2022-06-01

Polsat Sport z nagrodą „Kanał Tematyczny 25-lecia”

Stacja została uhonorowana podczas uroczystej gali plebiscytu Telekamery 2022. Najstarszy kanał sportowy w Polsce, który w 2020 roku obchodził dwudzieste urodziny, otrzymał nagrodę w kategorii „Kanał Tematyczny 25-lecia”. Statuetkę odebrał Dyrektor ds. Sportu Telewizji POLSAT Marian Kmita.

Sukces całego zespołu
- Kiedy zapraszano mnie na galę Telekamer, przypuszczałem, że chodzi o wyścig w kategorii "Kanał Sportowy". Już na scenie okazało się, że o "Kanał Tematyczny". Było mi bardzo miło. To oznacza, że praca często anonimowych ludzi, którzy nigdy nie pojawią się w czołówkach, przynosi rezultaty. Wielokrotnie podkreślam, że każda nagroda dla naszych dziennikarzy, to nagroda zespołowa. Nie jest tak, że jedna czy dwie osoby wypracowały sukces Polsatu. To zawsze jest 50, 100, 150 osób, które na to bardzo ciężko pracują. Tym bardziej jest nam miło, że ktoś to docenia. Tego typu nagrody dodają energii i mocnego przekonania, że jest dla kogo pracować, że ten ktoś to widzi, a na koniec potrafi to docenić, głosując i stawiając stempel, że to, co robimy, jest dobre - mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sport w Telewizji Polsat.

Największe sportowe emocje w Polsat Sport
W sierpniu 2020 roku Polsat Sport obchodził dwudzieste urodziny. Na przestrzeni ponad dwóch dekad istnienia stacja towarzyszyła kibicom przy największych sukcesach rodzimych sportowców oraz transmitowała najważniejsze turnieje. W 2002 roku Polacy właśnie w Polsat Sport oglądali wielki powrót Biało-Czerwonych piłkarzy na mistrzostwa świata po szesnastu latach nieobecności na imprezie tej rangi. Kolejny mundial, w 2006 roku, transmitowany był już nie tylko przez Polsat Sport, ale także Polsat Sport Extra. W następnych sezonach dołączyły do nich także Polsat Sport News, Polsat Sport Fight oraz Polsat Sport Premium 1 i 2. Zwiększanie liczby kanałów było odpowiedzią na rosnące portfolio praw do transmisji i pozwalało relacjonować większą liczbę wydarzeń jednocześnie. Miało to szczególne znaczenie przy takich turniejach jak UEFA EURO 2008 i 2016 czy mistrzostwach świata siatkarzy z 2014 roku, które odbyły się w Polsce i zakończyły triumfem Biało-Czerwonych. Polacy powtórzyli ten wyczyn także cztery lata później, a o trzecie z rzędu złoto powalczą w 2022 roku.

Serdecznie dziękujemy za zaufanie!

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat