2022-11-29

Aleksander Bereżewski na gali Polsat Boxing Promotions 13

W piątek 9 grudnia w Gliwicach trzynasta gala spod znaku Polsat Boxing Promotions. W walce wieczoru o pas mistrza świata w wadze super średniej fenomenalny Kubańczyk Osleys Iglesias. W ringu także największe gwiazdy Polsat Boxing Promotions, w tym niepokonany Aleksander Bereżewski. Bilety na galę w serwisie Biletyna.pl.

Po kolejne zwycięstwo i doświadczenie
Aleksander Bereżewski to aktualny numer cztery polskiej wagi półśredniej. Pojedynek z Kolumbijczykiem Eberem Tovarem to dla Polaka już czwarty tegoroczny występ na gali Polsat Boxing Promotions. Właśnie regularne starty i coraz wyżej stawiana poprzeczka to powody, dla których utalentowany 25-latek podpisał swój kontrakt z organizacją. Kariera pochodzącego ze Zgierza pięściarza układa się bowiem wzorowo. Zawodowy debiut zaliczył w kwietniu 2021 roku i od tamtego momentu jego rekord urósł do siedmiu walk, z których wszystkie rozstrzygnął na swoją korzyść. Ringowa nieustępliwość, narzucanie swojego stylu walki i silny cios są znakami firmowymi Bereżewskiego, który aż sześć starć kończył przed czasem. Grudniowa potyczka z 21-letnim Eberem Tovarem jest dla Polaka okazją do zdobycia kolejnych doświadczeń.

Doświadczony rywal
Dotychczasowe zwycięstwa Bereżewskiego robią wrażenie, ale wciąż brakuje mu tak ważnych dla młodego pięściarza przeboksowanych rund. Trenujący w Warszawie pięściarz ma ich na koncie zaledwie 19, podczas gdy jego rywal aż 67. Ringowy rekord Tovara to 8 zwycięstw, 0 porażek i 3 remisy. Kolumbijczyk ma też na koncie trzy pojedynki ośmiorundowe i jedną „dziesięciorundówkę”. Z kolei najdłuższa walka Bereżewskiego trwała tylko sześć rund, dlatego każde dodatkowe minuty spędzone między linami są dla niego na wagę złota.

Pozostałe walki
Na gali Polsat Boxing Promotions 13 w Gliwicach także Konrad Kaczmarkiewicz, Bartłomiej Przybyła, Miłosz Grabowski i Osleys Iglesias, który o pas mistrza federacji IBO w wadze super średniej mierzy się z Andrijem Velikowskyim. W tak zwanej małej Arenie Gliwice również pięściarze amatorscy.

Gala Polsat Boxing Promotions 13 w piątek 9 grudnia w Gliwicach. Bilety w serwisie Biletyna.pl.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat