2022-09-30

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Odlotowa Lady Gaga górą!

0

W piątym odcinku 17. edycji show Katarzyna Polewany była bezbłędna w utworze „Hold My Hand”, wcielając się w jedną z czołowych współczesnych wokalistek. Dało jej to zwycięstwo zarówno punktami jury, jak i głosami uczestników. Widzowie posłuchali też przebojów takich artystów jak: Daddy Yankee, Krystyna Janda, Beata Kozidrak (Bajm), Marian Gold (Alphaville), Tom Jones, Stanisław Soyka i Afric Simone.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Tabela z punktacją
Po czterech odcinkach na prowadzeniu w rankingu niezmiennie Kasia Wilk, która zgromadziła 148 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Robert Szpręgiel, zdobywając dotychczas 114 punktów. Na podium także zwycięzca czwartej odsłony rywalizacji Jakub Zdrójkowski z liczbą 103 punktów. Potencjalną finałową czwórkę zamykał Janusz Radek, który otrzymał równe 100 punktów. - Każdy wciąż ma szanse na wygranie całego programu - zauważył Maciej Dowbor.

Mieszanka latino, popu, rapu i reggaetonu
Czwarty odcinek show wygrał Jakub Zdrójkowski, wcielając się w rolę Elvisa Presleya. A jak poszło mu z kolejnym wyzwaniem, którym był Daddy Yankee? Miał pewne obawy co do tej metamorfozy. - W tym utworze jest dużo słów. Musiałem to sobie najpierw rozpisać fonetycznie i tak się uczyłem - mówił uczestnik o przygotowaniach do wykonania singla „Con Calma” z 2019 roku. - Mam nadzieję, że jurorzy nie znają hiszpańskiego - żartował. Jak ocenili ten występ? - Wiem, że się bałeś, ale dałeś radę w stu procentach - chwaliła Katarzyna Skrzynecka. - Jestem pod wielkim wrażeniem, jak duże zrobiłeś postępy wokalne - wtórowała jej Małgorzata Walewska.

Poezja w czystej postaci
- W polskiej kulturze są dzieła epickie i ten utwór jest jednym z nich - tak Ewa Błachnio mówiła o wylosowanym utworze „Na zakręcie” Krystyny Jandy. Autorką tekstu jest nieodżałowana Agnieszka Osiecka. Uczestniczka nie kryła radości z wyboru, ale jednocześnie miała obawy co do wykonania wokalnego. - Bardzo dużo ciepła, powietrza, a nagle jest zmiana, że masz ciary wszędzie - tłumaczyła w rozmowie z Maciejem Dowborem. Jak wyszło ostatecznie? - Miałaś w tej interpretacji taki żal do świata, a ona się na to zgadza - zauważyła Małgorzata Walewska. - To jest taka piosenka z sytuacji życiowej, którą każdy gdzieś tam zna. Można powiedzieć, że zrobiłaś interpretację tej piosenki od zera. Cisza publiczności mówi o tym, że to było mocne, ale twoje - dodał Michał Wiśniewski.

Klasyk polskiej muzyki
Janusz Radek i rola kobieca za sprawą wylosowanej Beaty Kozidrak z zespołu Bajm. Aktorowi przypadł w udziale przebój „Co mi Panie dasz” z 1982 roku. - Śpiewam to praktycznie w tej samej tonacji, co oryginał. Ona jest niezwykle dynamiczna, nie chciałbym tego stracić, śpiewając to falsetem. Nie chcę udawać, chcę państwu sprzedać emocje - mówił uczestnik przed wejściem do windy. Czy jurorzy je kupili? - Nie widziałem Janusza Radka w tej kreacji - zaczął Robert Janowski. - Z ruchów, nonszalancji widziałem Beatę Kozidrak. Szacunek za szpilki - dopowiedział. - Miałam ciary jak śpiewałeś tę piosenkę - wyznała Katarzyna Skrzynecka.

Lata 80. za zachodnią granicą
- Gdybym była chłopakiem, wyglądałabym tak jak on - żartowała Katarzyna Ucherska. Chodziło o postać Mariana Golda z grupy Alphaville. Czy to wyzwanie? - Jego wysokość i jasność głosu nie może mieć nic wspólnego z moim kobiecym - mówiła otwarcie uczestniczka. - Jest w tym magia. Fajne zadanie aktorskie - dodała. No to sprawdźmy, jak wypadła w utworze „Big in Japan”! - Dla mnie najlepszy twój wykon w ogóle w tej edycji. Super wyglądałaś - komplementował Michał Wiśniewski. - Udało się, cieszę się - gratulował występu Robert Janowski. - Od samego wejścia byłaś chłopcem. On ma w głosie coś siłowego, trzymałaś to konsekwentnie to samego końca - zakończyła Małgorzata Walewska.

Współczesna gwiazda pop
Katarzyna Polewany przeobraziła się w Lady Gagę. - Kobieta o ogromnym warsztacie, ogromnej wrażliwości. Bardzo zaskakująca. To co ona prezentuje, wychodzi poza ramy i to mi się podoba - przyznała uczestniczka. Na ten występ przygotowała utwór z 2022 roku, „Hold My Hand”. Piosenka znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu „Top Gun: Maverick”. Przygotowania przebiegały intensywnie. - Z tyłu głowy muszę mieć cały czas timing, w odpowiednim czasie wstać, podejść do fortepianu, założyć kurtkę - podkreślała uczestniczka. Czy udało się zbliżyć do pierwowzoru? Jak najbardziej! - Wyszło to bardzo, bardzo dobrze, naturalnie. U mnie dzisiaj bardzo wysoko - rzucił Michał Wiśniewski. - Bardzo profesjonalnie, pięknie, zawodowo wokalnie - oceniła Katarzyna Skrzynecka.

Sportowo-muzyczna wizytówka Walii
Ciekawostki o utworze „Delilah”? - Piosenka, którą będę próbował zaśpiewać została hymnem na walijskich meczach rugby - zdradził Michał Milowicz, który za chwilę miał stać się wykonującym ją Tomem Jonesem. Coś więcej o tej postaci? - Kojarzy się z mocą uśmiechu, otwartością. Był też mocno kochliwy - mówił uczestnik. Próby? - Muszę się trzymać, by nie wchodzić na barwy „elvisowe” - zauważył. Efekty tej metamorfozy? - Jestem pod wielkim wrażeniem twojej przepięknej barwy. Trzymałeś tę postać bardzo długo, potem zacząłeś się bać. Jestem przekonana, że to się jeszcze uda - skomentowała Małgorzata Walewska. - Mam wrażenie, że pokazałeś nam innego Toma Jonesa niż w referencji - powiedział Robert Janowski.

Artysta kompletny
Powrót na rodzimą scenę. - Mam nadzieję, że tego nie zepsuję - mówiła z obawą Kasia Wilk. Co przygotował dla niej kołowrotek? To Stanisław Soyka i piosenka zatytułowana „Cud niepamięci”. - On ma niezwykły sposób śpiewania, połączenie szczękościsku z soulowo-białym dźwiękiem. Nieprawdopodobna osobowość wokalna - podkreśliła gwiazda. Ale co to dla niej! - Było to znakomite. Wyglądasz świetnie - powiedziała Małorzata Walewska. - Jak Staszek ogląda, to zaraz do ciebie zadzwoni po programie. To jest niemożliwe - zachwycał się Robert Janowski.

Człowiek o najszybszym języku świata
„Ramaya” to najpopularniejszy utwór Africa Simone'a, a także zadanie dla Roberta Szpręgiela. - Największy problem stanowiła dla mnie kondycja - ujawnił uczestnik. - Ja jestem wysportowany, ale on bardziej - żartował. Na szczęście, śpiewak operowy zaprawiony był też w niezbędnych szybkich, dykcyjnych przelotach. Jak sędziowie skomentowali ten występ? - Poradziłeś sobie z tym wyśmienicie - pierwszy zabrał głos Michał Wiśniewski. - Jesteś w tym wszystkim kochany, uroczy, pełen niesamowitego wdzięku scenicznego, wdzięku, dystansu i poczucia humoru - zwróciła uwagę Katarzyna Skrzynecka.

Głosowanie i wyniki
Najtrudniejszy moment odcinka. Jurorzy uznali, że najlepsza była Katarzyna Polewany. Uczestnicy podtrzymali ten werdykt! Gwiazda przekazała czek o wartości 10 tysięcy złotych na Fundację Pies Przewodnik. Brawo!

W szóstym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Janusz Radek - Prince
Michał Milowicz - Muniek Staszczyk (T.Love)
Kasia Wilk - Rag'n'Bone Man
Jakub Zdrójkowski - Chris Brown
Ewa Błachnio - Piotr Kupicha (Feel)
Robert Szpręgiel - Witold Paszt (Vox)
Katarzyna Ucherska - Michael Jackson
Katarzyna Polewany - Urszula Dudziak

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 17, zobacz odcinek 5:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Komentarze