2023-01-10

Kulinarny i komediowy talent „Jurasa” z „Ninja Warrior”

Łukasz Jurkowski jako „Kóhasz Łukasz” daje się poznać z dowcipnej i zaskakującej strony. Na swoich kontach w mediach społecznościowych pokazuje śmieszne filmiki, które nagrywa razem z partnerką. Prowadzący „Ninja Warrior Polska” gra w nich rolę kulinarnego eksperta. Jakie dania przygotowuje i jakie ma rady dla początkujących kucharzy? Tych lekcji nie da się zapomnieć!

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na polsatboxgo.pl.

Niepowtarzalny szef kuchni
W nagraniach z kuchni Łukasz Jurkowski ma na głowie kartkę udającą kucharską czapkę, a raz występuje nawet w krawacie (jak wyjaśnia, to kontra dla pogniecionej koszulki). Naśladując popularne programy kulinarne, sportowiec bierze na warsztat proste potrawy, takie jak kanapka i herbata. Jego gotowanie przypomina komediowy występ, nic dziwnego więc, że w drugim odcinku tym działaniom towarzyszy charakterystyczna muzyka z serialu „Benny Hill”.

Przekąska idealna
Pierwsza lekcja to podstawy: kanapka z paprykarzem szczecińskim. O czym według Łukasza Jurkowskiego warto pamiętać, aby zrobić perfekcyjne danie? Otóż paprykarza nie trzeba robić, wystarczy kupić gotowy, bułkę - koniecznie białą - kroić w ręku, bo deska jest dla lamusów i smarować do krawędzi, aby nie został ani kawałek suchego pieczywa. W nagraniu pokazuje też wersję fit i bardziej kaloryczną.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Łukasz „Juras” Jurkowski (@jurasmma)

Ceremonia parzenia herbaty
Kolejnym filmikiem jest instrukcja robienia herbaty, co - jak wyjaśnia prezenter - tylko pozornie jest łatwą codzienną czynnością. Na co zwraca uwagę w czasie szkolenia? Niektóre rady są bardzo praktyczne: metkę od „szczura” należy włożyć pod kubek, żeby nie wpadła do środka, pomachać saszetką, aby szybciej uzyskać kolor i smak. A w dobie inflacji, torebkę z herbatą wykorzystać kilka razy. W nagraniu wyjaśnia też, jak kroją cytrynę prawdziwi faceci.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Łukasz „Juras” Jurkowski (@jurasmma)

Powstały dopiero dwa odcinki cyklu, ale sądząc po entuzjastycznych komentarzach znajomych gwiazd Polsatu, przyjaciół i fanów „Jurasa”, Kóchasz Łukasz jeszcze powróci.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat