2022-07-21

„Rysa”: Kryminalny thriller jesienią 2022 roku w Polsacie

0

Trzymający w napięciu thriller kryminalny na antenie stacji. W rolach głównych Julia Kijowska, Maciej Zakościelny, Dawid Ogrodnik i Zbigniew Zamachowski. Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści, której autorem jest Igor Brejdygant, autor scenariusza produkcji. Za reżyserię odpowiadają Łukasz Kośmicki i Maciej Migas. Intrygująca i wciągająca „Rysa” od 29 sierpnia w poniedziałek w Polsacie.

Oglądaj Rysa online na polsatgo.pl.

Tajemnice z przeszłości
Akcja serialu toczy się wokół losów komisarz Moniki Brzozowskiej ze stołecznego wydziału zabójstw. Monika jest świetną policjantką o bardzo trudnym charakterze. Nie stroni od używek, jest oschła, wiecznie się spóźnia. Skrywa też wiele tajemnic, a jej przeszłość bynajmniej nie jest kryształowa. Problem w tym, że sama Monika nie wszystko z niej pamięta. W końcu nie wie, czy jest ofiarą, czy... przestępcą. Produkcja serialu zakończyła się w 2021 roku. Zdjęcia kręcono w Warszawie i Gdyni. Serial miał premierę na platformie Polsat Box Go i cieszył się uznaniem widzów i krytyków. Recenzenci zwracali uwagę na brawurową kreację Julii Kijowskiej.

Co skrywają zakamarki pamięci?
- Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką, którą moglibyśmy sobie wyobrażać: zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi - mówi Julia Kijowska. - Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy - dodaje.

Gwiazdorska obsada
Julii Kijowskiej towarzyszą na ekranie Maciej Zakościelny w roli jej partnera Piotra, Dawid Ogrodnik jako demoniczny służbista, prokurator Warecki i Zbigniew Zamachowski wcielający się w pozornie poczciwego podinspektora Stasiaka. W serialu występują także między innymi Maria Pakulnis w poruszającej roli dotkniętej demencją matki głównej bohaterki, Janusz Chabior jako jej psychoterapeuta i Zuzanna Zielińska jako aspirant Agata Wójcik.

Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. Produkcja jest ekranizacją pierwszej z cyklu powieści Igora Brejdyganta. Kontynuacją „Rysy” jest „Układ”. Serial dostępny na Polsat Box Go.

  

Pierwszy odcinek serialu Rysa w poniedziałek 29 sierpnia o godz. 23:30. Od 7 września po dwa odcinki o godz. 23:10 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat

Komentarze