2022-08-25

bryska o Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji 2022

Wokalistka zdradza szczegóły występu na scenie w Kielcach. W rozmowie z POLSAT.PL bryska opowiada o przygotowaniach do Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji oraz o tym, jak wygląda backstage takiej imprezy. Co jeszcze mówi autorka hitu „odbicie”? Koncert Przeboje Lata 30-lecia Polsatu i Radia ZET w sobotę 27 sierpnia od godz. 20:00.

- Jakie były dla Ciebie tegoroczne wakacje?
- Bardzo, bardzo pracowite. W trzy miesiące zagrałam prawe czterdzieści koncertów i dzięki temu będę miała naprawdę fajne wspomnienia. Było pracowicie, ale i magicznie (śmiech).

- Co przygotowałaś na Festiwal Magiczne Zakończenie Wakacji?
- Zaśpiewam dwa numery: „lato (pocałuj mnie)” i „odbicie”. To do tej pory chyba moje największe hity.

- Jakie będą aranżacje utworów?
- Pozostaną utrzymane w dość tanecznym klimacie. Razem z chłopakami z zespołu połączyliśmy brzmienie remiksu z żywymi instrumentami, więc na pewno będzie ciekawie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez bryska (@bryska)

- A jakiej stylizacji mogą spodziewać się fani?
- Przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Będzie błyszcząco i kolorowo, jak to zwykle u mnie.

- Jak odnajdujesz się w formatach telewizyjno-festiwalowych? To występy na żywo, które różnią się od regularnego koncertu. Gra się zazwyczaj jeden, dwa utwory, trzeba szybko wejść na scenę z odpowiednią energią.
- Szczerze mówiąc, stresuję się (śmiech)! Jestem perfekcjonistką i do każdego zadania podchodzę profesjonalnie. Mimo wszystko to są rzeczy dla mnie nowe, a zależy mi, żebym wypadła jak najlepiej. Z drugiej strony to jest chwila magiczna, a z drugiej wymagająca maksymalnego skupienia.

- Ten stres jest motywujący?
- Paraliżujący! Po Polsat SuperHit Festiwal, moim pierwszym występie w telewizji, pojawiło się dużo opinii, że się stresowałam. Wszystkie potwierdzam (śmiech)! Ale jako artystka wiem, że muszę się z tym kiedyś oswoić.

- Oprócz celebracji zakończenia wakacji i trzydziestolecia Polsatu wydarzenie w Kielcach to także jubileusz trzydziestu lat Radia Zet. Czy dla Ciebie, reprezentantki młodego pokolenia, wychowanego w erze streamingu, usłyszenie swojego utworu w radiu to wciąż nobilitacja?
- Dla mnie to jest bardzo duża sprawa. Usłyszenie siebie w radiu było zawsze moim marzeniem. Bardzo to doceniam, że rozgłośnie grają moje piosenki. Myślę, że mimo wszystko dużo młodych osób wciąż słucha radia, czy to w pracy, czy w samochodzie.

- Ostatnio wystąpiłaś na scenie z Dawidem Kwiatkowskim, także jedną z gwiazd eventu w Kielcach. Jak wygląda festiwalowy backstage? Czy takie spotkania mogą być początkiem kooperacji z innymi artystami?
- Zawsze się śmiejemy, że takie festiwale to w zasadzie jedyna okazja, żeby ze sobą porozmawiać. To fajne momenty, żeby się poznać, a wiele z tych znajomości później rozkwita dzięki social mediom.

- Czy czekasz na któryś występ szczególnie, oprócz swojego oczywiście?
- Nie potrafię wybrać jednego artysty. Myślę, że każdy będzie miał w sobie coś fajnego i ciekawego.

- Na co zwracasz uwagę, oglądając występy innych artystów?
- Dla mnie ważne jest, żeby każdy element występu był dopracowany i żeby było efektownie. Zwracam też w pierwszej kolejności uwagę na wokal, a dopiero później na styl. Przyznam też, że podpatruję występy innych, żeby stworzyć swój własny ruch sceniczny.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

- Czy o tym również rozmawiasz na backstage'u?
- Tak, jak najbardziej, rozmowy z innymi artystami bardzo otwierają. Dużo doświadczonych muzyków tłumaczy różne rzeczy, które są dla mnie nowe. Dzięki temu nie ma się takiego poczucia, że jest się w tym samemu. Każdy gdzieś zaczynał i musi nabrać doświadczenia.

- Czego możemy spodziewać się po Tobie muzycznie w kolejnych miesiącach?
- Ogromnej ilości nowej muzyki, do czego już przyzwyczaiłam fanów. Premiera jednej piosenki nie wyklucza, że za moment nie wyskoczę z jakąś następną (śmiech). Do połowy września koncertuję, później wreszcie jadę na wymarzony i wyczekiwany urlop, bo od maja jestem w trasie. Cały czas jestem jednak w studiu, przygotowujemy nowości. Na pewno nie będzie tak, że całkowicie zniknę (śmiech).

Rozmawiała Julia Borowczyk

Magiczne Zakończenie Wakacji 2022 27 i 28 sierpnia:
Przeboje Lata 30-lecia Polsatu i Radia ZET w sobotę 27 sierpnia od godz. 20:00 w Polsacie.
Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2022 w niedzielę 28 sierpnia od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat