2023-01-27

Aplikacja Czysta Polska: Pobierz za darmo i bądź eko!

Łączy rozrywkę i wiedzę z zakresu ekologii, informuje o jakości powietrza i pozwala zapisać się do Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Aplikacja oferuje także wiele innych możliwości. Można ją w prosty sposób pobrać za darmo ze sklepu Google Play lub Appstore za pomocą kodu QR. Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu i Twoim smartfonie!

Stowarzyszenie Program Czysta Polska na Instagramie - @programczystapolska

Co oferuje aplikacja Czysta Polska?
Może ona stać się towarzyszem dla każdego - zarówno członków Stowarzyszenia Program Czysta Polska, jak i wszystkich zainteresowanych sprawami środowiska. Ostatnia aktualizacja sprawiła, że aplikacja została wzbogacona o nowy, przejrzysty interfejs, jeszcze lepszą prezentację danych o jakości powietrza, codziennie aktualizowaną bazę artykułów o tematyce ekologii, zupełnie nowe quizy, sondy oraz materiały wideo, a także formularz zapisu do Stowarzyszenia Program Czysta Polska.

Bądź na bieżąco z ekologią
Artykuły podzielone są na kilka różnych kategorii, między innymi aktualności, kalendarium, porady oraz styl życia. Poruszają sprawy bieżące, informują o ekologicznych akcjach, a także zawierają porady co robić, żeby nie szkodzić planecie. Codziennie aktualizowana aplikacja  zachęca do aktywności też samych użytkowników poprzez obecność interaktywnych elementów, jak sondy oraz quizy. - Bądź eko i bądź na bieżąco - zachęca w spocie Antoni Pawlicki.

  

Dołącz do Stowarzyszenia Program Czysta Polska
Aplikacja to także zbiór ekologicznej działalności Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Dużo miejsca poświęcone zostało ogólnopolskiemu projektowi „Czyste, Zielone Miasta” obejmującemu 45 miast, podczas którego organizowane są akcje sprzątania i sadzenia nowych drzew wraz z mieszkańcami. Formularz umożliwia zapisanie się do Stowarzyszenia.

  

Sprawdź pogodę i jakość powietrza
Czysta Polska umożliwia swoim użytkownikom sprawdzenie, jaka jest jakość powietrza oraz pogoda w najbliższej okolicy. Domyślnie aplikacja wyświetla informacje pobrane ze stacji pomiarowej, która znajduje się najbliżej lokalizacji. Można jednak wybrać również inną stację spośród kilkuset rozmieszczonych w całej Polsce, aby dowiedzieć się, jakie są wskaźniki PM 2,5 i PM 10 oraz indeks CAQI.  

Zobacz materiały multimedialne
To nie wszystko! Z poziomu aplikacji można oglądać wszystkie odcinki emitowanego na antenie Polsat News programu telewizyjnego „Czysta Polska”, które dostępne są w serwisie Polsat Go, produkcje „Ekologicznie” i „Gotuję, nie marnuję”, a także podcast Stowarzyszenia Program Czysta Polska oraz Zielonej Interii, który prowadzi Przemysław Białkowski.

  

Jak pobrać aplikację Czysta Polska?
Wystarczy w telefonie otworzyć aplikację „sklep” (np. Google Play lub App Store) i wyszukać nazwę „Czysta Polska” - charakterystyczne logo zielonego listka i nazwa Stowarzyszenie Program Czysta Polska to znak, że to ta właściwa.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat