2022-09-12

„Świat według Kiepskich”: Wyjątkowa książka o serialu

0

Serial od prawie ćwierć wieku kształtuje specyficzne poczucie humoru kilku pokoleń Polaków. To między innymi dlatego powstanie książki opowiadającej o kulisach realizacji produkcji było kwestią czasu. „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu” w księgarniach od 12 października! Książka powstała we współpracy Wydawnictwa SQN z ATM Grupą S.A. i Telewizją Polsat oraz twórcami i wykonawcami sitcomu.

Oglądaj Świat według Kiepskich online na polsatgo.pl.

Opowieść o Polsce i magii telewizji
- Ten sitcom, o rekordowej liczbie odcinków, stał się - czy się to komuś podoba, czy nie – częścią naszej kultury narodowej. Mogli to sprawić tylko ludzie nadzwyczaj zdolni, odważni, obdarzeni niebywałą determinacją. Twórcy dojrzale i szczerze mówią o swoich relacjach, wspominają też tych, którzy odeszli, pozostawiając po sobie pamięć i niebywałe kreacje aktorskie. Historia „Świata według Kiepskich” to również opowieść o Polsce, z całym jej skomplikowanym charakterem, oraz o magii telewizji, która niczym lustro zawsze odbijała kondycję społeczeństwa - pisze we wstępie do książki Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

Wyjątkowy przewodnik po serialu
Pomysłodawcami i autorami książki są Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk. „Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu” to bogato ilustrowany przewodnik po niezapomnianych scenach, kwestiach, absurdalnych konfliktach i czysto nonsensownych powiedzonkach, którymi przez ponad dwie dekady raczyli nas bywalcy wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4 i na stałe weszły do języka potocznego. Kto stworzył postaci tak głupie, że aż mądre? Kto pierwotnie miał zagrać Ferdka i Waldusia? Z jakimi reakcjami musieli sobie radzić twórcy po emisji pierwszych odcinków? Dlaczego Bartosz Żukowski odszedł z serialu i jak udało się go namówić na powrót? Na te pytania odpowiadają aktorzy, scenarzyści, reżyserzy i producenci. Nie brakuje też wzruszających wspomnień poświęconych Krystynie Feldman, Bohdanowi Smoleniowi, Ryszardowi Kotysowi i Dariuszowi Gnatowskiemu, bo pozostaną oni na zawsze w sercach kolegów z planu i naszej masowej wyobraźni.

Obowiązkowa pozycja dla fanów
Potraficie sobie wyobrazić smak mocnego fulla? Używacie na co dzień powiedzonek w stylu: „kanalia”, „jełop” czy „w mordę jeża”? Jesteście przekonani, że doskonale znacie „Świat według Kiepskich”? Zajrzyjcie dzięki tej książce na plan serialu, który połączył kilka pokoleń Polaków!

Świat według Kiepskich w środę o godz. 21:35 w Telewizji POLSAT.

Komentarze