2022-08-30

„Rysa” - odcinek 1: Morderstwo ze szczególnym okrucieństwem

0

Monika Brzozowska pracuje w Stołecznym Wydziale Zabójstw. Jest jedną z najlepszych policjantek w jednostce. Mimo ekscentrycznego podejścia do pracy, dostaje najtrudniejsze sprawy - tym razem ofiarą jest kloszard, któremu zadano kilka ran długim, ostrym narzędziem, precyzyjnie i wyjątkowo profesjonalnie. To wzbudza podejrzenia komisarz... W śledztwie pomaga jej aspirant Agata Wójcik.

Oglądaj Rysa online na polsatgo.pl.

Po godzinach
Brzozowska spotyka się z Piotrem - szefem agencji reklamowej. Związek to jej jedyna odskocznia od problemów w pracy i życiu prywatnym. Mimo że mężczyzna ją kocha i troszczy się o nią, od pewnego czasu nie układa im się dobrze... Piotr uważa, że Monika jest „nieobecna”, ona chce spotykać się bez zobowiązań i nie mówi mu całej prawdy o swoim uzależnieniu i stanie zdrowia.

Nawracające nawyki
Monika stara się odnaleźć przyczynę swojego pogarszającego się stanu zdrowia. Ma zawroty głowy, zaniki pamięci, czasem nie wie, gdzie jest. Lekarz prowadzący jednak nie zauważa nic niepokojącego w badaniach. Zaleca jej odpocząć i nie przemęczać się. Brzozowska jednak nie słucha rad profesora i aby się zrelaksować, sięga po miękkie narkotyki, choć w przeszłości była na odwyku...

Zabójstwo z zimną krwią
Ofiarą morderstwa jest czterdziestodwuletni mężczyzna. Zostało mu zadanych siedem kłutych ran, z których każda była precyzyjnie wymierzona. Dowodzi to, że zabójca wiedział, co robi. Monika i Agata dowiadują się o powiązaniach ofiary z mafią. W trakcie oględzin Brzozowska ma halucynacje i traci przytomność. Kobieta przez swoje problemy nie dogaduje się ze współpracownikami, którzy składają na nią skargę do szefa. Sprawa morderstwa kloszarda zostaje jej zabrana i przekazana innemu wydziałowi...

Czy Monika pozna przyczynę swojego pogarszającego się stanu zdrowia? Jak skarga wniesiona przez współpracowników wpłynie na jej karierę zawodową? Czy związek z Piotrem ma szansę przetrwać kryzys?

„Rysa” - odcinek 1:

Rysa w poniedziałek o godz. 23:10 i 00:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat

Komentarze