2023-03-10

Wiesław Nowobilski: Uwielbiam remontować drewniane domy

Kierownik budowy dla POLSAT.PL o pracach w 278. odcinku we wsi Komorów na Podkarpaciu. Niejeden szef ekipy remontowej byłby przestraszony stojącym przed nim zadaniem. Ale Wiesław Nowobilski czuje się w takich wyzwaniach znakomicie. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Szczególnie że uwielbia odnawiać drewniane budynki. „Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Nasz nowy dom online na polsatboxgo.pl.

Budynek z historią
Ponadstuletni dom wywołał pozytywne wrażenie. - Jest z duszą, jest z historią - cieszył się Wiesław Nowobilski. Główny budulec stanowił dla niego atut. - Z drewnem jestem związany od dzieciństwa. Tata uczył mnie, jak z nim pracować, a potem robiłem z wujkiem ciesielkę. Następnie uczyłem się w technikum drzewnym. Mój dom w górach jest drewniany. Drewno jest wdzięcznym materiałem. Kiedy tylko je widzę, to się cieszę. Uwielbiam remontować takie domy - podkreślił.

Niespodzianki gwarantowane
Początkowo, podczas oglądania wnętrz z Katarzyną Dowbor i Martyną Kupczyk, Wiesław Nowobilski bacznie obserwował, z czym trzeba się mierzyć. - Przy każdym remoncie jest nutka obawy. Po odkryciu belek czekało na nas wiele niespodzianek - tłumaczył. Kiedy jednak przyszło do podsumowania oględzin, nie miał wątpliwości: - Pewnie, że damy radę. No kto, jak nie my! - stwierdził.

Pewne ułatwienie
Błysk w oczach wywołało wejście do łazienki. Jej widok był przyjemnym zaskoczeniem. Pomieszczenie było po remoncie i wymagało jedynie pewnych udogodnień dla szykującej się do operacji biodra pani Agnieszki. - Zawsze to jest duże ułatwienie. Każdy gotowy metr kwadratowy robi różnicę - zaznaczył Wiesław Nowobilski.

W dobrych humorach
Na początku remontu członkowie ekipy mieli jeszcze czas na chwilę gry w piłkę, czy odtańczenie „zbójnickiego”. - Nie samym remontem człowiek żyje i jeżeli jest tylko moment odpoczynku, to na budowie humory dopisują. Ale to była tylko chwila. Chłopcy wiedzą, że muszą się oszczędzać, bo przed nimi ciężka praca. Przyniosła ona fantastyczny efekt - podsumował.

„Nasz nowy dom” - sezon 20, zobacz odcinek 278:

Nasz nowy dom w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat