2022-11-18

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Najlepsze występy w historii

Top 30 metamorfoz, o których widzowie Polsatu nie mogą zapomnieć. Siedemnaście edycji programu przyniosło wiele występów, które zachwycały, bawiły i wzruszały fanów. Które z nich warto celebrować jeszcze raz z okazji 30-lecia stacji? Którzy uczestnicy zasłużyli na wyróżnienie dzięki swojemu ogromnemu talentowi, zaangażowaniu i pracy? Kto zaskoczył najbardziej w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i będzie ikoną show już na zawsze?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatboxgo.pl.

Katarzyna Skrzynecka jako Tina Turner - „Private Dancer” (pierwsza edycja)
- Kobieta wulkan - mówiła Katarzyna Skrzynecka przed wejściem do windy. I miała rację! Pomimo wieku na scenie Tina Turner pełna jest energii, a do tego zachwyca charakterystycznym głosem. Uczestniczce udało się idealnie odzwierciedlić charyzmę amerykańskiej diwy. - Rewelacja, mój zachwyt jest niezmierny - Małgorzata Walewska nagrodziła show owacją na stojąco. Aktorka wygrała pierwszą edycję programu i dołączyła do loży jurorów w kolejnych. Brawo!

Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski jako Modern Talking - „You're My Heart, You're My Soul” (druga edycja)
Duet prowadzących kilka razy pokusił się o otwarcie odcinka w przebraniu, jednak ich najodważniejszą kreacją był zespół Modern Talking. Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski w charakterystycznych strojach niemieckich muzyków z lat 80. wykonali utwór „You're My Heart, You're My Soul”. Dodali od siebie nieco polskiego tekstu, żeby przedstawić ówczesną czwórkę jurorów. Widzowie byli zachwyceni tą metamorfozą! „Jesteście niesamowici”, „Genialne”, „Najlepsi” - pisali w komentarzach w mediach społecznościowych.

Kaja Paschalska jako Beyoncé - „Single Ladies (Put a Ring on It)” (trzecia edycja)
- Tego się nie da tylko zaśpiewać - stwierdził Maciej Dowbor w rozmowie z uczestniczką. Kaja Paschalska doskonale zdawała sobie sprawę z tego, że występ z „Single Ladies (Put a Ring on It)” to połączenie świetnego wokalu Beyoncé z jej talentem tanecznym. Choreografia do singla wydanego w 2008 zachwyciła cały świat. Aktorka powtórzyła wszystkie ruchy z teledysku perfekcyjnie. Dołożyła do tego pięknie odwzorowaną barwę gwiazdy pop. Efekt? O Kai Paschalskiej napisały zagraniczne media, w tym brytyjski dziennik „Mirror”. Gratulacje!

Stefano Terrazzino jako Mieczysław Fogg - „Jesienne róże” (trzecia edycja)
Tancerz w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Jak najbardziej! Włoch doskonale odnalazł się w formule show. Jego finałowa kreacja Mieczysława Fogga i wykonanie utworu „Jesienne róże” poruszyły najbardziej skamieniałe serca. Przeobraził się w legendę rodzimej sceny również podczas 13. edycji „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Stefano Terrazzino zaśpiewał, gdy na parkiecie królowali Jacek Jelonek i Michał Danilczuk. Był to odcinek specjalny na 30-lecie Polsatu.

Natalia Szroeder jako Whitney Houston - „I Have Nothing” (czwarta edycja)
Ścieżka dźwiękowa do filmu „Bodyguard” to jedna z najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów. To właśnie na tej składance znalazła się ballada „I Have Nothing”. Tak Natalia Szroeder wspominała rolę Whitney Houston i swój występ w rozmowie z POLSATMUSIC.PL: - Poza genialną techniką i anielską barwą głosu, miała przede wszystkim piękną duszę - mówiła o amerykańskiej artystce. - Jestem wdzięczna, że mogłam wcielić się w jej postać w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. To był dla mnie ogromny zaszczyt - dodała.

Maria Tyszkiewicz jako Rihanna - „Diamonds” (szósta edycja)
Występ z nostalgicznym „Diamonds” zwrócił uwagę nawet zagranicznych fanów Rihanny. Maria Tyszkiewicz nie tylko brzmiała i wyglądała jak oryginał, ale udało jej się również uchwycić wszystkie smaczki w ruchach gwiazdy. W mediach społecznościowych powstały klipy porównujące uczestniczkę do referencji, którą wylosowała. Można śmiało stwierdzić, że to była metamorfoza jeden do jednego! Dzięki niej piosenkarka i aktorka musicalowa zdobyła Złotą Twoją Twarz.

Paweł Jasionowski i Kuba Świderski jako Al Bano i Romina Power - „Ci Sara” (siódma edycja)
Jeden z najzabawniejszych duetów finałowych w historii „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Widać było, że zarówno Paweł Jasionowski, jak i Kuba Świderski, podeszli do zadania z olbrzymim dystansem do samych siebie. Jurorzy dali się porwać temu szaleństwu. Występ skomentował online nawet Sławomir, były uczestnik programu. „Kocham was!” - napisał. 

Maria Tyszkiewicz jako Doda - „Bad Girls” (siódma edycja)
Występ z oryginalną artystką? Takie sytuacje tylko w tym programie! W jednym z odcinków siódmej edycji do Marii Tyszkiewicz dołączyła Doda, autorka hitu „Bad Girls”. W duecie panie zaprezentowały się świetnie i były pełne energii. Fani pisali w komentarzach, że nie potrafili rozpoznać, kto był sobowtórem, a kto pierwowzorem. O to właśnie chodziło!

Kacper Kuszewski jako Maria Callas - „Habanera” (ósma edycja)
Jurorzy byli zachwyceni tym wcieleniem już od momentu wejścia Kacpra Kuszewskiego na scenę. - Jaką on ma plastyczną twarz. To jest niebywałe! - Małgorzata Walewska była oczarowana efektami charakteryzacji. Ale to nie wszystko! Uczestnik, wykonując arię „Habanera” z opery „Carmen” Georgesa Bizeta pokazał, że niemożliwe nie istnieje. To wykonanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Aktor wygrał ósmą edycję programu, a udział w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” sprawił, że dużo więcej osób dostrzegło pełen wachlarz jego talentu.

Anna Dereszowska jako Kora (Maanam) - „Raz-dwa, raz-dwa” (ósma edycja)
Zmierzyć się z legendą, jaką jest postać Kory to nie lada wyzwanie, ale Anna Dereszowska dała radę. Podczas występu z utworem „Raz-dwa, raz-dwa” nie tylko doskonale trzymała tempo, ale i pamiętała o każdym detalu w ruchach nieodżałowanej artystki. Energia tego wykonania była porażająca. „Niesamowite wykonanie”, „Fantastyczna metamorfoza”, „Łza się kręci w oku” - pisali fani na YouTube.

Filip Lato jako Czesław Niemen - „Sen o Warszawie” (dziewiąta edycja)
Kasia Skrzynecka, a także Piotr Gąsowski mieli w oczach łzy wzruszenia. Wideo z wykonaniem legendarnego utworu „Sen o Warszawie” biło rekordy popularności już chwilę po publikacji. - Dziękuję za tysiące reakcji, setki pozytywnych komentarzy, setki wiadomości prywatnych, tysiące wspaniałych słów, udostępnienia, wyświetlenia i artykuły w mediach - pisał Filip Lato w mediach społecznościowych. - Cieszę się, że mogłem w taki sposób złożyć hołd panu Niemenowi - dodał triumfator dziewiątej edycji show.

Honorata Skarbek jako Mandaryna - „Ev'ry Night” (dziesiąta edycja)
- Ona właściwie może już dalej nie występować - rzuciła Małgorzata Walewska, gdy zobaczyła Honoratę Skarbek w przebraniu Mandaryny. Show odbył się zgodnie z planem, a uczestniczka wiernie oddała wszystkie szczegóły z referencji teledysku. Było lekko i przyjemnie, w klimacie gorącego lata i wakacyjnego luzu. „Ev'ry Night” zostało docenione przez widzów i sędziów. Honorata Skarbek mogła mówić o udanym debiucie w dziesiątej edycji.

Mateusz Ziółko jako Zbigniew Wodecki - „Lubię wracać tam gdzie byłem” (dziesiąta edycja)
- To utwór, który zawsze wzbudzał we mnie niesamowite wzruszenia i potrzebowałem czasu, aby się z nim oswoić - podkreślił Mateusz Ziółko przed wyjściem na scenę. Wykonanie „Lubię wracać tam gdzie byłem” otrzymało rekordowe 60 punktów i wygrało czwarty odcinek dziesiątego sezonu. Wokalista ostatecznie zgarnął Złotą Twoją Twarz, a jego metamorfoza przeszła do historii. - Zawsze wiedziałem, że jesteś bardzo pięknym artystą i to, co robisz jest fenomenalne - podsumował Paweł Królikowski.

Ela Romanowska jako Missy Elliott - „Lose Control” (jedenasta edycja)
- To był występ, który wymagał ode mnie mnóstwo treningów zarówno wokalnych, jak i tanecznych - wspominała Ela Romanowska w rozmowie z POLSAT.PL. Chodziło o piosenkę „Lose Control” z repertuatu Missy Elliott. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w żeńskim rapie. Uczestniczka poradziła sobie z każdym elementem show. Nikt nie przypuszczał, że zaprezentuje ten styl aż tak dobrze. Było fenomenalnie! - Brak mi słów - powiedział Paweł Królikowski.

Antek Smykiewicz jako János Kóbor - „Gyöngyhajú lány” (jedenasta edycja)
O tym występie było głośno w węgierskich mediach! - Poszło to w telewizjach śniadaniowych - wspominał Antek Smykiewicz. Sam János Kóbor pochwalił wcielenie i zaprosił polskiego wokalistę na wspólną trasę koncertową. Artysta niestety zmarł jednak wkrótce później. - Świetnie było usłyszeć od niego dobre słowo - mówił uczestnik w wywiadzie dla POLSAT.PL.

Adam Strycharczuk jako Violetta Villas - „List do matki” (dwunasta edycja)
To był finałowy pokaz, który miał dla uczestnika dodatkowy wymiar emocjonalny. Adam Strycharczuk zadedykował go zmarłej mamie. Sam wybór youtubera i rola Violetty Villas już mogła szokować. Fani nie wiedzieli,  czego się spodziewać. - Pierwszy raz w historii tego programu, ktoś spowodował, że się rozpłakałam. Bo zaśpiewał tak, że po prostu musiałam się rozpłakać - skomentowała wzruszona Małgorzata Walewska. Nic dziwnego, że interpretacja zapewniła wygraną w dwunastym sezonie.

Jeremi Sikorski jako Ronnie Ferrari - „Ona by tak chciała” (dwunasta edycja)
- Tekst piosenki jest napisany bardzo gęsto. Razem z trenerką Agnieszką Hekiert precyzyjnie dobieraliśmy miejsca, w których mam brać oddech, żebym mógł zaśpiewać cały utwór - tłumaczył Jeremi Sikorski w rozmowie z POLSAT.PL. Uczestnik, który porwał się na wielki przebój z 2019 roku, zebrał komplementy od jurorów. - Wielkie brawa i duży szacunek - mówił Kacper Kuszewski. Klip z występem obejrzano do tej pory ponad 6 milionów razy.

Ewelina Ruckgaber jako Zenon Martyniuk - „Przekorny los” (dwunasta edycja)
Król disco polo, niekwestionowana gwiazda tej sceny. Zenon Martyniuk to postać nietuzinkowa, więc i ta metamorfoza musiała być spektakularna. Ewelina Ruckgaber schowała się kompletnie za maską mężczyzny. Nie było słychać również jej damskiego wokalu. „Charakteryzacja, jak i oddanie glosu - mega!”, „Jestem zachwycona” - komentowali fani show. Uczestniczka przyznaje, że często wraca do tego występu na imprezie ze znajomymi.

Łukasz Zagrobelny jako Sam Getz (Welshly Arms) - „Legendary” (dwunasta edycja)
Czy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zdarzyły się wpadki? Jak najbardziej! Czy artyści umieli sobie poradzić z niespodziankami? Tak! Jednym z takich przykładów jest Łukasz Zagrobelny, który podczas śpiewania utworu „Legendary”... stracił zęby! Artysta, jak na profesjonalistę przystało, dokończył show i zebrał pozytywne recenzje. - Twoje opanowanie było niesamowite - potwierdziła Małgorzata Walewska.

Czadoman jako Krzysztof Cugowski (Budka Suflera) - „Jest taki samotny dom” (trzynasta edycja)
Program Polsatu pozwolił Czadomanowi zgubić łatkę wokalisty kojarzonego wyłącznie z disco polo. Dzięki interpretacji „Jest taki samotny dom” wygrał trzynastą edycję show. Jurorzy nie kryli zachwytu nad metamorfozą. - Wzruszyłem się, przyznaję - skomentował Adam Strycharczuk. - Niesamowite, jak udało ci się uchwycić fizyczność Cugowskiego. Silny jak skała, głos jak wulkan - zauważył Kacper Kuszewski. Ciepłe słowa płynęły także od syna oryginalnego artysty, Chrisa Cugowskiego.

Gosia Andrzejewicz jako Mariah Carey - „Without You” (trzynasta edycja)
Uczestniczka przypomniała wszystkim, że dysponuje niewyobrażalnie silnym wokalem. Ćwiczenia i próby z Agnieszką Hekiert przyniosły oczekiwane efekty. Jako Mariah Carey oczarowała występem z balladą „Without You”. - Od pierwszych dźwięków było coś poruszającego w twoim śpiewaniu. Taka mądrość w tym, jak budujesz dramaturgię. Coś przepięknego! - komplementował Kacper Kuszewski. W świątecznym odcinku specjalnym również wcieliła się w amerykańską diwę, ale tym razem zaśpiewała hit „All I Want For Christmas Is You”.

Michał Meyer jako Krzysztof Krawczyk - „Hej, sokoły” (czternasta edycja)
Największe wyróżnienie dla uczestnika „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to uznanie od oryginalnego artysty. Tego zaszczytu dostąpił Michał Meyer, który usłyszał pochwałę od samego Krzysztofa Krawczyka. Dotyczyło to wykonania hitu „Hej, sokoły”. - Panie Michale, wspaniale się pan wczuł w moją fizyczność i osobowość! - napisał wokalista na swoim profilu na Facebooku. Świetna robota!

Maja Hyży jako Miley Cyrus - „Midnight Sky” (czternasta edycja)
To było największe zaskoczenie czternastego sezonu programu. Maja Hyży doskonale oddała zadziorny głos Miley Cyrus, ale słowa uznania należą się także makijażystom i charakteryzatorom. - Fantastyczna! - rzuciła Katarzyna Skrzynecka, gdy obserwowała to, co dzieje się na scenie. „Midnight Sky” zostanie zapamiętany przez fanów jako jedna z najbardziej udanych metamorfoz.

Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan jako Whitney Houston i Enrique Iglesias - „Could I Have This Kiss Forever” (piętnasta edycja)
Duet, jakiego jeszcze w tym programie nie było! Basia Kurdej-Szatan zaprosiła do współpracy swojego męża. Para wykonała przebój „Could I Have This Kiss Forever”. Jako Whitney Houston i Enrique Iglesias wypadli fantastycznie. Na scenie było czuć między nimi chemię, zaangażowanie i miłość. - Efekt całości naprawdę cudny - opiniowała zauroczona Katarzyna Skrzynecka.

Viki Gabor jako Ava Max - „Sweet but Psycho” (szesnasta edycja)
Doświadczenie zebrane na scenie programu jest nieocenione. Wie o tym Viki Gabor, która dołączyła do szesnastej edycji jako nastolatka. Podczas występu z utworem „Sweet but Psycho” z dyskografii Avy Max, wokalistka zapomniała tekstu. Zachowała jednak zimną krew i dotrwała do końca. - Wszystkie te maniery, które tu są, zostały odwzorowane w stu procentach - komplementował Krzysztof Cugowski.

Karolina Pisarek jako Fergie - „M.I.L.F. $” (szesnasta edycja)
Droga Karoliny Pisarek, która nie jest ani profesjonalną wokalistką ani aktorką, była wyboista, ale gwiazda znalazła swoją niszę. Jako Fergie zaprezentowała się jak oryginał i zachwyciła wszystkich perfekcyjnym rapem. Agresywna, seksowna, pewna siebie - taka była, wykonując singiel „M.I.L.F. $”. - Okazuje się, że hip-hop jest twoim właściwym miejscem - zauważył Krzysztof Cugowski. - Byłaś pewna siebie, lekko bezczelna, szłaś po swoje - dodała Małgorzata Walewska.

Smolasty jako Smolasty - „Duże oczy” (szesnasta edycja)
Co to była za zmyłka! Z powodu koronawirusa i kwarantanny Karolina Pisarek nie mogła wystąpić w piątym odcinku. Gwiazda sprawiła jednak, że w show pojawił się oryginalny artysta! Smolasty wykonał utwór „Duże oczy”, a jurorzy początkowo nie wiedzieli, że to właśnie on wciela się w... siebie. - Transformacja niesamowita - żartowała Katarzyna Skrzynecka.

Danzel jako Ryszard Riedel (Dżem) - „Wehikuł czasu” (szesnasta edycja)
Belgijski wykonawca śpiewający bezbłędnie po polsku? Takie rzeczy tylko w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”! Danzel wziął na warsztat postać Ryszarda Riedla z zespołu Dżem. Prezentując „Wehikuł czasu”, udowodnił, że jest kimś więcej niż autorem hitu „Pump It Up”. Syn nieodżałowanej legendy skomentował potem: - Dobrze to zaśpiewał i dobrze to czuł - powiedział po obejrzeniu wideo i dodał, że gdyby miał przyznać noty jako juror, dałby dziesiątkę.

Janusz Radek jako Prince - „Purple Rain” (siedemnasta edycja)
„Purple Rain” to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych, ale i najtrudniejszych utworów. - Ta piosenka nie jest oczywista i jednoznaczna. Artysta wpisał w tę piosenkę filozofię pragnienia człowieka do przełamywania stereotypów, wejścia głębiej w uczucia, a nie tylko powierzchowne emocje - mówił Janusz Radek w rozmowie z POLSAT.PL. Jurorzy nie mogli wyjść z podziwu nad tą kreacją. - To było epickie, wielkie! Tu się wszystko zgadzało - chwalił Robert Janowski.

Katarzyna Polewany jako Jennifer Hudson - „And I Am Telling You I'm Not Going” (siedemnasta edycja)
Świat musicali i produkcja „Dreamgirls”. Katarzyna Polewany zaprezentowała się jako Jennifer Hudson, która słynnie ze spektakularnego i wielkiego głosu. Uczestniczka dorównała oryginalnemu brzmieniu, a jurorzy nagrodzili występ owacjami na stojąco, zanim go zakończyła. - To było prawdziwe, pełne emocji, dobre wokalnie - zachwycała się Małgorzata Walewska. Ostatecznie aktorka zdobyła Srebrną Twoją Twarz i z pewnością na długo zapadnie w pamięci widzów.

W rankingu z pewnością mogłoby się znaleźć jeszcze wiele fantastycznych, niepowtarzalnych i pełnych emocji występów z wszystkich edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Każdy z fanów programu może ułożyć swoją „trzydziestkę” na 30-lecie Polsatu. Zapraszamy do zabawy!

Czytaj więcej: 30 lat Polsatu

„Wielka Gala Jubileuszowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej” - zobacz:

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat