2022-03-06

„Młodzi i Moralni”: Szczególna podróż po ulubionych skeczach

0

Gospodarze jesiennej odsłony cyklu „Kabaret na żywo” podsumowali pierwszy sezon. W odcinku specjalnym Robert Korólczyk i Robert Górski szykowali się do lotu na Zanzibar, a do tego zapewnili widzom podróż po ich ulubionych skeczach. Była więc „Mafia”, rodzinne problemy, a także niespodziewane sytuacje w restauracji. Wiosną niedzielne pasmo Polsatu przejmują Ewa Błachnio, Piotr Gumulec i „Nowy skŁad”, ale „Młodzi i Moralni” zapowiedzieli: „Jeszcze tu... wrócimy”.

Oglądaj Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni online na polsatgo.pl.

Komu w drogę, temu... zdjęcie
W obecnych czasach, aby ktoś w coś uwierzył, potrzebuje na to niezbitych dowodów. Tłumaczył to Robert Korólczyk, którego zdaniem przed wylotem na Zanzibar konieczny jest post w mediach społecznościowych ze zdjęciem. Robert Górski nie wydawał się do tego przekonany, ale jednak dał się przekonać. Potem mogli się spokojnie odprawić...

Niedaleko pada jabłko od jabłoni
Niewiele rzeczy potrafi postawić do pionu tak jak „Wizyta rodziców”. Sylwester wybiegł z pracy zostawiając zaczętego pasjansa, a po powrocie do domu dostał od sprzątającej w ekspresowym tempie żony instrukcje, jak postępować, żeby ukryć ich prawdziwy tryb życia. Po odstawionej „szopce” para postanowiła odwiedzić swojego syna w akademiku. Jak się okazało, nie tylko oni w tej rodzinie udają...

Kosztowna nauczka
W oczekiwaniu na lot trzeba się czymś zająć, a jedną z możliwości jest luźna rozmowa. - A wiesz, że nawet dla żartu nie mówi się na lotnisku „terrorysta” albo „bomba”? - zapytał Robert Korólczyk. - No to nie mów - obruszył się Robert Górski. - Przecież nie mówię. Tylko mówię, że się nie mówi - protestował lider Kabaretu Młodych Panów. To musiało się skończyć nieporozumieniem i mandatem.

Spotkanie rywali
Skoro na wierzch została wyciągnięta broń pracowników ochrony na lotnisku, to pora na skecz, w którym istotną rolę pełnią pistolety. - Nie chcemy tu żadnej strzelaniny - przestrzegał szef mafii z mazowieckiego wschodu przed spotkaniem z rywalami ze śląskiego zachodu. Czy udało im się zakończyć kłótnię o wpływy?

Lotniskowe obserwacje
Na lotnisku duży ruch, a pośród pasażerów znane osobistości ze świata polityki. Kogo w oczekiwaniu na swój lot rozpoznali „Młodzi i Moralni” i w jaki sposób to skomentowali? Do jakich przemyśleń doprowadziły ich obserwacje z ławki w poczekalni?

Burzliwa uroczystość
Do ciekawych wniosków może doprowadzić także zachowania gości na tradycyjnej polskiej uroczystości. To było „Wesele”, na którym nie brakowało sporów - zarówno tych mniejszych, jak i większych. Zaczęło się od kłótni Baśki z Marianem, która zarzucała mężowi gapienie się w dekolt panny młodej. A to dopiero był początek...

Ucieczka z kraju
W trakcie oczekiwania na samolot Robert Górski spotkał także znajomego, który uciekał z kraju i miał długą listę powodów. - Pandemia, inflacja, rata kredytu - wyliczał Wojtek. To dało początek dyskusji, kto tak naprawdę powinien wyjechać...

Językowe spory
Jak było widać, rozmowa o polityce potrafi wywołać wiele emocji. Tak jak „Polityczna poprawność”, której syn starał się nauczyć ojca. Tłumaczył, że do ich klatki wprowadził się Afroamerykanin, a nie Murzyn. Takich przykładów językowych było zdecydowanie więcej, a zdziwienie taty rosło z każdym z nich.

Czas na „odlot”
Lot niejedną osobę potrafi zestresować. Jaki jest na to sposób? - Żeby polecieć tam, muszę odlecieć tu - tłumaczył swój pobyt w barze Robert Korólczyk. Przy okazji Robert Górski odkrył, że jego kolega za dużo czyta i wie zbyt wiele na temat katastrof lotniczych.

W nietypowej restauracji
Z lotniskowego baru prowadzący przenieśli widzów do wyjątkowej restauracji, której atrakcją jest „Rymujący kelner”. Jurek, który został tam zaciągnięty przez partnerkę, nie był tym pomysłem zachwycony. Do tego ta umiejętność okazała się niesamowicie zaraźliwa. Musiał interweniować kierownik...

Ukryte koszty
Ceny w lotniskowych restauracjach mogą zaskakiwać, ale prowadzącym od razu z wyjaśnieniami pospieszyła kelnerka, która przedstawiła, co składa się na przygotowanie jajecznicy z dwóch jajek i na czym polega zależność w stosunku do pozostałych pozycji w menu. Kiedy do dyskusji włączył się kolega zza lady, rozgorzała ostra kłótnia zakończona wycieczką do bankomatu.

Walka o wielkie pieniądze
Swobodny wybór z restauracyjnej karty może zapewnić udany udział w teleturnieju z dużymi nagrodami. Jedyną przeszkodą są pytania na drodze do ogromnych pieniędzy. W jednym z programów doszło do wyjątkowego wydarzenia, o czym doniosły „Fakty Autentyczne”.

Niebezpieczni mężczyźni
Pora na odrobinę muzyki! Agata Wątróbska, Olga Łasak i Marta Podobas w brawurowym wykonaniu utworze „Uważaj na niego” z repertuaru zespołu Püdelsi. Niebezpieczny mężczyzna pojawił się także na terapii u doktora Owczarka. - Chcę zabić swojego sąsiada - oświadczył pacjent. Lekarz, choć zaspany, starał się dociec, gdzie leży problem i w jaki sposób może pomóc.

Co dalej w „Kabarecie na żywo”? „Nowy skŁad”!
W końcu nadszedł czas, aby opuścić lotniskową restaurację i wsiąść do samolotu. - Ale co dalej? Jak żyć bez kabaretu w Polsacie? - zastanawiała się kelnerka Jola, która rozpoznała prowadzących „Młodzi i Moralni” - Wszystko będzie jak było. Premierowe skecze, gwiazdy, niespodzianki - uspokajał ją kolega. Od 13 marca pasmo przejmuje „Nowy skŁad”! Zapraszamy!

„Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni” - zobacz odcinek specjalny:

Kabaret na żywo. Nowy skŁad od 13 marca w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze