2023-03-12

„Nowy skŁad”: Polskie absurdy, afery i skandale do wyśmiania

W drugim odcinku drugiego sezonu show w roli gości specjalnych Kabaret Moralnego Niepokoju ze skeczem „Ordo Iuris”. Do tego swoje scenki zaprezentowali Kabaret Chyba, Kabaret Zdolni i Skromni, Kabaret Czesuaf, Kabaret Spółka z o.o., Kabaret Paranienormalni, Agnieszka Litwin i Przemek „Sasza” Żejmo z Kabaretu Jurki oraz Wojciech Tremiszewski.

Oglądaj Kabaret na żywo. Nowy skŁad online na polsatgo.pl.

Pod nieobecność
Czasami w łazience psują się różne rzeczy. Kran, spłuczka, ale też i... małżeństwo. O tym na początek Kabaret Chyba. Fachowiec pan Janek został wezwany do mieszkania akurat kiedy mąż szedł na rozmowę kwalifikacyjną do pracy. Żona potraktowała to jako najlepszy moment na „Romans”.

Panel dyskusyjny
Kabaret Czesuaf znów w szkolnej ławce. Radni, dyrekcja, przewodniczący rady rodziców oraz sponsor remontu zostali zaproszeni do odnowionego budynku w bardzo ważnej sprawie. Prowadzący spotkanie burmistrz podkreślił, jak istotny jest „Patron szkoły”, którego trzeba było wybrać. Jakie pojawiły się kandydatury?

Związkowe ustępstwa
Miłość nie zawsze jest łatwa i czasami wymaga od nas kompromisów. W związku, aby wszystko pasowało, niekiedy trzeba odpuścić. Bo z pozoru błahe sprawy mogą szybko zyskać znaczenie. W bohaterów skeczu „Dostosuj się” wcielili się Agnieszka Litwin i Przemysław „Sasza” Żejmo z Kabaretu Jurki, a scenkę napisał Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Życie, które przerosło serial
Co nowego w paradokumencie „Chyba Ty!”? Katarzyna stęskniona czekała na powrót męża z pracy, ale Grzegorz w ogóle nie miał ochoty na wieczorne amory. Odskocznią od prawdziwego, codziennego życia był dla niego turecki serial. Ale taki stan nie mógł się utrzymywać w nieskończoność. W końcu miarka się przebrała i kobieta spakowała jego walizki...

Ze świata kultury i nie tylko
„Fakty Autentyczne” przed oscarową nocą postanowiły same przyznać nagrody w kategoriach najlepsza rola przypadkowego przechodnia na Orlenie oraz pierwszoplanowa rola męska. Do tego materiał relacjonujący pewien szczególny wieczór w operze.

Klauzula sumienia
Kabaret Moralnego Niepokoju o ludziach, którzy mają zapędy, żeby regulować życie innym. Recepcjonista w hotelu był żywo zainteresowany szczegółami życia pary, która chciała wynająć pokój z łóżkiem małżeńskim. - Jesteśmy „Ordo Iuris” friendly - wytłumaczył swoją dociekliwość i kazał im dowieść, że są małżeństwem. Do czego to doprowadziło?

„U nas to rodzinne”
Niezapowiedziana wizyta szefa Najwyższej Izby Kontroli w bardzo szczególnym miejscem. Pod lupą bowiem... „Orlen”! Pracownicy starali się wypaść jak najlepiej i ugościć go ze wszystkimi honorami. Ale kolejne pojawiające się osoby nie poprawiały sytuacji.

Wyjazdowe perturbacje
Kabaret Zdolni i Skromni o sile kłamstwa. Dwójka pracowników obawiająca się zwolnienia niespodziewanie dostała zadanie specjalne: podpisać kontrakt z zagranicznym inwestorem. Wszystko dlatego, że jeden z nich wpisał w CV, że zna język „Francuski”. Dalsze przeboje, w których zaczęła uczestniczyć jego żona to istna komedia pomyłek!

Operacja szczególnej wagi
„Oschły dyżur” z wyjątkowym pacjentem, najważniejszym w kraju. Co prawda medycy mieli problem z odgadnięciem, że wiezioną personą jest „Lewandowski”, ale zadanie potraktowali niezwykle poważnie. Zanim jednak sportowiec trafił pod nóż, na salę wparował trener Michniewicz i przedstawiciel mediów tropiący sensację. Zabieg wykonany 13 listopada o godz. 13:13 miał nieprzewidziane konsekwencje.

Śpiewające zakończenie
Sprawy związane z czołowym polskim koncernem paliwowym nie mają tylu zwrotów akcji co „Moda na sukces”. Nowy skŁad skomentował to w piosence o wymownym tytule „Dobra robota” na melodię przeboju Kasi Klich „Lepszy model”.

„Kabaret na żywo. Nowy skŁad” - edycja 2, zobacz odcinek 2:

Kabaret na żywo. Nowy skŁad w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat