2022-09-14

„Świat według Kiepskich” - odcinek 579: Telewizor

Ktoś kradnie z mieszkania Kiepskich telewizor. Ferdek, pozbawiony ulubionej rozrywki, traci radość życia. Jego stan dodatkowo pogarsza decyzja Halinki, która nie chce kupić nowego odbiornika. Okazuje się, że to element planu Zofii, chcącej wyleczyć sąsiada z uzależnienia. Nieświadom jej zamiarów postanawia skorzystać z rady Badury i załatwić sprawę w niekonwencjonalny sposób.

Oglądaj Świat według Kiepskich online na polsatboxgo.pl.

Leniwe stworzenie, aż ręce opadają
- Wspaniała kobieta! - wciśnięty w swój fotel Ferdek, jak zawsze wgapiony w ekran, wzdycha na widok bohaterki programu telewizyjnego „Żona doskonała”, bezgranicznie oddanej swemu mężowi. - To już naprawdę nie ma czegoś wartościowego do pooglądania, tylko ten syf? - z zaskoczenia atakuje go sąsiadka, pani Zosia, która akurat przyszła pożyczyć cukru. Gdy wychodzi, spotyka panią Halinkę, targającą zakupy. Zasmucona jej losem, stanowczo sugeruje, że ma przecież do pomocy męża i należy go koniecznie uaktywnić. - Trzeba go uruchomić, zaanimować - przekonuje.

„Czy ty widzisz to, co ja widzę?”
W nocy z mieszkania Kiepskich znika ukochany przedmiot Ferdka. Dosłownie sprzed jego nosa. Załamany nie ma pojęcia, jak to się mogło stać. - Jak to? Dom bez telewizora? - wcale mu nie jest do śmiechu. Tym bardziej że Halinka natychmiast wybija mu z głowy zakup nowego odbiornika. Chyba że za swoje… - O takiego egoizma to ja, żem cię nie podejrzewał - psioczy. - Pójdziesz se do roboty, a co ze mną będzie wtedy? - tłumaczy pozbawiony jedynej rozrywki.

Odcięcie jednostki uzależnionej
Sprawa szybko się wyjaśnia, gdy pani Zofia zaprasza Halinkę do siebie i razem z Oskarkiem wtajemniczają ją w swój plan. - Postanowiliśmy działać. Chcemy mu pomóc - podkreśla z troską sąsiadka, zaznaczając, że tylko pozbawienie go źródła nałogów, może być skuteczne. A ile w tym korzyści! - Wynoszenie śmieci, trzepanie dywanów, czy nawet samodzielne otwieranie piwa - wylicza jej synek, szalony naukowiec. Kiepska jest jednak pełna obaw, że taki eksperyment wcale dobrze się nie zakończy.

Czy brak telewizora to właściwa terapia? Co zrobi zdeterminowany Ferdek, którego zaczęły dopadać nawet myśli samobójcze?

„Świat według Kiepskich” - zobacz odcinek 579:

Świat według Kiepskich w środę o godz. 21:35 w Telewizji POLSAT.