2022-09-30

Jakub Zdrójkowski: Elvis Presley zostanie ze mną na całe życie

0

Aktor o zwycięskiej roli w czwartym odcinku 17. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W specjalnej rozmowie z POLSAT.PL Jakub Zdrójkowski pochyla się nad metamorfozą w nieodżałowaną legendę rock'n'rolla i występem z przebojem „Hound Dog”. Co pomogło uczestnikowi przygotować się do roli? Jak ocenia ostatecznie swój performance?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Pierwsza reakcja
Jakub Zdrójkowski mówi o tym, co pomyślał, kiedy kołowrotek przygotował dla niego postać króla rock'n'rolla. - Od samego początku „jarałem się” na wieść o tym, że wcielę się w Elvisa - opowiada. - Kiedy rozum przejmował nade mną kontrolę, pojawiały się wątpliwości. No bo jak odwzorować tak legendarną, ikoniczną i niepowtarzalną postać, mając tylko tydzień na przygotowania? Zamiast rozmyślać, wziąłem się za treningi - przyznaje aktor serialu „Kowalscy kontra Kowalscy”.

Praca przynosi efekty
Aktor ujawnia, że skorzystał nie tylko z treningów z trenerką wokalu Agnieszką Hekiert i nauczycielem choreografii Krisem Adamskim. - Harowałem po osiem godzin dziennie. W wolnym czasie studiowałem karierę Elvisa i oglądałem filmiki z jego koncertów, myśląc tylko o tym, że moim występem mogę zapewnić sobie wyjątkową pamiątkę na całe życie - mówi. - Specjalnie wybrałem się do kina, na film o Presley'u, co okazało się kluczowe w przygotowaniach - kontynuuje. W tworzeniu tej postaci pomagał mu również inny uczestnik „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Michał Milowicz, który określany jest „polskim Elvisem”.

Rola na całe życie
Wygrana przyszła niespodziewanie, choć była efektem wielogodzinnej pracy na sali prób. - Największym wyzwaniem dla mnie w tym programie jest noszenie przez cały dzień maski, która wprawia mnie w ogromny dyskomfort. Choć w przypadku Elvisa aż przykro było mi się z nią rozstać. Rozważałem, czy nie ponosić jej jeszcze jakiś czas (śmiech) - żartuje Jakub Zdrójkowski. Mam nadzieję, że jego pierwiastek zostanie ze mną na całe życie - dodaje.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Zmiana repertuaru
- Mogę stwierdzić z czystym sumieniem, że jestem z siebie bardzo zadowolony i nic w tym występie bym nie zmienił. A to dla mnie nowość w kontekście moich dotychczasowych występów w programie - Jakub Zdrójkowski ocenia swój performance, ale szykuje się już do kolejnego wyzwania: - Po cichu liczę, ze taka sytuacja się powtórzy już w piątym odcinku. Wcielam się w nim w latynoskiego rapera Daddy Yankee, który jednak mocno kontrastuje z postacią Elvisa - mówi.

Język obcy największą trudnością
- Daddy Yankee bardzo dynamicznie śpiewa i to w języku hiszpańskim, z którym do tej pory nie miałem nic wspólnego. Nauka w tydzień hiszpańskojęzycznego tekstu, którego jest ogrom, bardzo mnie stresuje i boję się, że się wysypię - mówi. - Dodatkowo do opracowania jest bardzo specyficzna barwa, której długo w sobie szukałem - dodaje, zachęcając jednocześnie do obejrzenia wszystkich występów piątego odcinka muzycznego show Polsatu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Komentarze