2022-09-16

Robert Szpręgiel z czekiem w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Artysta jako Iggy Pop wygrał trzeci odcinek siedemnastej serii programu. Śpiewak operowy doskonale wcielił się w rolę rockowego wokalisty i bezbłędnie wykonał jeden z jego największych hitów „The Passenger”. Oprócz punkowej legendy widzowie mieli okazję podziwiać występy takich gwiazd jak: PSY, Kate Bush, 50 Cent, bryska, Demi Lovato i Ella Fitzerald.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Tabela z punktacją
Po dwóch odcinkach na szczycie tabeli była Kasia Wilk, która miała w sumie 74 punkty. Drugą pozycję cały czas utrzymywał Robert Szpręgiel, który zgromadził 58 punktów. Na trzecim miejscu znalazł się zwycięzca ostatniego odcinka Janusz Radek (55 punkty), a ostatnim na liście potencjalnej czwórki finałowej był Michał Milowicz (46 punktów).

Międzynarodowy hit sprzed dekady
- Szczerze powiem, że cieszę się, że przy okazji tego programu miałam okazję poznać tego człowieka. Jak zwykle, pozory trochę mylą - Ewa Błachnio nie przestraszyła się wyzwania związanego z południowokoreańskim piosenkarzem o pseudonimie PSY. Teledysk do utworu „Gangnam Style” z 2012 roku stał się jednym z najpopularniejszych klipów w serwisie YouTube. I to właśnie ten hit zaprezentowała uczestniczka. Jak jurorzy ocenili tę metamorfozę? - Zacnie to wygląda - rzucił Michał Wiśniewski już na wstępie. - Jesteś znakomita. Co za energia! Zelektryzowałaś wszystkich - chwaliła Małgorzata Walewska. - Leżał ci ten utwór - dodał Robert Janowski.

Drugie życie Kate Bush
Piosenka „Running Up That Hill” wydana w 1985 roku, na nowo zaistniała wśród słuchaczy dzięki serialowi „Stranger Things” w 2022 roku. Katarzyna Polewany odegrała Kate Bush i to zadanie nie należało do najłatwiejszych. - Ogromną zagadką i przygodą było uczenie się frazy po frazie - wskazała uczestniczka. - To była paciorkowa robota, żeby powtórzyć po niej każde słowo - dodała gwiazda, która pracowała nad referencją koncertową utworu. Jak ostatecznie wyszło? Fenomenalnie! - Bardzo fajnie. Mega. Cudnie - wyliczał Michał Wiśniewski. - Udało ci się tę magię, tajemniczość i taką dziwność na tej scenie stworzyć. Jestem pod ogromnym wrażeniem twojej precyzji i sprawnego wykonania wokalnego - pochwaliła Katarzyna Skrzynecka.

Zderzenie z rapem po raz pierwszy
Świat hip-hopu dotychczas był zupełnie obcy Michałowi Milowiczowi. To się jednak zmieniło, bowiem uczestnik musiał zagrać rolę amerykańskiego rapera 50 Centa. - Mistrz zniuansowanej zwięzłości lirycznej. I tutaj będzie największa trudność, żeby przekazać tę zwięzłość w odpowiednim tempie - zastanawiał się aktor, nieco przerażony tą metamorfozą. - U niego to jest od niechcenia, z taką nonszalancją - dodał w rozmowie z Maciejem Dowborem. W jakim stopniu udało się przybliżyć do oryginału z piosenką „P.I.M.P.”? - Bardzo piękny flow i jestem pełna podziwu, że przy tej ilości tekstu udało ci się nie wypaść z rytmu - skomentowała Katarzyna Skrzynecka. - Widzę siedem dni wielogodzinnej pracy, żeby to opanować - zwrócił uwagę Robert Janowski. - Chylę czoła nad pracą, którą wykonałeś - kontynuował juror.

Polska gwiazda nowego pokolenia
Jakub Zdrójkowski jako kobieta, a konkretnie polska wokalistka nowej generacji o pseudonimie bryska. - Nie ukrywam, to jest od początku moja największa obawa - mówił przejęty uczestnik, dodając - Boję się, żeby jej nie sparodiować. - Wrażliwość jest dużym atutem kobiet. U mnie wydaje się ona dosyć wysoka - ujawnił aktor. Aktorowi przypadł w udziale tegoroczny przebój „odbicie”. Ważnym elementem tego występu były wizualizacje i efekty graficzne. Jak sędziowie zareagowali na tę przemianę? - Super, jestem zachwycona, jako człowiekiem, który umiał wejść w te buty bardzo dobrze - powiedziała Małgorzata Walewska. - Nie boisz się wyzwań, przyjmujesz je. To jest zacne. Jeśli wytrwasz, to można się spodziewać, że będziesz takim czarnym koniem tej edycji - zauważył Michał Wiśniewski.

Artysta topless
Iggy Pop może być szokującą postacią dla śpiewaka operowego, ale w tym programie nie ma rzeczy niemożliwych. Robert Szpręgiel zaśpiewał utwór „The Passenger”. Trudności w tym zadaniu? - Przede wszystkim musiałem oduczyć się śpiewać - objaśniał uczestnik. - On mówi na dźwiękach, to jest bliskie mowie - dodał. Czy efekty pracy były widocznie na scenie? Jak najbardziej! - Dla mnie to był na razie najlepszy wykon dzisiejszego odcinka - notował Michał Wiśniewski. - Bardzo rasowo, jak prawdziwy Iggy Pop - dodał Robert Janowski.

Gwiazda pełna sprzeczności
Problemy w domu rodzinnym, uzależnienia, inne złe strony show-biznesu. Demi Lovato nie ma łatwego życiorysu, choć swoim talentem wokalnym zachwyca cały świat. Katarzyna Ucherska próbowała odzwierciedlić zawiły wizerunek gwiazdy w piosence „Solo”, którą stworzył Clean Bandit. - Najtrudniejsze zadanie na świecie - mówiła uczestniczka podczas prób tanecznych z Krisem Adamskim. - Ma bardzo dużo ozdobników - dodała z kolei na temat barwy głosu. No to jak poszło ostatecznie? - Genialny występ, fantastyczny aktorsko - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. - Schowałaś się za Demi Lovato. Jestem z ciebie dumny - komplementował Robert Janowski.

Wyliczanka dla dzieci
Ella Fitzerald to klasyka jazzu, ale gwiazda ma na swoim koncie jedną z najpopularniejszych wyliczanek dla dzieci - „Old MacDonald”. To z tym wyjątkowym zadaniem przyszło się zmierzyć Kasi Wilk. - To jest naśladowanie instrumentów za pomocą sylab, spółgłosek i samogłosek. Nie ma konkretnych słów, tu jest tylko wyobraźnia, melodyka i tempo - tłumaczyła uczestniczka. Sprawdźmy, jak poszło! Jurorzy nagrodzili wykon owacjami na stojąco. - Dałaś czadu - pierwsza zabrała głos Małgorzata Walewska. - Co ty dziś wzięłaś na warsztat, to jest nie do wiary - zachwycała się Katarzyna Skrzynecka.

Z rodziną najlepiej stworzyć zespół
Ostatni uczestnik wrócił na polską scenę, a wszystko to za sprawą rodzinnego zespołu Pectus. Janusz Radek wcielił się w rolę lidera grupy Tomasza Szczepanika. - Z jednej strony są powściągliwi, a z drugiej wylewni - zaobserwował uczestnik, który miał okazję widzieć swojego bohatera na żywo. Singiel, który zaprezentował to piosenka „Barcelona”. Jak było? - Super zrobiłeś Tomka. To człowiek wiecznie uśmiechnięty, pięknie śpiewający. Udało ci się - ocenił Michał Wiśniewski. - Wszystko wykonane na szóstkę z plusem. Jeden do jednego - odezwała się Katarzyna Skrzynecka. - Jesteś bardzo muzykalny. Dołączyłeś do najlepszych występów dzisiaj - podziwiał Robert Janowski.

Głosowanie i wyniki
Sędziowie powtarzali wielokrotnie, że poziom odcinka był bardzo wysoki, ale ostatecznie według ich głosowania najlepszy był Robert Szpręgiel. Uczestnicy podtrzymali ten werdykt. Uczestnik przekazał czek o wartości 10 tysięcy złotych na Fundacji Zdążyć z Pomocą i podopiecznej Basi.

W czwartym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Michał Milowicz - Alison Moyet (Yazoo)
Janusz Radek - Steven Tyler (Aerosmith)
Patryk Zdrójkowski - Elvis Presley
Ewa Błachnio - Mira Kubasińska
Katarzyna Ucherska - Piotr „Lolek” Sołoducha (Enej)
Katarzyna Polewany - Dua Lipa
Kasia Wilk - Katarzyna Nosowska
Robert Szpręgiel - Barbra Streisand

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 17, zobacz odcinek 3:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Komentarze