2023-02-02

Z kamerą na planie produkcji Grupy Polsat Plus „Zadra”

Zobacz, jak wygląda współczesne oblicze polskiego rapu. Także w kobiecym wydaniu. Nowa produkcja Grupy Polsat Plus to historia dziewczyny, która stawia pierwsze kroki na scenie, marzy o wielkiej karierze i lepszym życiu dla siebie oraz bliskich. Reżyserem Grzegorz Mołda, a na ekranie pojawiają się: Magdalena Wieczorek, Jakub Gierszał, Magdalena Różczka, Margaret i Ignacy Liss. Zobacz wideo z planu filmu „Zadra”. Od 10 marca w kinach!

Cena kariery
Scena rapowa przez lata była zdominowana przez mężczyzn, ale płeć piękna wreszcie zaczęła dochodzić do głosu, również w Polsce. Dziewczynom nie jest jednak łatwo, a historia tytułowej bohaterki pokazuje, jak trudno zadebiutować i jak wysoka bywa cena kariery w tej branży. Zwłaszcza dla kobiety.

Dojrzewanie bohaterki
Nastoletnia Sandra, zmagając się z licznymi przeciwnościami, dojrzewa do bycia „Zadrą”. Pochodzi ze zwykłego osiedla, ma marzenia i za wszelką cenę chce je spełnić. Dążąc do nich, pokazuje niebywałą siłę swojej determinacji. Ale muzyka wcale nie jest dla niej wszystkim, bo na jej życie duży wpływ mają także bliscy. Z czasem będzie musiała dokonywać trudnych wyborów, ponosić ich konsekwencje, uczyć się na błędach i od nowa układać relacje z tymi, na których jej zależy. A także samodzielnie wytyczać ścieżkę, którą podąży w życiu. Takiej bohaterki w polskim kinie jeszcze nie było.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Magdalena Wieczorek (@mm_wieczorek)

Dojrzewanie twórców i...
W dążącą do debiutu na hiphopowej scenie „Zadrę” wciela się debiutująca w fabularnym pełnym metrażu Magdalena Wieczorek, a jej przyjaciółkę gra Małgorzata Jamroży, lepiej znana jako Margaret - po raz pierwszy w tak dużej roli aktorskiej. Reżyseruje początkujący w branży Grzegorz Mołda, a za zdjęcia odpowiada również debiutantka - Anna Rzepka.

- Ten film jest dedykowany młodym ludziom, którzy wchodzą w okres dojrzewania, mierzą się z różnymi emocjami i problemami. Myślę, że znajdą swoje odbicie w „Zadrze”, bo ona to wszystko reprezentuje - to młode pokolenie, które się buntuje, szuka swojej drogi i które podąża za marzeniami - mówi Magdalena Wieczorek.

W obsadzie znaleźli się również bardziej doświadczeni aktorzy, m. in. Jakub Gierszał, Magdalena Różczka czy Ignacy Liss. Za muzykę odpowiada Przemysław „1988” Jankowiak, czyli połowa kultowego duetu „Syny”. Scenariusz napisała Monika Powalisz, a teksty piosenek Michał „Żyto” Żytniak.

Jak wyglądała praca na planie? Zobacz wideo:

  

Film wyprodukowało TFP na zlecenie Telewizji Polsat, Cyfrowego Polsatu oraz Polkomtela. Za dystrybucję w kinach odpowiada Dystrybucja Mówi Serwis.

„Zadra” od 10 marca w kinach.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat