2022-11-30

Tyson Fury vs. Dereck Chisora w sobotę 3 grudnia w Polsat Sport

Pięściarski hit na stadionie Tottenhamu Hotspur w Londynie! W walce wieczoru wydarzenia zorganizowanego na stadionie piłkarskim pojedynek Tyson Fury kontra Dereck Chisora o pas mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBC. To trzecie starcie „Króla Cyganów” z pogromcą między innymi Artura Szpilki. Transmisja w sobotę 3 grudnia od godz. 19:00 w Polsat Sport.

Finał pięściarskiej trylogii
Po odebraniu Deontay'owi Wilderowi mistrzowskiego pasa federacji WBC Tyson Fury na przemian rzucał wyzwania kolejnym rywalom i groził bokserskiemu światu przejściem na emeryturę. Gdy niektórzy pięściarze kalkulują i unikają starcia z „Królem Cyganów”, jego rodak Dereck Chisora postawił sprawę jasno: „podajcie mi tylko czas i miejsce walki”. Trwający ponad dekadę konflikt dwóch Brytyjczyków ma zostać ostatecznie rozstrzygnięty w sobotę 3 grudnia, a polscy widzowie mogą zobaczyć finał bokserskiej trylogii na żywo w Polsat Sport. W roli komentatorów Andrzej Kostyra i Przemysław Saleta.

Kolejna szansa
Kariera charyzmatycznego Tysona Fury'ego przyspieszyła w 2011 roku, właśnie po zwycięstwie nad wówczas niepokonanym i stawianym w roli faworyta Dereckiem Chisorą. Pięściarz z Manchesteru, nazywany „Królem Cyganów”, zdominował słynącego z ringowej ambicji rodaka. Chisora na rewanż czekał trzy lata. Stawką ich pierwszego pojedynku były tytuły mistrza Wielkiej Brytanii oraz Wspólnoty Brytyjskiej. Druga odsłona toczyła się także o pasy EBU i WBO International. W 2014 roku ponownie zwyciężył Fury. Od tego czasu jego rywal kontrowersyjnymi wypowiedziami nieustannie prowokował i zachęcał do ponownej ringowej wojny. W końcu dopiął swego!

Co jeszcze na gali w Londynie?
Poza mistrzowskim starciem Fury vs. Chisora w karcie walk wydarzenia na stadionie Tottenhamu sześć innych pojedynków. W jednym z nich młoda brytyjska gwiazda, Daniel Dubois, kontra pogromca Mariusza Wacha - Kevin Lerena. Stawką tego starcia jest należący do Dubois pas WBA Regular w wadze ciężkiej.