2022-07-20

„Swaci”: Nowy serial Polsatu w gwiazdorskiej obsadzie. Foto!

„Swaci” to nowa komediowa propozycja Polsatu, która zabiera widzów wspomnieniami do wakacji spędzanych u dziadków. Scenariusz obfitujący w zabawne dialogi, sielskie plenery polskiej wsi, a w rolach głównych Monika Krzywkowska, Mariusz Kiljan, Paweł Koślik i Beata Schimscheiner. Za adaptację scenariusza i reżyserię produkcji na ukraińskiej licencji odpowiedzialny jest Kordian Piwowarski.

Kim są „Swaci”?
Podobno język polski to jeden z najtrudniejszych języków na świecie. I to nie tylko dla obcokrajowców. Bo swat dla warszawiaka to ktoś inny, niż swat dla Ślązaka! Kto taki? W niektórych regionach Polski nazywa się tak rodziców zięcia lub synowej. Tytułowi swaci w serialu Polsatu są rodzicami małżonków Ani i Mateusza (w tych rolach Paulina Lasota i Szymon Majchrzak). Dzieli ich wszystko, ale łączy najważniejsze - miłość do wspólnej wnuczki.

Zderzenie dwóch światów
Ania i Mateusz decydują się na wakacje last minute. Swoją siedmioletnią córkę Maję chcą zostawić pod opieką dziadków. W wyniku pomyłki z pomocą do opieki nad wnuczką przybywają zarówno pochodzący ze wsi rodzice Ani (Paweł Koślik, Beata Schimscheiner), jak i wielkomiejscy rodzice Mateusza (Monika Krzywkowska, Mariusz Kiljan). Zderzenie tych dwóch światów i wspólne mieszkanie w domku na prowincji powoduje prawdziwą mieszankę wybuchową, bowiem jedni i drudzy dziadkowie mają swoje metody wychowawcze i walczą o atencję ukochanej wnuczki.

Obsada i twórcy nowej produkcji Polsatu
Tłem do wydarzeń w serialu jest sielska polska wieś, a wśród jej mieszkańców role drugoplanowe grają między innymi Elżbieta Romanowska, Dominika Gwit, Dariusz Toczek i Andrzej Niemirski.

Producentem serialu „Swaci”, który powstał na licencji ukraińskiej, jest firma Polot Media. Za adaptację scenariusza i reżyserię odpowiedzialny jest Kordian Piwowarski.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat