2022-12-06

Gala Polsat Boxing Promotions w piątek 9 grudnia w Gliwicach

Trzy starcia w formule boksu olimpijskiego i pięć walk w boksie zawodowym, w tym o mistrzostwo świata - to najkrótsza charakterystyka wydarzenia zaplanowanego 9 grudnia w Arenie Gliwice. Na ringu śmietanka pięściarzy Polsat Boxing Promotions: Osleys Iglesias, Konrad Kaczmarkiewicz, Aleksander Bereżewski, Miłosz Grabowski oraz Bartłomiej Przybyła. Bilety w serwisie Biletyna.pl. Transmisja w Polsat Sport i Super Polsat.

Iglesias w walce wieczoru
Głównym daniem gali Polsat Boxing Promitons 13 w Gliwicach jest starcie Osleysa Iglesiasa z Andrijem Velikovskyim. Kubański podopieczny Polsat Boxing Promotions i doświadczony Ukrainiec mierzą się o pas mistrza świata federacji IBO w wadze super średniej. Tak ważnej walki w Polsce nie było od lat, a zwycięzca szeroko otworzy sobie drzwi do wielkiej zawodowej kariery. Polscy fani mają nadzieję, że po końcowym gongu to dłoń Iglesiasa powędruje w górę. Kubańczyk na naszych krajowych ringach boksuje od roku i w tym czasie zdołał już zaprezentować skalę swojego talentu.

Sprawdzian pięściarzy Polsat Boxing Promotions
Między linami w Małej Arenie Gliwice coś do udowodnienia mają także pozostali zawodnicy Polsat Boxing Promotions. Konrad Kaczmarkiewicz, Aleksander Bereżewski i Miłosz Grabowski mierzą się z niepokonanymi rywalami. Ervis Lala, Eber Tovar i Matteo Gubinelli nie przyjeżdżają do Polski jedynie po wypłatę. Wszyscy są na podobnych etapach karier i gonią swoje pięściarskie marzenia.

Starcie młodości z doświadczeniem
Bartłomiej Przybyła vs. Michal Dufek to natomiast ostatnie ogłoszone starcie zawodowe gali Polsat Boxing Promotions 13. Niepokonany 23-latek z Mysłowic z kompletem zwycięstw w czterech dotychczasowych walkach skacze na bardzo głęboką wodę. Jego czeski rywal to prawdziwy ringowy wyjadacz, który na koncie ma aż 35 zwycięstw, 24 porażki i 2 remisy. To istna przepaść doświadczenia, rutyny i obycia między linami. Samych pojedynków zakontraktowanych na sześć rund Dufek ma na koncie cztery razy tyle, co Przybyła wszystkich swoich walk! Z racji młodego wieku Polak jeszcze nigdy nie boksował na takim dystansie. Sam trud przygotowań do tak wymagających pojedynków to coś, czego Przybyła dopiero się uczy. Sprawdzian Polaka z Czechem jest więc dla podopiecznego Polsat Boxing Promotions niezwykle wartościowy.

Szansa dla amatorów
Zanim do głosu dojdą zawodowcy, tradycyjnie w ringu Polsat Boxing Promotions swoje umiejętności mogą zaprezentować pięściarze olimpijscy. W Gliwicach Kamil Wójcik i Igor Sobczak krzyżują rękawice kategorii do 80 kg, Mateusz Grejber i Kacper Reguła w limicie 67 kg, a Robert Stasiok i Kacper Klimczak w dywizji 70-kilogramowej.

Bilety na galę Polsat Boxing Promotions 13 dostępne są w serwisie Biletyna.pl.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat