2022-08-16

Gwiazdy na planie opowiadają o serialu „Wotum nieufności”

0

Twórcy o tym, jak powstaje i jaka jest adaptacja książki Remigiusza Mroza. Łukasz Palkowski, Katarzyna Dąbrowska, Antoni Pawlicki i Dorota Kolak na planie ekranizacji przebojowego „Wotum nieufności” mówią o swoich rolach oraz odsłaniają kulisy produkcji, która już na etapie zdjęć budzi duże zainteresowanie.

Na podstawie popularnej literatury
Polsat realizuje serial z gatunku political-fiction na podstawie powieści „Wotum nieufności”, której autorem jest Remigiusz Mróz. Reżyseruje Łukasz Palkowski, który wcześniej współtworzył już seriale w oparciu o prozę tego autora: „Behawiorysta” oraz „Chyłka”. Premiera kolejnej produkcji sygnowanej nazwiskami jednego z najpopularniejszych pisarzy oraz jednego z najbardziej utalentowanych reżyserów w Polsce jest zapowiadana na 2023 rok. Co na temat powstającej produkcji mówią twórcy?

Reżyser na planie
Łukasz Palkowski chwali obsadę i mówi o tym, jak wersja ekranowa ma się do literackiego pierwowzoru. Chwali sobie również współpracę z Remigiuszem Mrozem, który - jak twierdzi reżyser - nie ingeruje w pracę na planie i zostawia filmowcom wiele swobody. Twórca wyjawił również, jak mają się rzeczywiste wydarzenia i realna polska scena polityczna do tego, co jest przedstawiane w serialu. Czy „Wotum nieufności” będzie polskim „House of Cards”?

  

Dorota Kolak, czyli szefowa partii
Gwiazda o ogromnym doświadczeniu aktorskim zdradza, dlaczego rola w „Wotum nieufności” okazała się dla niej interesująca. Opowiada też, o czym jest serial na podstawie prozy Remigiusza Mroza i dlaczego to ważne, aby powstawały takie produkcje.

  

Antoni Pawlicki, czyli Patryk Hauer
Jeden z głównych bohaterów opowiada, jak należy się przygotować, aby wiarygodnie zagrać polityka. Mówi też o cynicznej grze polityków, która potrafi zafascynować. Ale z drugiej strony zdradza, za co - mimo całego jej wyrachowania-  polubił postać, w którą się wciela.

  

Katarzyna Dąbrowska, czyli Daria Seyda
Aktorka nie kryje zachwytu główną rolą w produkcji Polsatu i tłumaczy, dlaczego jest tak ważna zarówno dla niej, jak i dla wszystkich kobiet. Mówi także o swojej postaci, którą da się lubić, mimo że jest polityczką. Zwraca również uwagę na wątek kryminalny - w końcu nie jest to serial wyłącznie o polityce.

  

O czym jest „Wotum nieufności”?
Serial ukazuje brutalny i często niesprawiedliwy świat polityki. Główni bohaterowie to dwoje posłów przeciwnych frakcji. Po rezygnacji prezydenta RP Marszałek Sejmu Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska) ma nadzieję, że zajmie jego miejsce. Jej głównym przeciwnikiem w walce o prezydenturę zostaje Patryk Hauer (Antoni Pawlicki) - wschodząca gwiazda prawicy. Dba o swój wizerunek w mediach i o swoją pozycję w partii. We wszelkich poczynaniach zawodowych wspiera go żona Milena (Zofia Wichłacz). Podczas prac komisji śledczej Hauer odkrywa polityczny spisek sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Mimo że jego i Seydę dzieli wszystko, bo znajdują się po przeciwnych stronach politycznej barykady, to łączy ich ten sam cel - odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem.

  

Twórcy „Wotum nieufności”
Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski, a za scenariusz odpowiadają Wiktor Piątkowski („Wataha”, „Just Push Abuba”, „Gliniarze”, „Wojenne Dziewczyny”) i Joanna Kozłowska. Zdjęcia realizuje Mateusz Wichłacz („When The Trees Fall”, „Chyłka”, „Skazane”), a produkcją zajmuje się PCP Films sp. z o.o. W obsadzie m.in. Antoni Pawlicki, Katarzyna Dąbrowska, Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Anna Mrozowska, Dorota Kolak, Józef Pawłowski, Cezary Łukaszewicz, Daniel Olbrychski, Piotr Głowacki.

Serial pojawi się najpierw na platformie Polsat Box Go, następnie w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat

Komentarze