2022-10-12

„Świat według Kiepskich” - odcinek 583: Tajemnica Boczka

W dolnośląskich Górach Sowich znajduje się żelbetowa konstrukcja zwana „Stonehenge”. Ferdek dowiaduje się, że na tym terenie ma nastąpić inwazja kosmitów powiązanych z byłymi żołnierzami SS. Ferdek do spółki z sąsiadami postanawia uratować naszą planetę przed Obcymi. Ale w sprawę zamieszane są zagraniczne podmioty, takie jak CIA, NASA, FBI, Mosad, MI6, a także... Badura.

Oglądaj Świat według Kiepskich online na polsatgo.pl.

Nadchodząca inwazja
Rodzina Kiepskich przy kolacji ogląda program „Tajemnice kosmosu”. Tematem odcinka jest żelbetonowa konstrukcja zwana „Stonehenge”. - Owa tajemnicza budowla to w istocie kosmodrom - przekonuje prowadzący profesor doktor habilitowany Błażej Ociepko. Weług jego wiedzy w ostatnim czasie doszło do kontaktu z obcą formą życia. Zapowiada także rychłą inwazję...

Robi się coraz dziwniej
Zaskakujacych sytuacji jest coraz więcej. Stłoczeni pod kiblem lokatorzy czekają, aż Boczek w końcu z niego wyjdzie. Zamiast tego drzwi otwiera... Badura w garniturze. - On wyjechał w daleką podróż, udał się w poszukiwaniu ciszy - tłumaczy. Mieszkańcy kamienicy postanawiają zajrzeć do jego mieszkania, w którym widzą rzeczy nie z tej ziemi.

Jak zapobiec wojnie?
Następnego dnia z toalety wychodzi żołnierz SS - Max von Finke, który narzeka na ukradziony przez Boczka kibel. Ferdek wzywa profesora Ociepkę, który postanawiają na początek inwigilować Badurę. Pomaga im w tym skonstruowany przez Oskara pojazd powietrzny - wannolot. Podsłuchana rozmowa Badury z Maxem von Finke wskazuje na zbliżającą się wojnę. Zapada decyzja o neutralizacji Badury na kortarzy kamienicy.

Podczas akcji okazuje się jednak, że bezdomny ze złomowiska prowadzi tajną misję, która ma ocalić świat. Jaki przebieg ma zaplanowana na wieczór akcja Badury?

„Świat według Kiepskich” - zobacz odcinek 583:

Świat według Kiepskich w środę o godz. 21:35 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat