2023-02-17

Martin Gimenez Castro: Nie przyszedłem tutaj krzyczeć

Sous chef programu „Hell's Kitchen” w rozmowie z POLSAT.PL. W ognistym kulinarnym reality show emocje często są ogromne, a uwagi przekazywane w bezpośredni i głośny sposób. Martin Gimenez Castro zapewnia, że jako jeden z pomocników Mateusza Gesslera nie stosuje takich metod. Jak widzi swoją rolę? Ósma edycja w środę o godz. 21:00 w Polsacie.

Oglądaj Hell's Kitchen online na polsatboxgo.pl.

Nauka na pierwszym miejscu
W „Hell's Kitchen” wyzwania stawiane przed uczestnikami są niezwykle ambitne, a kuchnia niekiedy staje się piekielnym miejscem, w którym jedną z metod jest wstrząśnięcie gotującymi drużynami. Martin Gimenez Castro, nowy sous chef programu, preferuje inne formy pomagania. - Nie przyszedłem, żeby krzyczeć na ludzi i być groźnym. Chcę, żeby uczestnicy skorzystali z mojej wiedzy i się ode mnie uczyli - podkreśla w rozmowie z POLSAT.PL i Polsat Go kucharz specjalizujący się w daniach z ryb i owoców morza.

Presja w gastronomii
Argentyńczyk, który wygrał pierwszą edycję innego kulinarnego programu, „Top Chef”, przyznaje, że presja w show może być przytłaczająca, ale taka jest też w profesjonalnej gastronomii. - Musimy robić perfekcyjną kuchnię dla naszych gości, żeby mogli jeść najlepsze potrawy, jakie się da. Niełatwo zwalczyć stres, gdy patrzy się na salę i jest pięćdziesiąt osób, które po pierwsze są głodne, a po drugie mają swoje wymagania - zauważa Martin Gimenez Castro.

Pod okiem kamer
Dodatkowym czynnikiem, który utrudnia pracę, jest nieustanna obecność kamer. - Na co dzień nie mamy tego w restauracji, ale jest tam taka sama presja, mamy tak samo mało czasu - mówi Argentyńczyk. - „Hell's Kitchen” to show. Nie wszyscy są do tego przyzwyczajeni. Sam też nie jestem, ale trzeba o tym kompletnie zapomnieć i robić to, co jest do wykonania - dodaje.

  

Hell's Kitchen w środę o godz. 21:00 Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat