobaczyli. Jerzy Mielewski miał już przygotowany telefon do zrobienia selfie z uczestnikiem...
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Obrotowe kosze

Power Tower

W pojedynku zmierzyli się Grzegorz Matyszewski i Alexis Landot. Pierwszą w historii programu polsko-francuską rywalizację wygrał 26-latek z Gdańska. Jego czas to nieco ponad trzydzieści sekund.

Tor półfinałowy

Etap składał się z pięciu przeszkód: Monety, Małpi gaj 2.0, Ruchomy drążek, Gra w kości, Przeprawa przez komin.

Kluczowy spokój
Michał Wrzesiński w swoim kolejnym występie w programie pokazał, że jest naprawdę mocnym zawodnikiem. Postawił na dokładność i spokojne przechodzenie przez przeszkody. Pokonując Grę w kości pozwolił sobie nawet na chwilę odpoczynku. Ten sposób zaowocował ukończeniem toru z - jak się potem okazało - drugim czasem.
Czas toru półfinałowego: 02:36.90
Kwalifikacja do finału!

Weryfikacja możliwości
- Jeżeli chodzi o moje zawodowe dokonania, to do tej pory chyba najwięcej dumy i radości z siebie sprawiło mi przejście toru eliminacyjnego - mówił aktor Jakub Zdrójkowski. Półfinał zweryfikował stan jego przygotowań do programu. Dwie pierwsze przeszkody przeszedł z łatwością, ale zatrzymał go Ruchomy drążek. Mimo wszystko to był bardzo udany występ. - Jestem z siebie i tak dumny - stwierdził z uśmiechem.
Przeszkoda eliminująca na torze półfinałowym: Ruchomy drążek

Wyczerpujący bieg
Szymon Michalski jako półfinalista trzeciej i uczestnik czwartej edycji w siódmym sezonie chciał osiągnąć swój najlepszy wynik w programie. I choć półfinałowe przeszkody sprawiły mu nieco problemów, to cel osiągnął. Znajdujący się na końcu trasy komin „czyścił” z wyraźnym zmęczeniem, a naciśnięcie buzzera dało ogromną satysfakcję. - Nie spodziewałem się tego - mówił Karolinie Gilon.
Czas toru półfinałowego: 02:32.50
Kwalifikacja do finału!

Cel osiągnięty
Po tym jak podczas rozgrzewki urazu ręki doznał Leo Urban, honoru wspinaczy ekstremalnych bronił Alexis Landot. - Chcę dojść do finału. To jest mój główny cel. Po prostu muszę to zrobić - zapowiadał przed startem. Do awansu wystarczyło przejść dalej niż Jakub Gitlin. Na skrojonym dla zawodników o mocnych rękach torze skupiony Francuz poradził sobie dobrze, choć nie ominęły go drobne problemy. Teraz czas na występ w finale!
Czas toru półfinałowego: 02:48.00
Kwalifikacja do finału!

„Ninja Warrior Polska” - edycja 7, zobacz odcinek 5:

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat