2022-10-26

„Świat według Kiepskich” - odcinek 585: Święta Kluska

Rodzinę i sąsiadów Kiepskich opanowuje dziwna religia: jej wyznawcy chodzą w durszlakach na głowach i odprawiają dziwne modły, stojąc na jednej nodze. Okazuje się, że wszyscy oczekują nadejścia Kosmicznej Kluski, która ma pomóc im się szybko wzbogacić. Ferdek nie wierzy w to, jednak ku jego zdumieniu, banknoty naprawdę zaczynają spływać na wyznawców osobliwego kultu.

Oglądaj Świat według Kiepskich online na polsatboxgo.pl.

Pomysł na biznes
Prezes Kozłowski składa wizytę w domu Kiepskich i chce rozmawiać z gospodarzem w cztery oczy. - Panie Ferdku, jest interes do zrobienia - zagaja bezrobotnego i dzieli się swoim planem stworzenia konsorcjum finansowo-religijnego Świętej Kluski Andromedy . Chce powierzyć mu funkcję Communication Managera, ale do tego potrzebna jest konwersja. Kiepski jednak nie jest tym zainteresowany jako Polak i katolik i każe mu... wypierdzielać!

Coraz więcej wyznawców
Prezes nie może przeboleć, że Ferdek wyrzucił go z domu. - Już od razu Cię przejrzał, co ty kombinujesz. Przecież to na kilometr śmierdzi piramidą. I w dodatku nie Cheopsa - mówi jego małżonka. Kozłowski liczył, że Kiepski będzie „słupem”, który pomoże mu zdobyć kolejnych wiernych. Bez jego pomocy mimo wszystko działa prężnie, a liczba osób, które poddała się konwersji rośnie.

Zdemaskować przekręt
Kiepskiego zaczynają z każdej strony otaczać wyznawcy nowego kultu. - Obawiam się, że my naszego syna Waldemara tracimy. On się za bardzo zaangażował w te kluskowe historie. Ja żem osobiście widział! Ja się nie zgadzam na to, co się tutaj odpierdziela - wścieka się i przy pierwszej możliwej okazji stara się zdemaskować podstęp prezesa.

Podczas uroczystej konwersji nowych osób pod trzepakiem z nieba zaczynają się sypać stówki, ale fałszywe rozrzucane przez Kozłowskiego. Do czego to prowadzi?

„Świat według Kiepskich” - zobacz odcinek 585:

Świat według Kiepskich w środę o godz. 21:35 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat