2022-08-12

Festiwal Weselnych Przebojów 2022: Zobacz relację i wideo!

0

Znakomita zabawa i największe gwiazdy muzyki tanecznej na scenie w Mrągowie. W piątek 12 sierpnia 2022 roku podczas koncertu transmitowanego przez Polsat wystąpili między innymi Sławomir i Kajra, Golec uOrkiestra, Boys, Classic i Masters. Do hitów, których nie może zabraknąć na żadnym polskim weselu, bawili się widzowie oraz para młoda - Andrzej Kozłowski i Ewelina Wojtak, świadkowie - Klaudia Halejcio i Łukasz Żak oraz prowadzący - Ela Romanowska i Rafał Maserak.

„Dla tego weseliska było ziemi mało”
Gospodarze weselnej imprezy w amfiteatrze nad jeziorem Czos przywitali publiczność i widzów tradycyjnie - chlebem i solą. Ela Romanowska porwała wszystkich do zabawy hitem „Hej wesele”, a Rafał Maserak zaprosił na scenę parę młodą. Ślązaczka i góral, czyli Ewelina Wojtak i Andrzej Kozłowski na dobry początek najważniejszego dnia w życiu zgarnęli symboliczną złotą kopertę. Można było zaczynać zabawę!

W góralskim klimacie
Na tradycyjnym polskim weselu nie może oczywiście zabraknąć części z miksem góralskich przebojów. Kto mógłby zadbać o to lepiej niż Golec uOrkiestra? Bracia z Milówki rozkręcili wieczór dwoma przebojami z wydanej w 2000 roku drugiej płyty zespołu. W Mrągowie „Ściernisco” oraz „Słodyce” wybrzmiały jednak w nieco unowocześnionej, jeszcze bardziej imprezowej aranżacji.

Miś z Krupówek
Para młoda opowiedziała, jak zaczęła się ich wielka miłość. On, jako biały miś z zakopiańskich Krupówek kasował po 10 zł za pamiątkowe zdjęcie. Ona także miała w ręku silne argumenty - jej ojciec górnik mógł załatwić tanio węgiel. Czy między nimi mogło nie zaiskrzyć?

„Ty mi noce, ja Tobie dni”
- Wesele bez „Szalonej”? No błagam... - powiedział na początku występu Marcin Miller. Miał oczywiście rację. Odkąd zespół Boys wylansował w 1997 roku swój największy przebój, na każdej tanecznej imprezie wszyscy śpiewają o dziewczynie, która „nie jest aniołem”. Grupa wykonała także hit „Promienie”, a wszyscy zakochani zgromadzeni w amfiteatrze w Mrągowie przyrzekli swoim drugim połówkom: „Dla mnie luty, dla Ciebie maj, dla mnie róże, dla Ciebie bzy”.

W kinie w... Mrągowie?
Po pojawieniu się na scenie świadków, którymi byli Klaudia Halejcio i Łukasz Żak, powrócił góralski klimat. Brathanki przypomniały swoje najpopularniejsze utwory - „Czerwone korale” oraz „W kinie w Lublinie”. W 2000 i 2001 roku zespół wylansował te hity z Halinką Mlynkovą. W Mrągowie wykonała je obecna wokalistka, Agnieszka Dyk, a muzycy pokazali znakomitą formę. W końcu na góralskim weselu trzeba mieć kondycję do zabawy do białego rana!

Wszyscy to znają
Pierwsza część magicznego wieczoru Eweliny Wojtak i Andrzeja Kozłowskiego to przeplatanka muzyki góralskiej z disco polo, czyli gatunkiem, który wszyscy znają, ale się do tego nie przyznają... Oczywiście dopóki nie znajdą się na weselu. Kiedy zatem na scenie pojawił się zespół Masters z hitem „Żono moja”, mrągowscy weselnicy ochoczo ruszyli do tańca.

Z Podhala na Śląsk
Festiwal Weselnych Przebojów 2022 uświetnił między innymi zespół Future Folk. Stanisław Karpiel-Bułecka zaśpiewał dla pary młodej „Bo jo Cię kochom”, czyli piosenkę spopularyzowaną w latach 80. przez grupę De Press. Ewelina Wojtak, choć zakochana w góralskich klimatach swojego męża, postanowiła po tym występie nauczyć Andrzeja Kozłowskiego tradycyjnych śląskich przyśpiewek weselnych. A kto zna, ten się dołączył.

Prawdziwy klasyk
„Lubię często kłamać, serca lubię łamać, ja się nie ożenię?!” - na szczęście to nie nagła zmiana frontu pana młodego, tylko słowa przeboju „Chciałbym Ci powiedzieć” w wykonaniu zespołu Classic. Artyści sięgnęli tego wieczoru także po bardziej romantyczny repertuar, wykonując „Będę czekać”. Muzycy zostali zaskoczeni przez weselników. Dostali piękny tort, a publiczność odśpiewała „Sto lat” z okazji 30-lecia grupy.

Wspomnienie szalonych, wspaniałych lat
Podczas gdy świadkowie, Klaudia Halejcio i Łukasz Żak, obserwowali, jak goście z Krakowa pakują obiad do domu, a ci z Podlasia „zaciągają, ale nie zapijają”, starsi weselnicy próbowali sobie przypomnieć, „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Pomógł im w tym Wojciech Gąsowski. W końcu taniec dwa na jeden przy jego „bum bum”, to także nieodłączny element najważniejszej imprezy w życiu.

Dobra wróżba
Nie zna życia, kto nie był na przyjęciu, na którym przed oczepinami nagle zjawiają się Cyganie. - Zaliczyłem już jako gość 121 wesel i żadna z tych par się nie rozwiodła. Bo jak Cyganie grają na weselu, to jest radość i powodzenie - opowiedział Don Vasyl, po czym zaprosił na „Ore ore”.

Jak podróż poślubna, to tylko do Mrągowa!
Świeżo upieczonym małżonkom najlepsze życzenia złożył jeden z gospodarzy wieczoru. Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin zaprosił także wszystkich na Warmię, a młodym wręczył prezent w postaci kosza z lokalnymi specjałami. Po życzeniach powrót do zabawy i Urszula! Wielka gwiazda polskiej piosenki zaśpiewała piosenki „Konik na biegunach” i „Malinowy król”. - Mam nadzieję, że mi pomożecie - zapytała publiczność. Fanów nie musiała oczywiście długo przekonywać. Zabawa trwała w najlepsze!

Ani chwili wytchnienia
Przychodzi taki moment, że zmęczeni tańcami goście zasiadają na swoje miejsca zjeść flaczki lub wypić barszczyk. Wówczas zespół musi ruszyć z instrumentami między stoły. W Mrągowie Golec uOrkiestra wyszła zatem do publiczności, by dalej bawić się wspólnie przy „Crazy is my life”. Wybrzmiała także kultowa „Lornetka”, choć Andrzej Kozłowski nie zdradził, czy to dzięki niej wypatrzył żonę.

Absolutny top!
Od kiedy trzy urocze dziewczyny wylansowały swoją wersję tego przeboju, utwór „Oddam Ci wszystko” na stałe zagościł na najlepszych tanecznych imprezach. Top Girls zaśpiewały go w Mrągowie już po raz kolejny. Pierwszy raz zrobiły to podczas Festiwalu Weselnych Przebojów w 2020 roku. Tak jak wtedy, tak i tym razem w czasie wspólnej zabawy nikt nie siedział!

Koledzy nie zawiedli
Przyjaciele młodego zadbali, żeby w amfiteatrze zespół Masters zaśpiewał, że „Rudy się żeni”. W oryginale piosenkę wylansował Big Cyc. Muzycy tej formacji występują na scenie w niezmienionym składzie od ponad trzydziestu lat. Nie pozostaje nic innego, jak takiej samej wytrwałości i długiej wspólnej przyszłości życzyć parze młodej!

„Cześć, tu Sławomir”
Burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski życzył wszystkim dobrej zabawy. - Macie już znajomego burmistrza - zachęcił do przyjazdu nad jezioro Czos wszystkich gości. Później do tańca ruszył słynny wąż. A właściwie pyton - „Weselny pyton”. Sławomir napisał go z myślą o takich wieczorach. I choć w refrenie „Tańczy go Radom, tańczy go Bytom”, tym razem zatańczyło go Mrągowo.

Romantycznie i nastrojowo
Kiedy po oczepinach, torcie i życzeniach przychodzi chwila refleksji, przydaje się gitara i romantyczny utwór. Na scenie pojawił się Mariusz Kalaga z piosenką „Jedna z gwiazd”. To cover przeboju, który wykonywał Nikolaus Presnik pod oryginalnym tytułem „Ein Stern, der deinen Namen tragt”.

„Hej dziewczyno, spójrz na misia”
Weselna historia Eweliny Wojtak i Andrzeja Kozłowskiego rozpoczęła się od wspomnień, jak pan młody szalał na Krupówkach i Gubałówce w stroju kultowego niedźwiedzia polarnego. „Biały miś” w wykonaniu zespołu Hamak zamknął piękną klamrą ten wyjątkowy wieczór, po którym dla młodych już nic nie będzie takie jak dawniej. Sto lat młodej parze!

Dziękujemy za wspólną zabawę podczas koncertu w Mrągowie!

Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2022:

W sobotę 13 sierpnia w ramach Festiwalu Weselnych Przebojów - Mrągowo 2022 uroczysty koncert jubileuszowy 25-lecia zespołu Ich Troje. Transmisja od godz. 20:05 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat

Komentarze