2023-01-23

Anita Sokołowska: To ja jestem prawdą o Zuzannie Markiewicz

Po dziesięciu latach wcielania się w rolę aktorka serialu „Przyjaciółki” przyznaje, że granica między nią samą a odgrywaną w produkcji postacią, jest nieco rozmyta. Mają wiele cech wspólnych, ale są też różnice nie do pogodzenia. Co w takim razie ją łączy z Zuzą Markiewicz? Anita Sokołowska opowiada w rozmowie z POLSAT.PL także, w jaki sposób ta praca wpłynęła na jej życie prywatne.

Oglądaj Przyjaciółki online na polsatboxgo.pl.

Stawianie granic
Jak mówi Anita Sokołowska, aktorstwo polega na pracy na własnych emocjach, nie można odciąć postaci od swojej osobowości. - Po części jestem nią, ale cała mądrość polega na tym, żeby za bardzo nie utożsamiać się z bohaterem. Grać uczciwie, ale wyznaczyć granice między sobą a rolą - wyjaśnia. - Kiedy zmieniają się reżyserzy, to nie mają oglądu całej postaci, jej historii, tego, co wcześniej zagrałam. Patrzą, czy na ekranie jest prawda aktora. Prawdą o Zuzie jestem ja - dodaje.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anita Sokołowska (@anita_sokolowskaa)

Podobieństwa i różnice
Mimo że wiele łączy ją z serialową Zuzą, są też olbrzymie różnice. - Jest obdarzona moim temperamentem, wszystko robi szybko. Bo ja raczej biegam, nie chodzę i nawet szybko mówię. Podobnie jak ja reaguje wzruszeniami na pewne sytuacje - wylicza. Ale nie chodzę na co dzień ubrana tak jak ona, w ogóle nie chodzę w szpilkach, a jeżeli mam garnitury, to takie chłopięce w stylu - śmieje się aktorka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anita Sokołowska (@anita_sokolowskaa)

Znaczenie serialu w życiu
Mimo dwudziestu sezonów spędzonych w butach Zuzanny Anita Sokołowska uważa, że sama postać nie wpłynęła na nią. Jednak praca nad serialem już tak. - To, że dziesięć lat jestem w jakimś środowisku, gram jakąś postać, to ma to wpływ na moje życie prywatne. Zmęczenie po przyjściu z planu, tona tekstu, którego muszę się nauczyć... Pod tym względem „Przyjaciółki” regulują moją rzeczywistość - podsumowuje.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat