2023-03-10

Kulisy filmu „Zadra”. O czym jest nowa produkcja Polsatu?

Kinowa muzyczna opowieść o współczesnym polskim rapie. Dla kogo jest i jakie niesie przesłanie? Specjalny program z udziałem takich gwiazd jak Magdalena Wieczorek, Jakub Gierszał, Magdalena Różczka, Ignacy Liss i Margaret odpowiada na wszystkie pytania. Zobacz fragmenty filmu i poznaj opinie aktorów, aby przekonać się, dlaczego warto obejrzeć nową produkcję Polsatu. „Zadra” w kinach od 10 marca.

Nowe kobiece oblicze rapu
„Zadra” to film muzyczny o utalentowanej dziewczynie, która chce się wybić w hip-hopowym świecie zdominowanym przez mężczyzn. Tytułowa bohaterka przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym potrafi porywać tłumy. W tym środowisku ciężko jednak o miejsce dla takich jak ona. Mimo tego walczy o marzenia, a przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny.

Film wpisuje się w nurt produkcji o polskim hip-hopie zapoczątkowany przez „Jesteś Bogiem”, „Proceder” czy „Skandal. Ewenement Molesty”, ale w przeciwieństwie do tych obrazów nie opowiada prawdziwej historii. Pokazuje za to realia współczesnego polskiego rapu, a nie jego blokerskie początki. Wyjątkowa na tle pozostałych produkcji jest również główna postać, która w dotychczasowych filmach o polskim hip-hopie nigdy nie była kobietą.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Twórcy „Zadry”
Za reżyserię odpowiada Grzegorz Mołda, którego poprzedni film krótkometrażowy „Koniec widzenia” był nominowany do Złotej Palmy na międzynarodowym festiwalu filmowym w Cannes. Scenariusz napisała Monika Powalisz, współautorka m.in. serialu „Belfer” oraz innego filmu Grzegorza Mołdy zatytułowanego „Matecznik”. W tytułowej roli występuje Magdalena Wieczorek (po raz pierwszy na wielkim ekranie), a partnerują jej m.in.: Jakub Gierszał, Magdalena Różczka, Ignacy Liss oraz Margaret. Gwiazda polskiej sceny muzycznej stawia w tym filmie pierwsze kroki w karierze aktorskiej. Za muzykę w „Zadrze” odpowiada producent 1988 (osiem-osiem), czyli Przemysław Jankowiak - współtwórca kultowego zespołu Syny, znany również ze współpracy z legendą polskiego rapu, Włodim.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Kulisy produkcji
W specjalnym programie widzowie mogą zobaczyć produkcję oczami jej twórców. - To film o marzeniach, o sile kobiet, zrobiony przez młodych ludzi o młodych ludziach - zachęcają aktorzy występujący w „Zadrze”. Opowiadają o rozwoju postaci, a także o licznych istotnych tematach, które zgłębia produkcja. Ważnym elementem jest oczywiście muzyka, której próbki także w materiale z kulis.

Film „Zadra” to produkcja TFP na zlecenie Telewizji Polsat, Cyfrowego Polsatu oraz Polkomtela. Za dystrybucję w kinach odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis. W kinach od 10 marca.

„Zadra” - zobacz kulisy produkcji:

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat