2022-09-03

„Gliniarze”: Lea Oleksiak została aktorką dzięki musicalom!

0

W serialu „Gliniarze” twarda i profesjonalna jako starszy aspirant Maja Brzeska. Prywatnie zdradziła, które gwiazdy zainspirowały ją do wyboru aktorstwa. To może być duże zaskoczenie dla fanów postaci. Okazuje się, że jej idolkami były... gwiazdy musicali! Na Instagramie Lea Oleksiak pokazała fragmenty filmów, dzięki którym teraz jest aktorką i można podziwiać ją na ekranie.

Oglądaj Gliniarze online na polsatgo.pl.

Jak to się zaczęło?
„Dzięki tej Pani wszystko się zaczęło. Jako sześciolatka marzyłam, by być jak ona” - napisała Lea Oleksiak na Instagramie, dodając scenkę z filmu „Sweet Charity”. W tytułowej roli występuje w nim hollywoodzka gwiazda Shirley MacLaine: aktorka, piosenkarka, tancerka, wielokrotnie nominowana do Oscarów, Złotych Globów i nagród BAFTA. Statuetki zdobyła między innymi za role w filmach „Czułe słówka”, „Garsoniera”, czy „Jak zdobyć męża”.

Fanka musicali
Kolejną gwiazdą, która zainspirowała Leę Oleksiak do aktorstwa, jest Liza Minnelli: aktorka, tancerka, nagrodzona Oscarem, Złotym Globem i BAFTA za rolę w filmie „Kabaret”. Jest też wokalistką, wydała ponad trzydzieści płyt. „Film „Kabaret” to mistrzostwo. Oczywiście „Money” z tego musicalu to też majstersztyk” - wskazała aktorka, publikując na Instagramie kultową piosenkę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lea Oleksiak (@leaoleksiak)

Lea Oleksiak w produkcji Polsatu
Aktorka do ekipy serialu „Gliniarze” dołączyła w drugim odcinku. Gra jedną z bardzo lubianych przez widzów postaci. Starsza aspirant Maja Brzeska często pomaga Olgierdowi i Krystianowi w śledztwach. Z pierwszym z wymienionych była w związku.

Gliniarze od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze