2022-08-13

Koncert na 25-lecie Ich Troje: Wyjątkowy jubileusz. Zobacz!

Zespół świętował w ramach Festiwalu Weselnych Przebojów 2022 w Mrągowie. Na scenie pojawili się nie tylko Michał Wiśniewski, Anna Świątczak i Jacek Łągwa, ale także dzieci wokalisty oraz znakomici goście. Wśród nich Justyna Majkowska, z którą grupa wylansowała wielkie przeboje, między innymi „Powiedz”, „Zawsze z Tobą chciałbym być” i „A wszystko to...”. Zobacz relację i wideo z wydarzenia w amfiteatrze nad jeziorem Czos.

Wielki hit na początek
Michał Wiśniewski jubileuszowy koncert w Mrągowie zaczął w swoim stylu - z klasą i przytupem. Do amfiteatru wjechał na motocyklu. Na scenie przywitały go prowadzące wydarzenie Siostry ADiHD, czyli Ilona Krawczyńska i jej siostra Milena, a lider Ich Troje natychmiast porwał publikę do zabawy hitem „A wszystko to... (bo Ciebie kocham)”.

„To jest moja historia”
Od wielkiego przeboju i zabawy do wzruszeń. Zapowiadając utwór „Moja opowieść”, podkreślił, że tekst opowiada o jego przyjaciołach z młodzieńczych czasów spędzonych w Łodzi. Na scenie pojawił się chłopiec odgrywający nastoletniego Michała Wiśniewskiego. - Myślę, że bardzo przeżyłeś emocjonalnie ten występ - zauważyła po wykonie Ilona Krawczyńska.

Żadnych granic
Do lidera grupy dołączyli Jacek Łągwa, Anna Świątczak oraz wokalistka zespołu w latach 2001-2003 Justyna Majkowska. Artyści wspólnie zaśpiewali „Keine grenzen”, utwór wykonywany w trzech językach - polskim, niemieckim i rosyjskim, z którym Ich Troje zajęli siódme miejsce w Konkursie Eurowizji z Rydze w 2003 roku.

Drugi wokalista
Fani Ich Troje doskonale wiedzą, że to Jacek Łągwa jest autorem wielu znanych przebojów grupy. W Mrągowie zaśpiewał jedną z piosenek swojego autorstwa. „Lecz to nie to” pochodzi z wydanej w 2001 roku, obsypanej nagrodami płyty „Ad. 4”, która rozpoczęła okres ogromnej popularności zespołu.

Michał Wiśniewski i Doda ponownie razem
Frontman Ich Troje w maju 2022 roku zaśpiewał w Operze Leśnej na jubileuszowym koncercie Dody podczas Polsat SuperHit Festiwal. W Mrągowie to wokalistka wystąpiła w roli gościa. Zaśpiewała z Michałem Wiśniewskim piosenkę „Zawsze pójdę w Twoją stronę”. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to nie był ostatni występ tego duetu. - Obiecuję, że jeśli kiedyś będziesz potrzebowała przyjaciela, to we mnie masz go zawsze - powiedział Michał Wiśniewski. - Pamiętam, jak supportowałam Ich Troje. Za każdym razem w duszy marzyłam, żebym ja wypracowała kiedyś taki rozmach. To było moje marzenie i cel, a kiedy się udało, zrozumiałam, ile pracy trzeba w to włożyć - odwdzięczyła wspomnieniem Doda.

Ogień na scenie!
Flagi i pochodnie w amfiteatrze nad jeziorem Czos, czyli „Powiedz”! Utwór wydany w 2001 roku, uznawany za najważniejszy w twórczości zespołu. Wielokrotnie nagradzany, między innymi Superjedynką w kategorii Przebój roku oraz nagrodą publiczności na festiwalu w Opolu. Przez wiele tygodni numer jeden na listach przebojów. Nieśmiertelny hit, który śpiewają kolejne pokolenia fanów. Zobacz jego wykonanie na jubileuszowym koncercie w Mrągowie!

„Za ten papieros tuż po i ten szampan tuż przed”
Michał Wiśniewski i Justyna Majkowska razem w łóżku! To była niesamowita sentymentalna podróż dla każdego fana Ich Troje. Duet zaśpiewał hit „Wypijmy za to”, a do wspólnego wykonania kultowego refrenu włączyła się mrągowska publiczność.

Eti Wiśniewska na scenie z ojcem
- Niedaleko pada wiśnia od wiśni - żartowały przed kolejnym występem Siostry ADiHD. Rodzinny duet spodobał się publiczności. Widzowie Polsatu Michała i Etienette Wiśniewskich widzieli już razem na scenie podczas koncertu Fundacji Polsat w Skierniewicach z okazji Dnia Dziecka. W Mrągowie córka zaśpiewała z tatem utwór „Jest tak”.

Premierowe wykonanie
Koncert 25-lecia to nie tylko czas wspomnień. Zespół nagrał w 2022 roku nową płytę „Projekt X”. Ania Świątczak zaprezentowała singiel z krążka wydanego w lipcu, zatytułowany „Fajnie było”. Publiczność i telewidzowie po raz pierwszy usłyszeli ten utwór na żywo, podobnie jak kolejny - „Nie szukaj mnie”, w którym towarzyszył jej Michał Wiśniewski.

Zaskakujący gość
Podczas 16. edycji muzycznego show Polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, w którym wokalista Ich Troje pełni rolę jurora, Patryk Cebulski brawurowo zaśpiewał „Kochaj mnie, kochaj”. W Mrągowie w tym samym utworze pojawił się inny gość. Jak poradził sobie Nocny Kochanek?

Kto pamięta ten strój?
Michał Wiśniewski od lat znany jest z wyjątkowych stylizacji i strojów scenicznych, które wymagają odwagi i kreatywności. Piosenkę „Powiedz, że mnie kochasz” zaśpiewał w ten wyjątkowy wieczór w kreacji, w której wystąpił Konkursie Piosenki Eurowizji w Atenach w 2007 roku.

Z najlepszej płyty
Justyna Majkowska tym razem w wersji solo w przeboju „To tylko chwila”. Piosenka o niezwykle pozytywnym przekazie to również jeden z utworów legendarnej płyty „Ad. 4”. I choć na krążku było kilka popularniejszych pozycji, publiczność pokazała, że także tę piosenkę pamięta doskonale, włączając się w wykonanie refrenu.

Z czasów debiutu
Zanim cała Polska zaczęła śpiewać „Powiedz” czy „Zawsze z Tobą chciałbym być”, zespół zadebiutował płytą „Intro”. Krążek, na który wszystkie utwory skomponował Jacek Łągwa, zamykała ballada „Jeanny”. Michał Wiśniewski przypomniał ją na koniec drugiej części koncertu jubileuszowego.

„Choć poszła, była - wypijmy za nią”
W 2003 roku odejście z zespołu Justyny Majkowskiej było szokiem dla wszystkich sympatyków grupy. Jacek Łągwa napisał wówczas muzykę i słowa do utworu „Babski świat”, który został wydany w tym samym roku na składance „The Best of Ich Troje”. Tego kawałka nie mogło oczywiście zabraknąć na 25-lecie!

Dla tej najważniejszej
Jeden z wielu tego wieczoru rodzinnych, wzruszających momentów. Michał Wiśniewski zatańczył ze swoją żoną, Polą. A wszystko to przy dźwiękach „Zatańcz ze mną”. Było też „Sto lat” i „Niech im gwiazdka” od publiczności!

Najlepsze życzenia
Podczas całego koncertu na telebimie wyświetlane były życzenia dla muzyków Ich Troje od przyjaciół, rodziny i artystów. Na jednym z filmików pojawiły się dzieci Michała Wiśniewskiego - Xavier, Eti i Fabienne. Syn był tego wieczoru także na scenie. Wspólnie z ojcem zaśpiewał „Out of the dark” z repertuaru Falco w interesującej aranżacji i teatralnej wręcz stylizacji.

Niech gadają!
Po sukcesie „Ad. 4” w 2002 roku zespół wydał płytę „Po piąte... a niech gadają”. Krążek zyskał status diamentowego, a jedną z najbardziej lubianych pozycji na liście utworów było „Tobą oddychać chcę”. W Mrągowie w solowym wykonaniu Jacka Łągwy. Po tym występie na scenie pojawił się Krzysztof Ibisz. Dziennikarz i prezenter wręczył muzykom specjalną nagrodę z okazji 25-lecia - Kryształowe Serce do Muzyki od Polsatu.

Zawsze z nimi być!
Kiedy Michał Wiśniewski woła Kaśkę, wiadomo, że za chwilę wszyscy będą śpiewać refren utworu, który w 2001 roku słyszał absolutnie każdy Polak. Jeden z najważniejszych przebojów w dyskografii Ich Troje, „Zawsze z Tobą chciałbym być...”, zdominował listy przebojów na długie tygodnie. Po latach piosenka wciąż jest obowiązkowym punktem playlisty na koncertach i festiwalach muzyki tanecznej.

Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2022: Jubileusz 25-lecia Ich Troje

Dziękujemy za wspólną zabawę podczas dwóch dni Festiwalu Weselnych Przebojów 2022 w Mrągowie!

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat