2022-07-26

Earth Festival: Trzy wyjątkowe koncerty na antenie Polsatu!

0

Piąta edycja wydarzenia w Uniejowie na żywo od 19 do 21 sierpnia od godz. 20:00. Na festiwal składają się trzy dni koncertowe z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz dwa dni atrakcji eventowych. Na scenie Earth Festival 2022 między innymi Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Muniek Staszczyk, a także Doda, Julia Wieniawa i Andrzej Piaseczny.

Ważne przesłanie
„Wyobraź sobie, że wszyscy ludzie żyją w pokoju. Możesz powiedzieć, że jestem marzycielem, ale nie jestem jedyny. Mam nadzieję, że pewnego dnia dołączysz do nas i świat stanie się jednością” - słowa kultowego „Imagine”, wyśpiewane przed laty przez Johna Lennona, nigdy nie były bardziej aktualne. W czasie toczącej się tuż obok nas wojny i zagrażającej światu katastrofy klimatycznej wybrzmią szczególnie mocno w Uniejowie podczas piątej edycji „Earth Festivalu”.

„Ziemia to nasz wspólny dom”
- „Earth Festival” to dla nas szczególna impreza ze względu na dwa walory - rozrywkowy i, co niezwykle ważne, także edukacyjny. W tym roku czekają nas trzy wspaniałe koncerty: dwa poświęcone ekologii, żywiołom i Matce Ziemi, jeden poświęcony wojnie na Ukrainie. Ziemia to nasz wspólny dom, a wojna i ekologia to globalne sprawy. A przecież wszyscy chcemy żyć w świecie pełnym pokoju i harmonii i taką też przyszłość chcemy zapewnić kolejnym pokoleniom - mówi Dyrektor Programowa Telewizji POLSAT Nina Terentiew.

Gwiazdy w zaskakującym repertuarze
Piątkowy koncert „Zalewski i Przyjaciele” zbudowany został wokół czterech żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody. Krzysztof Zalewski zaprasza na scenę przyjaciół, którym troska o Ziemię jest szczególnie bliska, a ekologia to ich styl życia. Na jednej scenie zaśpiewają z nim Monika Brodka, Igo, Grubson, Smolik, Natalia Szroeder, Natalia Przybysz, Paulina Przybysz oraz Katarzyna Nosowska. Wykonają nie tylko największe przeboje Zalewskiego, lecz także covery takie jak: „Kolorowy wiatr” Edyty Górniak czy „Earth song” Michaela Jacksona oraz swoje największe przeboje, m.in. Grubson „Na szczycie”, a Brodka „Grandę”.

„Artyści przeciwko wojnie”
Sobotni koncert to hołd dla wszystkich ofiar barbarzyńskiej wojny, która toczy się za naszą granicą. Oprócz utworów muzycznych usłyszymy też wstrząsające świadectwa dzieci, które przeżyły wojenne piekło. Najbardziej znane utwory poświęcone walce o wolność wybrzmią w niezwykłej aranżacji Orkiestry Michała Grotta. Tego wieczoru na festiwalowej scenie Muniek Staszczyk i Przyjaciele, Piotr Kupicha, Maciej Musiałowski, Kasia Kowalska, Maciej Maleńczuk, Grzegorz Hyży, Robert Janowski, Tina Karol, Sebastian Karpiel-Bułecka, Paweł Domagała, Skubas, Kev Fox, Julia Marcell i Zazula. W roli prowadzącej Paulina Sykut-Jeżyna.

Razem dla planety!
Zwieńczenie festiwalu w Uniejowie to koncert „Gwiazdy dla Czystej Polski”. Na scenie znani z zaangażowania w działania na rzecz ochrony środowiska: Andrzej Piaseczny, Julia Wieniawa, Sebastian Karpiel-Bułecka, Doda, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak, Sebastian Riedel, Ania Rusowicz, Pectus, Konin Gospel Choir. Na scenie także Grott Orkiestra oraz prowadzące: Ilona Krawczyńska i Marcelina Zawadzka.

Ekomiasteczko pełne atrakcji
„Earth Festival” w Uniejowie to trzy dni wspaniałych doznań muzycznych oraz dwa dni wypełnione aktywnościami dla dzieci i dorosłych w specjalne urządzonym ekomiasteczku. Na wszystkich zgromadzonych czekają między innymi sportowe wyzwania w wirtualnej rzeczywistości, strefa beauty z ekopielęgnacją, konkursy z nagrodami czy ekowarsztaty: budowanie domków dla owadów, obrazki z roślin i wiele innych. Jedna z atrakcji to także niepowtarzalna możliwość obejrzenia autobusu wodorowego.

Coś dla kinomaniaków
Na sobotę zaplanowano także kino „Earth Festival”, podczas którego emitowane będą: przedpremierowo film dokumentalny z biblioteki BBC EARTH „Earthshot. How to Save Our Planet” z Davidem Attenborough, a także z portfolio Telewizji Polsat - film dla dzieci „Jeżyk i przyjaciele” oraz komedia romantyczna „Narzeczony na niby”.

Partnerzy i patroni
Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Program Czysta Polska, Uzdrowisko Termalne Uniejów, Termy Uniejów, a także Fundacja Polsat, Polkomtel operator sieci Plus, Polsat Box wcześniej Cyfrowy Polsat, Esoleo, Nesobus, ZE PAK S.A. Elektrownia Pątnów oraz Zielona Interia. Patronem kina plenerowego jest BBC Earth.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Patronami medialnym „Earth Festival 2022” są: Interia oraz Radio ZET. Organizatorami wydarzenia są: Visionair i For Earth For Us.

Wstęp na wszystkie trzy koncerty na terenie Term Uniejów oraz do ekomiasteczka i kina plenerowego jest bezpłatny.

  

Earth Festival 2022 od 19 do 21 sierpnia:
„Zalewski i Przyjaciele” w piątek 19 sierpnia od godz. 20:00 w Polsacie
„Artyści przeciwko wojnie” w sobotę 20 sierpnia od godz. 20:00 w Polsacie
„Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski” w niedzielę 21 sierpnia od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat

Komentarze