2022-09-15

Janusz Radek: Metamorfozy pochłaniają całkowicie

Zwycięzca drugiego odcinka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” o udziale w show. Janusz Radek zachwycił metamorfozą w Sławę Przybylską i interpretacją utworu „Uliczka w Barcelonie”, zdobywając czek o wartości 10 tysięcy złotych na cele charytatywne. W rozmowie z POLSAT.PL opowiada o siedemnastej edycji programu, pracą nad wylosowaną bohaterką i tym, czego jeszcze mogą spodziewać się widzowie.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatboxgo.pl.

- Jak podoba się panu w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?
- Czuję się, jakbym był w tej produkcji od zawsze i bez końca. Podoba mi się bardzo, bo dosłownie ciągle jestem w samym środku piosenek, nad którymi pracuje. One pochłaniają mnie całkowicie. Jestem zatem w idealnym stanie muzycznym.

- Jaka była pana pierwsza myśl po wylosowaniu Sławy Przybylskiej?
- Czułość, pomyślałem, i w sekundzie przypomniałem sobie głos Sławy Przybylskiej. Znałem tę piosenkę i chciałem przenieść swoim śpiewaniem cały czar tej pięknej opowieści o wspominaniu miłości.

- Co było najtrudniejsze w przygotowaniu tej roli?
- Pani Sława śpiewała cudownie brzmiącym altem. Nie chciałem zaśpiewać wszystkiego falsetem, nadając całej piosence jeden kolor głosu. Schodziłem czasami na głos biały i dzięki temu mogłem urozmaicać interpretację tekstu. Tak - podobnie, jak u Pani Sławy - rodziła się opowieść wielobarwna.

- Czy znalazł pan jakieś punkty wspólne ze Sławą Przybylską?
- Ona jest ikoną najwyższej kultury scenicznej. Całe jej bycie na scenie pozwala odczuwać przyjemność obcowania z pięknem. Staram się w swoich piosenkach sięgać tego piękna, to mnie interesuje i w tym zamyślę upatruję wspólne upodobania z panią Sławą.

- Jak będzie panu kojarzyła się teraz piosenka „Uliczka w Barcelonie”?
- Jest mi jeszcze bliższa. W końcu przez dwie i pół minuty byłem Sławą Przybylską i w pełni wyraziłem swoją własną czułość jej postacią.

- Czy spodziewał się pan wygranej? Jakie to uczucie otrzymać czek o wartości 10 tysięcy złotych na cele charytatywne?
- W tym programie niczego nie można być pewnym. Wszyscy jesteśmy wygranymi, bo pieniądze trafiają do ludzi potrzebujących.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

- Czego do tej pory nauczył się pan o sobie w programie?
- Do uczestnictwa w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” skłoniło mnie myślenie o moich nowych piosenkach, które zamierzam w najbliższym czasie przedstawić. Program jest rozrywkowy i opiera się na pokazywaniu możliwości uczestników w metamorfozie scenicznej. Chciałem się sprawdzić w tej formule i zainteresować widzów, którzy doceniając te zdolności, sięgną po moje piosenki. Dowiaduję się zatem o sobie bardzo ważnej rzeczy, że jestem w stanie wyjść ze strefy komfortu.

- W trzecim odcinku wciela się pan w lidera zespołu Pectus. Czego mogą spodziewać się widzowie?
- „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to program rozrywkowy, tak też będę się starał zaśpiewać - estradowo - przebój „Barcelona”.

Rozmawiała Julia Borowczyk

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 17, zobacz odcinek 2:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.